Oběť bouři

Závěrečný díl trilogie Baztán. Nejúspěšnější detektivní série ve Španělsku. Završení fenomenální trilogie Baztán. Záhadná smrt dítěte vede inspektorku Amaiu Salazarovou znovu do poklidného údolí řeky Baztán na úpatí Pyrenejí. Prababičce dítěte je pachatel jasný: Inguma, mytologická bytost, která spícím dětem krade dech. Amaia obviňuje otce, že svou vlastní dceru udusil ve spánku. Tím ale není případ zdaleka uzavřen, neboť při vyšetřování odhaluje Amaia další nevyjasněná úmrtí kojenců, jež se v okolí údolí Baztán, zdá se, hromadí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291667/obet-bouri-DEn-291667.jpg 4.369

Baztán (3.)

Ofrenda a la tormenta (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Panteon

SilvieSisinka

Skvělá trilogie. První díl klidný, druhý a třetí hodně napínavý. Občas se dej vleče, jindy to letí moc rychle. Mě to bavilo číst. Hlavní hrdinka to neměla lehké od malička. Černý puntík má za nevěru, když má proboha milující může a malé dítě.... To nepochopím.

EmilieJF

Dočteno

Allena24

Po této trilogii jsem sáhla, protože jde o španělskou detektivku. První díl byl nejklidnější a čtení mi trvalo nejdéle, u druhého dílu jsem zrychlovala a třetí jsem téměř neodložila z ruky (překvapilo mě, že jsou 3 hodiny ráno). Budu se těšit na další knihy autorky.

sarekaslukova

Po předešlém díle mi to přišlo o trochu horší, myslím že dost udělalo, že Amaia podvedla svého manžela, což jsem myslela, že pokušení odolá. A hlavně konec se mi moc nelíbil, prostě taková náhoda no. Ale jinak to bylo opět velmi čtivé.

HankaJ

celkem napínavá kniha

syskas
27.12.2017

Skvelý tretí diel. Kniha má viac ako 500 strán a prečítala som ju za 1,5 dňa.

Desivý je dodatok autorky - inšpiráciou bola správa v tlači o dievčatku, ktoré jej vlastní rodičia odovzdali ako obeť. Prípad je otvorený, vinníci sa nikdy nenašli.

invocation11
09.09.2017

Jak tak koukám, šplhá u mně Redondo výš každým dílem. Jsem ráda, že se mé podezření ze dvojky potvrdilo a příběh vcelku plynule navázal tam, kde předtím skončil. Škoda jen, že Rosario nedostala více prostoru, její postava je vskutku děsivá a zasloužila by si mít své vlastní antré. Hodnotím tak 3,5 (i konec byl tentokrát tak akorát vyvážený), nicméně za propašování mytických prvků do detektivky, magické baskické prostředí i atmosféru a v podstatě i závěrečné prolnutí všech tří dílů hodnotím výš a doufám, že nás Redondo ještě překvapí. PS: Plus za to, že autorka konečně udělala z Amaiy ženu, sice omylnou, ale ženu.

ina77
30.08.2017

Opravdu zajímavé čtení.Třetí kniha byla nejlepší.

konicekbily
01.08.2017

Trilogie je lehce nadprůměrné čtení, dozvěděl jsem se hodně o životě ve španělském podhůří a o zvycích jeho obyvatel. Obsahuje více o životě, příbuzných a okolí hlavní hrdinky než bych očekával. Někdy jsem nabýval dojmu, jakoby autorka byla placena za počet stran - jak příběh nadbytečně natahuje.

lil16
15.06.2017

Nejlepší díl série! Napínavé, čtivé a naprosto bravurní konec.

TereziaH
02.06.2017

Velké zklamání. Kniha je zbytečně dlouhá táhne se. Celkově mě to nebavilo až na konci ten byl napínavý

ivzu77
31.03.2017

Celá tato trilogie ze Španělska se mi moc dobře četla. Dostala jsem se k ní na doporučení a jsem ráda. Určitě doporučuji číst všechny tři díly po sobě. Třetí to celé uzavře a rozplete. Amiada je ženská inspektora, která má koule a je na to hrdá. Převálcuje plno svých kolegů. je super.

intelektuálka
20.03.2017

Mě kniha rozhodně nezklamala,napínavá až do poslední stránky. Ovšem téma obětin je hrůzné.

Vilas1979
08.03.2017

Předchozí dva díly jsem četl více než před rokem, detaily případů z údolí Baztánu odvál čas, takže jsem měl trošku obavu, jak naskočím zpět do rozjetého příběhu. Šlo to naštěstí docela dobře, i bez toho, aby autorka podrobně rekapitulovala minulý děj, což je věc, kterou opravdu nemám rád. Velmi rychle jsem se rozpomenul na otevřený závěr druhého dílu a jak mne tehdy mrzelo, že nemám po ruce pokračování. Celá trilogie je defakto jeden velký případ, takže kdo má možnost, doporučuji číst za sebou. Ubylo mystiky a strachování se o dítě, které je spolu s partnerem odklizeno na nemalou část knihy za moře k příbuzným a příběhu to jedině prospělo. Amaia se tak může plně věnovat vyšetřování případu, který je čím dál spletitější a odhalené detaily čím dál hrůznější. Zápletka je famózní, pro mne nečekaná, skutečně důstojné završení série, jedná se zcela jistě o nejlepší díl. Celá trilogie je příjemným odpočinkem od severských detektivek.

Romi156
07.03.2017

Příběh graduje, zlo přichází, temnota se plíží, ale třetí díl nedosahuje kvality dílu druhého - připadal mi překombinovaný, řada záležitostí je nedořešená, některé linky příběhu prostě vymizí, hlavní hrdinka se chová proti logice své postavy... ale na druhé straně se to všechno čte jedním dechem, takže rozhodně doporučuju.

Karelvovsik
03.03.2017

Celá detektivní trilogie prodchnutá mytologií Baskicka se mi moc líbila, ale ,co mě nejvíc dostalo, je doslov , ve kterém autorka tvrdí, že její trilogie je postavená na základě skutečných událostí. Neumím a ani nechci si představit lidi schopné v dnešní době obětovat své vlastní děti nějakému zvrácenému bohu.

Ms.Floyd
21.02.2017

Určitě nejlepší díl z celé série! Jsem moc ráda, že jsem po tom prvním, který se mi nelíbil, sérii nezavrhla, protože bych přišla o skvělý příběh. Knížku určitě hodnotím kladně, zápletka bezvadná, napínavý děj, příjemné postavy - až tedy na hlavní hrdinku, se kterou jsem "bojovala" už od samého začátku. Záporně opět hodnotím překlad, který je úděsný. Pak mi možná malinko vadilo, že některé záležitosti zůstaly v příběhu neobjasněné, tak nějak na půl odhalené a nemyslím, že by to byly zrovna nepodstatné věci. Každopádně celkový dojem - super, doporučuji!
ps. nemáte pocit, že by mohl být ještě jeden díl? Na mě to tak v závěru knihy působilo...

Torak
15.02.2017

Celá trilogie byla naprosto skvělá, úplně jsem tomu příběhu propadl. Doporučuji všem:) Hlavní hrdinka Amaia je moje favoritka, protože se nebála věci dělat jinak než je obvyklé, a nevzdala se, dokud nezjistila celou pravdu, která někdy velmi bolí. Když zemřela jedna z postav, neudržel jsem se a pobrečel si. Závěrem bych chtěl nakladatelství Panteon poděkovat, že tento příběh vydal.

iška
02.02.2017

To propojení baskické mystiky a reálu mě chytlo už v první části trilogie. Děsivé a napínavé. Dobře se mi to četlo.

Hella
19.12.2016

Dosti dobré čtení. Jen chvílemi bylo na mě té mytologie až moc a taky jsem se trochu ztrácela ve jménech všech těch rodičů. Notabene se mi ani trochu nechtělo věřit ty davy matek, které dobrovolně udělaly to, co udělaly. Ale jinak - kvalitou výše než druhý díl a srovnatelně dobré jako ten první.

Modrina
08.12.2016

Tak mám tuhle trilogii z krku. :) I závěrečný díl byl napínavý, chvílemi ponurý, s atmosférou, která by se dala krájet. A zamotaný, že bych málem začala podezírat sama sebe. Moc se mi tenhle příběh líbil. Jen... no, však víte... to asi zasáhlo každého. Možná i proto to všechno bylo tak živé.

detektivky španělská literatura

Dolores Redondo