sarekaslukova sarekaslukova komentáře u knih

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Kniha se mi četla docela pomalu, občas jsem se ztrácela v množství ženských jmen. Ale co se mi líbilo bylo napsání události a až potom vysvětlení ak k ní přišlo. Taky jsem musela být neustále ve střehu, abych neztratila pojem kdo zrovna je hlavní, protože občas to byla Fermina a o pět vět dál už zase Florentino nebo doktor Urbino. To mě alespoň udržovalo v pozoru nad příběhem. Sice jsem myslela že celý příběh dopadne jinak, poněkud ponureji, ale tento konec se mi líbil a i se do celého příběhu hodil.

25.10.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krásná útlá knížka. Spisovatel se držel striktně příběhu a nikam neodbíhal a o to byl příběh krásnější. Držel se jen Petra a Lucie a jejich myšlenek a citů. Jediné co mě tak trošku zklamalo byl moc krátký konec. Sice v celém příběhu se nic nepřehánělo, ale ukončit příběh v jediné větě byl trošičku uspěchané. Na konec jsme se nemohli nijak připravit a ani vzpamatování s osudem postav nám nebylo dopřáno. Prostě tečka a zavřít knížku nebo otočit na první stránku a začít od začátku?

02.10.2016 5 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Taková krátká oddechovka na víkend, když není co vzít do ruky. Četla se svižně a některé rady zněly vcelku i zajímavě. Sice některá témata se mnohokrát opakovala a přitom nebyla zase tak důležitá. A některé rady byly sice hezky napsané, ale absolutně postrádali smysl kterým by se dali použít v normální České rodině. A dělat závěry o francouzské životě pouze z návštěvy dvou nebo tří rodin je trochu unáhlené. Ale jako lehčí čtení skvělý.

01.10.2016 4 z 5

Delikátní Dexter Delikátní Dexter Jeff Lindsay (p)

Tak tento díl, ač byl místy opravdu pro silnější žaludky, se mi zatím líbil asi nejvíce. Sice mi lezla Debora opravdu na nervy svým hrubým, většinou ničím nezpůsobeným chováním, ale tak třeba v dalších dílech bude milejší

22.08.2016 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Lehká, krátká, vtipná povídka. Nevím čím to, ale dvojčata jsem si představovala jako Weaslyovic dvojčata. Místy mi bylo strašidla trošku líto, jak se snažil o ni mu to vždy nějak překazili, toho muselo hrozně ponížit.

10.08.2016 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tato knížka se mi líbila, až na scény v klubech a dýcháncích, které byly trochu nudné, asi jsem přeci jen raději měla Doriana celého pro sebe. Námět příběhu je použitelný v každý době, občas by každý člověk potřeboval vidět obraz svého svědomí, aby si uvědomil jak se chová a mohl se nad sebou a nad svými činy více maličko zamyslet.

09.08.2016 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Asi jsem od toho čekala něco jiného než jsem dostala. Vůbec jsem se do krysaře nemohla vcítit a procházet příběh s ním.

20.07.2016 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Kniha byla hezky psaná, líbilo se mi jak se prolíná Benův pohled s pohledem matky a zároveň vyšetřování Libby. Ale občas na mě byla knížka až moc deprimující. Ale co mě pobavilo byl konec. Celou dobu jsem hledala vraha společně s Libby ale když jsem se konečně dozvěděla kdo to byl tak jsem se tomu musela smát.

18.07.2016 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Knížka se mi četla hezky, děj byl velmi dobře napsaný, a proto se četla prakticky sama. Sice scének s fotbalem tam bylo opravdu hodně, ale byly vesměs zábavné takže mi nevadili. Trochu mě ale rozčilovalo že skoro celou knížku jsem nevěděla za co byl vlastně Pat zavřený v ústavu. Naštěstí jsem se to ke konci dozvěděla, takže moje zvědavost byla uspokojena.

12.06.2016 5 z 5

Stébla trávy Stébla trávy Walt Whitman

Opravdu krásný sbírka. Před čtením jsem si nebyla jistá jestli mě to bude vůbec bavit, jelikož s poezií moc zkušeností nemám a většinou mi dělá problém se to ní úplně položit. To ale neplatilo o tohoto díly, které mě naprosto pohltilo a uchvátilo. Sice se mi daleko více líbili delší básně, ty přes dvě a více stránek. Tak nějak jsem se do nich více vcítila než ty kratší, které dříve než začaly tak už byl konec. Ale i tak je to velmi vydařená sbírka.

17.05.2016 5 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Kniha se mi ze začátku četla opravdu skvěle, děj byl čtivý, ale zhruba od půlky se hrozně táhl až na posledních asi 40 stránek. Nejvíce se mi v knize líbili deníkový zápisky Marie. Přišlo mi že mají v sobě tu skrytou hloubku.

11.05.2016 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Opravdu krásná, romantická oddechová knížka u který víte že konec dopadne dobře a nemusíte se strachovat. Do děje jsem snadno a rychle začetla.

01.05.2016 5 z 5

Příběhy se mi četly velmi dobře. Ani nevím jak ale najednou jsem byla za půlkou a stále jsem chtěla znít další. Většinou času jsem se nad příběhy velmi bavila, sice pár jich bylo slabších nebo spíš vážnějších, ale na čtivosti to nic neměnilo. Fulghum má velmi výborné vypravěčské schopnosti.

11.04.2016 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Jelikož jsem druhý nečetla hned po prvním, tak mi ani nevadilo, že se jedná o ten samý příběh. Vyprávění příběhu ze strany Deana se mi líbil stejně možná i o trochu víc než od Sky.

05.04.2016 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Asi jsem od děje knížky čekala trochu něco jiného než mi bylo nabídnuto, ale i tak se četla velmi rychle a snadno jsem se do děje položila, že ani nevím jak jsem byla v půlce. Občas mi chování kluků spíše připomínalo chování holek ( příprava na ples nebo řešení líbání), ale aspoň se bylo čemu smát. Quentinova posedlost Margo byla místy dosti šílená.

17.01.2016 4 z 5

Na druhý pohled Na druhý pohled Amanda Quick (p)

Tento druh knih mám ráda, trocha tajemna, trošku nádech historie a trocha lásky. Děj knihy se mi líbil a četla se velmi dobře. Opravdu jsem zvědavá na další pokračování :-).

29.12.2015 5 z 5

Dexter v hlavní roli Dexter v hlavní roli Jeff Lindsay (p)

Díl mě bavil trochu méně, Dexter mi přišel takový zaprdnutý. I ta jeho malá vraždička nebyla popsaná tak jako v předchozích dílech. Ale celkem se mi začíná líbit projevy Astor a Codyho. No a díky poslední větě, jsem opravdu zvědavá na další pokračování :-).

24.12.2015 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha se mi četla velmi obtížně. Příběh to byl dobrý a trefný. Nevím jestli to mělo tak vyznít, ale vedlo mě to k domněnce že lidé se chovají jako prasat. A občas je velmi obtížné rozpoznat jestli se setkáte s člověkem nebo s prasetem. Co mě opravdu vždy potěšilo byly ilustrace ke každý kapitole, alespoň trochu se atmosféra zlehčila.

10.12.2015 4 z 5

Bridget Jonesová: S rozumem v koncích Bridget Jonesová: S rozumem v koncích Helen Fielding

Knížka se mi líbila možná ještě o trochu víc než první díl. Sice na chování Bridget jsem úplně vysazená a asi takového člověka v mé blízkosti bych snášela velmi těžko :-), ale alespoň se bylo čemu zasmát. Jsem ráda že Mark Darcy neodešel ze scény a doufám, že se objeví i ve třetím díle deníku.

04.12.2015 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Nejsem si tak úplně jistá, jestli jsem příběh pochopila správně. Možná to je i důvod proč se mi hůře četla a nesplnila moje očekávání, které byla asi až moc vysoké.

23.11.2015 3 z 5