Neviditelný strážce

Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky. Amaia Salazarová, inspektorka z oddělení vražd, jíž byl případ přidělen, se tak vrací zpět na místo, kde se narodila a odkud vždycky toužila odejít. Amaia bojuje na dvou frontách: na té profesionální vyšetřuje sérii vražd, která velmi zneklidňuje místní obyvatele; a na osobní, spletité a emocionální, jež bude plná zvratů a překvapivých momentů. Amaia pronásleduje rituálního vraha, inspirovaného silnou psychosexuální symbolikou tradiční baskické mytologie, který bude pokračovat ve svém řádění, zatímco ona bojuje proti profesní žárlivosti některých svých kolegů, proti dávným nevyřešeným konfliktům se svými sestrami a proti ponurému tajemství, jež poznamenalo jejich dětství a které se vrací, aby ji dál trápilo......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180759/big_baztan-neviditelny-strazce-WjK-180759.jpg 3.6330

Baztán 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Panteon

El guardian invisible, 2013

Kniha Neviditelný strážce

janina66
30.11.2021

Inspektorka Amaia mi byla velmi sympatická. A to je vše kladné ke knize. Přitom zápletka by měla velký potenciál, nebýt 90% balastu psychologických rozborů jednotlivých členů(sester) jedné rodiny. Nadpřirozené bytosti knize také moc nepřidaly. Díky poslechu audioknihy jsem to celé zvládla.

josska
18.11.2021

Na knihu jsem byla nalákána a jsem ráda,moc mě to bavilo,2 linie,,osobní i pracovní,,těším se na další díl.....

lenny_prague
05.11.2021

Poslouchala jsem jako audioknihu a byl to pro me zajimavy pripad, obcas jsem se trichu ztracela v mnozstvi postav, ovsem prostredi, tajemno, minulost komisarky a celkove zvrat pribehu me pohltil. Tesim se na dalsi dily.

mataj
23.08.2021

Docela zajímavá detektivka, s trochou tajemna v pozadí a s velice komplikovanou a nezáviděníhodnou rodinnou minulostí hlavní vyšetřovatelky. Zajímavé a čtivé.

alibaba72
03.08.2021

Knihy Dolores Renondo mám moc rád, Neviditelný strážce je skvělá krimi a inspektorko Salazarovou jsem si oblíbil. Oceňuji i to, že více pronikáme do soukromého života inspektorky. Už teď se těším na díl druhý.

SoniaR
28.01.2021

Jako první jsem viděla filmové zpracování a jakmile jsem zjistila, že je to podle knih, musela jsem tuto sérii mít. Kniha je prostě kniha a jsem maximálně spokojená se stylem, jak je napsaná. Autorku mám již v oblíbených a jdu se pustit do dalšího dílu :)

Schamila
01.06.2020

Zajímavý příběh s trochou duchařiny, nevyrovnanou vyšetřovatelkou a se zajímavým rozuzlením. Tuto audio knihu mám už dlouho, konečně na ni došlo, aniž bych věděla, že si tím splním i jeden bod ČV, a to pohřby.... Stojí za přečtení, je to zkrátka detektivka se vším všudy.

Bakana
18.05.2020

Celkově se mi detektivka líbila moc! Vůbec mi nevadilo, že se v ní prolínají 2 linie, tedy rodinný příběh vyšetřovatelky a případ, na kterém pracuje. Dost to ale autorka podle mě zkazila tím, kdo byl vrah. To bylo podle mě trochu moc násilné skloubení.
A pak mám ještě druhou výtku: že mi byla Amaya nesympatická je můj problém, ale nechápu, jak by s takovou narušenou duševní rovnováhou vůbec mohla udělat psychotesty k policii :-(.