Dexter v hlavní roli

Dexter v hlavní roli

Dexterovi jeho práce analytika krevních stop neustále nabízí nová pokušení, jež apelují na jeho podivný smysl pro spravedlnost… a Temný společník dál touží lovit spolu s ním za svitu měsíce. Naštěstí pro Dexe se objeví někdo s obzvláště zvrácenými choutkami. Dexter nikdy nebyl velkým fanouškem umění – avšak nález těla (umělecky naaranžovaného jako opalující se turista na plážovém lehátku) přirozeně vzbudí jeho zvědavost. Miamská smetánka brzy zjistí, že se městem pohybuje nový děsivý sériový vrah. A Dexter je pochopitelně zpět na scéně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26531/dexter-dexter-v-hlavni-roli-iPx-26531.jpg 4.2227

Dexter (4.)

Dexter by Design (2009)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

nothing_forever

Bída s nouzí. Stěží jsem to dočetl. Autor konečně vysvětlil, proč se Deborah chovala tak nepříjemně k Dexterovi, ale utnul to dříve, než tuto zajímavou psychologickou linku rozvinul, škoda. Dexter se pořád jenom chlubil, jak je úžasně chytrý a choval se jako naprostý pitomec. A pak jenom čekal, co se bude dít. Ty dva bodíky jsou pro Kyleho a taky pro Codyho a Astor. Jinak to za moc nestálo.

Terva
06.02.2016

..........Dexter toho cítí spoustu, hlavně únavu a nudu. A Dexter také cítí stále rostoucí nutkání už brzy si najít někoho, s kým by si mohl hrát. Aby byl upřímný, tak čím dříve, tím lépe, neboť manželství mu z nějakého podivného důvodu jen zvýšilo chuť.............. Vzhledem k tomu, že jsem viděl kompletní televizní seriál o životě Dextra a jeho Temného společníka, mohl jsem si dovolit nastoupit do rozjetého Dextrainu v polovině knižní série. Věděl jsem, co mě čeká, nemusel jsem zjišťovat, jak se Dexter oženil a co před manželstvím dělal. Nevidět seriál, byl bych se v knižním příběhu ztrácel - takhle, ale ne a vůbec mi to nedělalo problémy. .......Vědomí, že člověka někdo postrádá, skutečně zahřeje u srdce, a kdybych nějaké srdce měl, nejspíš bych i pocítil příliv tepla.......... Já ten optimismus nesdílím. Tento příběh mi připadal strašně nudný a nebýt těch několika velmi dobrých Dextrovo hlášek v jedné osobě asi bych to ani nedočetl. Úvodní pasáž z Francie obsahuje až moc cizích výrazů, do Českého jazyka, z nějakého podivného důvodu, ani nepřeložených a už to samotné mě celkem odrazovalo. Dexter se tu jen vytahuje a zas tak moc lidí nezabije. Naopak tu probíhá zbytečná honička, která nás zavede až na Kubu a upřímně, pasáž z Kuby je totálně profláknutá, nudná a zbytečná. Z příběhu mi tak zůstalo jen těch několik hlášek. ..............jest-li sem tam ujede a povraždí pár lidí, je to vážně taková hrůza?........... a pocit, že další knihu už nepřečtu. Malá ochutnávka: Dexter Velkolepý ovládne svět jako novodobý Kolos Rhodský, se spoustou úhledných mrtvolek u nohou, přineseme vám ho naživo, v barvách a právě včas do večerních zpráv. Jé mami, kdo je ten velký a hezký muž se zakrvácenou pilou? Ale no tak, drahoušku, to je přece Dexter Morgan, ten hrozný člověk, kterého před chvilkou zatkli. Ale mami, proč se usmívá? Má rád svou práci, miláčku. Vezmi si z toho ponaučení - najdi si jen takovou práci, která ti přináší potěšení......... CHYBA V LOGICE PŘÍBĚHU: Na straně 257 zajíždí Dexter k budově svým autem. Neměl kde zaparkovat, a tak postaví auto šikmo na chodník a na palubku položí svojí policejní průkazku, aby každý věděl, kdo takhle zaparkoval. O pár minut dál (strana 258) se však snaží dostat na výstavu, ale dozorce ho nechce vpustit. A jak pak sám Dexter říká: Pustil mě až když jsem mu ukázal svůj policejní průkaz.......... Ale ten přeci nechal před budovou v autě.Tak si to přeberte jak chcete. Slabých 60%

sarekaslukova
24.12.2015

Díl mě bavil trochu méně, Dexter mi přišel takový zaprdnutý. I ta jeho malá vraždička nebyla popsaná tak jako v předchozích dílech. Ale celkem se mi začíná líbit projevy Astor a Codyho. No a díky poslední větě, jsem opravdu zvědavá na další pokračování :-).

Dinosaur
16.11.2015

(10/10) Dexter je opět ve formě, jenže to tentokrát tak úplně nestačí. Jeho protivník je vždy krok před ním a Dexter zjišťuje, že pokud se mu nepovede správně zasáhnout, tak se ocitne v pěkné bryndě. Závěr je sice trochu ujetý, ale tak proč ne. O něco lepší než třetí díl. Btw.: v posledních dvou dílech mě baví, jak autor do příběhu zapojuje Astor a Codyho. (14. 6. 2015)

PETERYY
03.02.2015

Trochu něco jiného, než jednička a dvojka..Podobné trojce...Byl jsem napnutý až do konce... a poslední věta..chi.

Penguin07
29.12.2014

Ale jo,určitě je lepší než 2. a 3. díl. Dexter byl celou dobu o krok zpátky a nakonec se ukázalo,že i ze zamotané šlamastyky občas vede jednodušší cesta,i když primárně není vidět. Konec nebyl také zbabraný,takže mám z celé knihy hodně dobrý pocit.

Ricmont
07.12.2014

Lindsay se drží setjné šablony jako u prvních dvou dílů a konec lehce připomíná ne zrovna moc oblíbeného Dextra temnotách ale i tak se tu jedná o příjemné čtení. Celý příběh o tom ze se z lovce Dextra stale štvaná zvěř byl celku příjemná změna. Kniha mě bavila právě v tomto bodě kdy se záporák stal právě ten co vede tentokrát Dextrův příběh a vy nejste zvědavý na to co udělá Dexter ale zajímá vás i co udělá ústřední záporák. První tři knihy měli kouzlo v tom že jsem Dextra poznávali. O všem u této knihy už jdeme do Dextrova života na plno.

Lenka.Vílka
23.07.2014

Pariz, umeni, sladke prochazky, natekle nohy, obskurni umeni...no proste romantika. Jenze po navratu z libanek do miami umeni pokracuje...proste sladke. A potom debora a co dex udelal...ubylo cynismu a sarkasmu a pribylo emoci (?!)...desi me, ze se postavicka jako nas dex dokaze vyvijet a kam, ale jinak by to byla nuda, ne? Jinak se mi dil moc libil...hodnotim presne, jak jsem ocekavala...

orangerose
25.06.2014

super díl dextera, nejvic akčnejší :)

Bunburistka
24.06.2014

Tento díl byl lepší než předchozí. Moc se mil líbilo zapojení Codyho a Astor. A jako doposud nepolíbenou Dextrem, mě překvapil překvapivý konec této knížky! :D
Všem doporučuji :)

harumi
22.05.2014

Musím se přiznat, že po třetím díle jde o velký pokrok. Skvělé, promyšlené, napínavé, děsivé, dramatické... úžasné! Opravdu jsem z toho unešená... Hned první kapitola byla skvělá, i rozuzlení!!

Právě mám rozečteného Dextera v jeho "Delikátní" formě, tak se těším!

Lady Dracula
28.04.2014

Drahoušek Dexík je opět na scéně. Jenže nám začal nějak tatínkovatět! Neslýchané, nevídané! Dexter Morgan, monstrum, vlk v rouše beránčím a grimasou mírumilovného obyvatele Miami, začíná cítit něco jako emoce! A v důsledku toho dělá chyby.
Dexter je čím dál tím více lidštější a je to...no vskutku prapodivné. Nějak mi to malinko drhne a ačkoli se Jeff snaží seč může, aby se jeho ironický, jednoduchý a humorný text zaryl pod kůži, skutečně to jaksi není ono.
Nicméně je pravdou, že když by Dextera neposouval dál, zabředl by v marastu a časem by začal nejspíš vykrádat sám sebe. A navíc mám tak trochu pocit, že lidem se více líbilo, když byl Dexter tím chladnokrevným vrahem bez emocí, byť s jinou dávkou elegance, protože takový přece vrah má být. Lépe se tak na něj pohlíží. Ale běda, když se začíná ukazovat, že ona ta lidská schránka není až tak prázdná a hluboko v kufru za zadním sedadlem, kde trůní Temný společník, se ještě schovává mrňavá, miniaturní dušička, která v sobě ukrývá střípky pocitů.
Ačkoli kapitoly o Kubě byly sice nudnější, nevynechala bych je. Byly zajímavým zpestřením. Já se bavila a co Vy? :)

jethro.tull
13.03.2014

Po hodně nepovedeném třetím díle Dexter v temnotách je tato kniha o poznání lepší, ale prvním dvěma knihám se nevyrovná. Jednak nemám rád, když se v závěru knihy věci vyřeší tak nějak samy od sebe, a jednak se mi některé části knihy zdály úplně zbytečné. Například vůbec nechápu tu zbytečnou cestu na Kubu (3 kapitoly). Děj knihy se tím nijak významně neposunul, a kdyby tyto kapitoly nějakým nedopatřením z knihy vypadly, vůbec nic by se nestalo.

Izzy46
22.01.2014

Obzvláště nudný a nezajímavý finiš, a to i na Jeffovy poměry.

Culinka
11.01.2014

Tenhle díl mě docela zklamal. Dexter mi přišel moc "lidský" a tý omáčky v podobě myšlenkových pochodů mezi kucháním a řešením případů na mně bylo až moc a hrozně mě nebavila. Doufám, že další díl bude čtivější.

dexterman
10.01.2014

Skvělá knížka . Kde se Ukazuje že je Dexter na všechno sám . Ani zde nechybí napětí a ironický dextrův humor . Knížka si drží svůj standart a určitě fandy nezklame . Příběh je neuvěřitelně poutavý a originální. Ani chvilku jsem se neudil. Doporučuju všem

jackw
30.10.2013

Těším se na pokračování :)

šipek
25.10.2013

Tak popravdě řečeno jsem rád, že je tato kniha za mnou. Mé první setkání s DEXTREM a myslím , že poslední. Ničím mě tato kniha nenadchla. Obdivuji se , že jsem jí vubec dočetl.

pink_ivy
11.08.2013

“I don't know if you have noticed this, but it is quite possible for two human beings to have a conversation in which one or both parties involved has absolutely no idea what they're talking about.” Pro Dextrovské knížky mám opravdu slabost, prostě příjemné čtení, na které se vždycky těším :)

MildeZ
25.07.2013

Opět Dexterovská oddechovka, kterou jsem loupnul bez nejmenších problémů během jednoho týdne...příjemné čtení, ač Dexter se v knize profiluje jako hodně zženštilý O:)

Wea
16.04.2012

Souhlasím s tím,že Dexter se čte opravdu dobře:-)bohužel musím ale taky říct,že mi tu opět na pět hvězd něco chybělo,proto dávám čtyři hvězdy.Musím být ale spravedlivá a říct,že i když nedám pět hvězd,autorovi se u mě podařilo to,co už několikrát před tím a sice,dokázal si udržet mou pozornost,tím mě zaujal tak moc,že jsem si jistá,že Dextera,nečtu naposled:-)a taky doporučuju přečíst,protože Dexter,má opravdu úžasné komentáře a hlášky:-)

dearkiki
15.04.2011

Četla jsem všechny knížky o Dextrovi už před rokem a pak netrpělivě čekala na seriál. Dle mého názoru jsou knížky o hodně lepší. Nikdy jsem nic "nezhltla" tak rychle jako Dexíka. :-) Ze všech dílů se mi nejvíc líbil právě Dexter v hlavní roli... asi kvůli tomu "uměleckému" přístupu k vraždám. Dodnes nemůžu dostat z hlavy tu Dextrovu návštěvu neobvyklé performance v Paříži. ;-)

hrona
09.03.2011

Po pravdě řečeno - seriál mě zaujal více.

Senza Jenka
04.01.2011

Baví mě, jak Dexter neustále vtipně komentuje dění kolem sebe i sebe samotného. Tento díl mě ale zaujal nejméně - možná proto, že jsem to četla po pár stránkách v tramvaji, nebo jimém nepříliš vhodném místě.

Mikarda

Nejvtipnější, nejzábavnější, zkrátka nejlepší Dexter. A ten konec: ,,Budeš mít CO?" mě dostal :)