Dědictví kostí

Druhý díl trilogie Baztán. Vyšetřovatelka Amaia Salazarová se vrací do údolí řeky Baztán v Baskicku, kde před časem uzavřela případ tzv. basajauna a shromáždila důkazy proti Jasonu Medinovi. Schyluje se k soudnímu líčení. Obviněný Medina, který zavraždil, znásilnil a zmrzačil několik mladých dívek, však těsně před jeho začátkem spáchá sebevraždu. V dopise na rozloučenou, který zanechal pro Amaiu, zanechal stručnou a znepokojující zprávu: Tartalo. Další postava z baskických mýtů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220947/big_dedictvi-kosti-Aj4-220947.jpg 4.3149

Baztán 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Panteon

Legado en los huesos, 2013

Kniha Dědictví kostí

lenny_prague

Hlavni postavu Amaiu jsem si v prvnim dile oblibila a ve druhem zamilovala :) druhy dil se mi libil jeste vic, nez prvni, proste krasny pribeh, do posledni chvile napinavy. Jednu hvezdu ubiram za cast s “nadprirozenem”, to mi tam proste prislo zbytecne a na silu. Moc se tesim na posledni dil!

kob
31.08.2021

Zajímavý tajemný příběh, ale poněkud zdlouhavý a stokrát rušený neustálým přibíháním a odbíháním hlavní hrdinky od mimina a jejími věčnými výčitkami, že se dostatečně nevěnuje rodině.

alibaba72
30.08.2021

Skvělé, excelentní a končí to tak, že musíte okamžitě vzít do ruky díl třetí :-)

Hirtmann
18.04.2021

Ještě poutavější než díl první Neviditelný strážce . A není to poslední díl, jak tu někdopsal...
Jako fakt tahle trilogie je spojení detektivky, thrilleru, nadpřirozena, hororu...a vše výtečně !

Alena129
19.03.2021

Začátek byl pro mě těžký. Spoustu jmen vyšetřovatelů a rodiny. Později mě uchvátila mystika a tajemno. Kniha začala mít spád a konec byla taková napínavá tečka na závěr. Trochu mě mrzí, že se mi do rukou nedostal první díl z této série, protože tam inspektorka cosi připomíná. Milovníkům napětí a detektivem doporučuji. Navíc má kniha přes 500 stran a tak máte na chvilku co číst ????.

sipkulka
22.03.2020odpad!

Tak, tuhle knížku jsem opravdu nedala a po pár stránkách odložila do propadliště dějin..

Arkagas
12.03.2020

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Dědictví kostí je kniha, která se Vám zažere do morku kostí.. ano, jedná se o poslední díl kriminální trilogie s detektivkou Amaiou, která se opět vydává na pátrání po šíleném vrahovi.

Jak už bylo řešeno, hlavní hrdinkou je Amaia, vyšetřovatelka FBI, která je na začátku knihy těhotná a údajně čeká svou vysněnou holčičku.
Po porodu syna se vše obrací a Amaia tuší, že se jí změní život. V ten moment se dostává k vyšetřování případu, kdy jsou znesvěcovány kostely a na oltáře jsou pokládány kosti malých novorozenců. Je vcelku jasné, že vše tohle zastírá pravé zločiny.
Amaia pátrá dál v minulosti, a když se dostane k soudu k případu Jasona Mediny, zjišťuje že vše co se kolem ní děje má mnohem temnější minulost než čekala.

Vrahové, kteří mají být odsouzení za spáchání vražd z ničeho nic páchájí sami sebevraždu a zanechávájí po sobě nápis Tartalo psaný buď vlastní krví, nebo výkaly.

V konečné fázi je zde zmíněn i příběh psychicky nemocné Amainy matky, která též v ústavu pobodá vyšetřovatele a napíše na zeď stejný nápis jeho krví.

Dle historie byl Tartalo kyklop, který vraždil nevinné a živil se jejich masem.

V průběhu vyšetřování Amaia zjišťuje, že na jejím pozemku se nachází masový hrob malých dětí z její rodiny a při posledním znesvěcení kostela byla použita kostra ruky jejího jednovaječného dvojčete, o kterém nikdy neslyšela, ale které vídávala ve snech.

Jak to celé dopadne se dozvíte na konci knihy.

Dědictví kostí je mrazivý thriller plný zvratů, překvapení a v konečném důsledku i historie Amainy rodiny.

Kniha je poutavě napsaná a hltala jsem každou stránku, 525 stran uteklo jako voda.
Dlouho se mi nestalo, že bych měla takový mráz na zádech při čtení knihy, takže tahle kniha mě velmi překvapila a pro milovníky thrilleru a mrazivých knih ji vřele doporučuji!

10/10

SimonaP
19.02.2020

Lepší o něco než první díl, ale rozptylovalo mě líčení osobního života Amai, neustálé řešení jestli kojí málo nebo hodně. Ale jinak určité pasáže byly hodně napínavé.