Dědictví kostí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl trilogie Baztán. Vyšetřovatelka Amaia Salazarová se vrací do údolí řeky Baztán v Baskicku, kde před časem uzavřela případ tzv. basajauna a shromáždila důkazy proti Jasonu Medinovi. Schyluje se k soudnímu líčení. Obviněný Medina, který zavraždil, znásilnil a zmrzačil několik mladých dívek, však těsně před jeho začátkem spáchá sebevraždu. V dopise na rozloučenou, který zanechal pro Amaiu, zanechal stručnou a znepokojující zprávu: Tartalo. Další postava z baskických mýtů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220947/big_dedictvi-kosti-Aj4-220947.jpg 4.3164
Série:

Baztán 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Panteon
Originální název:

Legado en los huesos, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Dědictví kostí

Ája373
21.05.2022

Knihu jsem objevila náhodně doma, když jsem neměla co číst. Už během čtení mi došlo, že zřejmě půjde o nějakou sérii a že čtu druhý díl. Pro zorientování mi to popravdě ani nevadilo, děj se dal pochopit i bez toho. Vůbec jsem netušila, že je to zfilmované Netflixem, a že jsou knihy s vyšetřovatelkou Amaiou tak populární, takže moje hodnocení je zcela bez přihlédnutí k tomu. Prvné stránky jsem se přemáhala, abych vůbec četla dál a knihu neodložila, nějak mě to nevtáhlo do děje, ale já i odložené knihy obvykle dočtu, tak jsem u ní nakonec zůstala. Musím říct, že tam byla spousta zajímavých momentů a napinavých prvků a jako celek fungovaly, dlouho jsme nevěděla, co se děje a kam to povede, ale rozzulení mě zklamalo. Nečekám, že v dnešní době přijde někdo s něčim úplně novým, ale přeci jen jsem až tak nudný závěr nečekala. A spousta děr a nevysvětlených pasáží mě taky úplně nenadchla. Ale když jsem zjistila, že jde o sérii, tak zkusím další díl a třeba se to vysvětlí v něm.

Owain
16.02.2022

To byla jízda. Zase jsem četla až do nevidím, prostě Vás to nechce pustit. Zde se vyšetřování pomalu , ale jistě týka vrchní inspektorky a její rodiny. Tajemství, které bylo pohřbeno, vychází na povrch a Amaia se s ním musí nějak popasovat. Minulost se pomalu odkrývá a mě z toho i zamrazilo. Okamžitě jdu na další díl =)


lenny_prague
10.01.2022

Hlavni postavu Amaiu jsem si v prvnim dile oblibila a ve druhem zamilovala :) druhy dil se mi libil jeste vic, nez prvni, proste krasny pribeh, do posledni chvile napinavy. Jednu hvezdu ubiram za cast s “nadprirozenem”, to mi tam proste prislo zbytecne a na silu. Moc se tesim na posledni dil!

kob
31.08.2021

Zajímavý tajemný příběh, ale poněkud zdlouhavý a stokrát rušený neustálým přibíháním a odbíháním hlavní hrdinky od mimina a jejími věčnými výčitkami, že se dostatečně nevěnuje rodině.

alibaba72
30.08.2021

Skvělé, excelentní a končí to tak, že musíte okamžitě vzít do ruky díl třetí :-)

Hirtmann
18.04.2021

Ještě poutavější než díl první Neviditelný strážce . A není to poslední díl, jak tu někdopsal...
Jako fakt tahle trilogie je spojení detektivky, thrilleru, nadpřirozena, hororu...a vše výtečně !

Alena129
19.03.2021

Začátek byl pro mě těžký. Spoustu jmen vyšetřovatelů a rodiny. Později mě uchvátila mystika a tajemno. Kniha začala mít spád a konec byla taková napínavá tečka na závěr. Trochu mě mrzí, že se mi do rukou nedostal první díl z této série, protože tam inspektorka cosi připomíná. Milovníkům napětí a detektivem doporučuji. Navíc má kniha přes 500 stran a tak máte na chvilku co číst ????.

sipkulka
22.03.2020odpad!

Tak, tuhle knížku jsem opravdu nedala a po pár stránkách odložila do propadliště dějin..

1