Oběť bouři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Závěrečný díl trilogie Baztán. Nejúspěšnější detektivní série ve Španělsku. Završení fenomenální trilogie Baztán. Záhadná smrt dítěte vede inspektorku Amaiu Salazarovou znovu do poklidného údolí řeky Baztán na úpatí Pyrenejí. Prababičce dítěte je pachatel jasný: Inguma, mytologická bytost, která spícím dětem krade dech. Amaia obviňuje otce, že svou vlastní dceru udusil ve spánku. Tím ale není případ zdaleka uzavřen, neboť při vyšetřování odhaluje Amaia další nevyjasněná úmrtí kojenců, jež se v okolí údolí Baztán, zdá se, hromadí......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291667/obet-bouri-DEn-291667.jpg 4.489
Série

Baztán 3.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Panteon
Orig. název

Ofrenda a la tormenta, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Oběť bouři

Přidat komentář
akdar72
23. června

Čtivé až od druhé poloviny.

Johhanka79
28. března

Čtivé. neotřelé, trošku něco "jiného", než jsme zvyklí z dnešních knih podobného žánru. Moc se mi líbilo, jak se kniha nesnažila šokovat, co nejbrutálnějším, nejnesmyslnějším a dosud "nepoužitým" způsobem vražd. Ano, tato kniha je hodně o osudech, o hlavních postavách, o jejich životech. Příběh do detailu propracovaný, prolínající se všemi třemi knihami. Já dávám pět hvězdiček, tak protkaný a pečlivě "vymazlený" příběh jsem dlouho "neviděla". DOPORUČUJI celou trilogii!!!!


SimonaP
24. února

Určitě čtivé a napínavé, vraha jsem ovšem odhalila před polovinou knihy. Nepochopila jsem, kdo je Dupreé? Kdyby ho pořádně poslouchala, tak by vraha odhalila podle mě mnohem dříve.

Niu
11.07.2019

Možná to bylo tím, že jsem tento díl četla s dlouhým odstupem od prvních dvou, tak jsem si moc nepamatovala souvislosti. Jako završení trilogie ok, ale něco mi tam vadilo. Příběh byl opravdu zajímavý a s dovětkem autorky, co bylo nápadem, nabyl až k závěru puncu opravdovosti. V knihách je dovoleno vše, takže mě tajemno nevadilo a okořenilo klasickou detektivku. Problém mám ale se samým závěrem knihy. Amaia, ač inspektorka velmi chytrá, mě překvapila slepotou, kterou jsem jako čtenář odhalila už tak v první třetině knihy. A překvapilo mě, že by byla až tak hloupá ... ? Tomu jsem nemohla uvěřit. Nechci prozrazovat více. Taky to, že se příběh tak nějak pomalu posouval a pak z čista jasna prásk a konec, vše vyřešeno, nikdo se ničemu nediví...

Maanna
20.05.2019

Na celé trilogii mě bavilo propojení s mytologií údolí Baztán a vztahy ve vyšetřovacím týmu. Také Amaina rodina a historie jsou zajímavé a dobře propracované. Na druhou stranu mi vždy přišlo, že se autorce moc nedaří podat životaschopné vztahy Amaiy s muži. Manžel James působí téměř jako snová postava (vlastně spolu nemluví a nic nedělají, jen je naprosto chápající, vaří kávu a umí Amaiu uspokojit) a i s tím soudcem je to takové těžko uvěřitelné... Ve třetím dílu mi také přišlo propojení všech tří případů až trochu násilné, ale to se ještě dalo přejít. Jako celek je trilogie originální a bavila mě.

Hobo180
11.03.2019

Poslední díl trilogie. Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Skvělé neotřelé téma s dotekem magie, která je do příběhu organicky vrostlá a nikde netrčí.

Jessybelle
30.11.2018

Rozhodně změna oproti severským a anglickým detektivkám, což bylo příjemné osvěžení... Líbilo se mi celkové pojetí, přes zvyky španělského podhůří, rodinné propletence, policejní práci...

SilvieSisinka
10.10.2018

Skvělá trilogie. První díl klidný, druhý a třetí hodně napínavý. Občas se dej vleče, jindy to letí moc rychle. Mě to bavilo číst. Hlavní hrdinka to neměla lehké od malička. Černý puntík má za nevěru, když má proboha milující může a malé dítě.... To nepochopím.

1

Doporučujeme

V lese visí anděl
V lese visí anděl
Hříšnice
Hříšnice
Zlo pod sluncem
Zlo pod sluncem
Stále nezvěstná
Stále nezvěstná