Delikátní Dexter

Dexter rozšířil svou rodinu o dcerku Lily Anne a uvidíme, jestli se holčička nepotatí. Sestra Debora, která dostane nového partnera, kterého nesnáší, se pustí do vyšetřování případu kanibalismu a to ji a Dextera dovede k milionářské rodině Acostů, kteří v sobě mají podobné démony jako Dexter a spol. a shromáždili kolem sebe tajné společenství. Na scéně se objeví také Dexterův bratr Brian a začne se sbližovat s nic netušící Ritou a dětmi. Nakonec Dexter, Debora a její partner Chutsky padnou do nastražené pasti, a právě když na nich kanibalové chtějí začít hodovat, zasáhne Brian a všechny zachrání. Chutsky odejde od Debory, protože ji nechce svou přítomností dál ohrožovat, aniž by se dozvěděl, že je s ním těhotná. A Dexter opět vyráží do měsíčné noci, pohrát si se zbývajícím členem krvavé sekty. Další Lindsayova dávka akce, černého humoru a slovních gagů. Nezůstaneme ochuzeni ani o seržanta Doakese či Vince Masuoku. Autor je stále ve formě, možná vtipnější než jindy, a opět tradičně nezvládá finále, závěr je jako u předchozích knih přitažený za vlasy (čtenáři si už zvykli), ale to vůbec nevadí, v hlavní roli (kromě Dextera) totiž opět vystupují skvělé hlášky a přesně trefený černý humor. A s malým Dextřátkem (a bratrem-dvojčetem) zjevně ani zdaleka nekončí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83340/delikatni-dexter-83340.jpg 4.3204

Dexter 5.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , BB art

Dexter is Delicious, 2009

Kniha Delikátní Dexter

danny_21
05.12.2021

Páté pokračování roztomile zvráceného, samozvaného ukončovatele životů bídných narušených mozků je určitě povedenější něž prodchozí díl. Pokud čtenář čeká krájecí hody v Dexterově podání, má smůlu, dostane pouze jednu malou hubenou ochutnávku, toto pokračování se věnuje hlavně Dexově proměně v krotkého tatíka díky nově narozenému dítku. O koření se stará pátrání s uštěpačnou sestrou po miamské sektě, která holduje gastronomickým hrátkám a typické autorovy / Dexovy prupovídky - knihu jsem rozečetl zrovinka po návratu seriálového New Blood, takže možná i trochu ovlivněný a rozradostněný dávám lehčí nadprůměr - 75 %

Hakate
12.09.2021

Opět skvělé

kannibal28
08.07.2020

serial som videl skor tak že už ten príbeh som poznal tak to trošku stratilo cveng

kofola33
20.05.2020

Tak tatka Dexter se opravdu povedl. Jeho udivujici zjisteni, ze i on ma v sobe kousek cloveciny a dokaze nekoho milovat, me neprestava bavit. A asi to bylo poprve kdy byl opravdu rad, ze ma bratra. Kanibalove byli takova tresnicka na dortu.

maky86
11.04.2017

Tak tohle mě opravdu moc nesedlo... Děj se pořádně rozběhl až na posledních stránkách, bylo to pro mě bohužel dost nudné, chybělo mi tam napětí a něco, co by mě totálně vtáhlo... škoda. Moje první kniha ze série a asi i poslední...

sarekaslukova
22.08.2016

Tak tento díl, ač byl místy opravdu pro silnější žaludky, se mi zatím líbil asi nejvíce. Sice mi lezla Debora opravdu na nervy svým hrubým, většinou ničím nezpůsobeným chováním, ale tak třeba v dalších dílech bude milejší

trudoš
25.07.2016

S drahouškem Dexterem je to těžký - buď ho čtete kvůli atypickému humoru, nebo ho nečtete vůbec. Není tu příliš mnoho jiných možností. A já rovnou přiznávám, že tenhle díl regulérně přeceňuji. Jenže hrdina se stal otcem a jeho chování vůči drobnému uzlíčku bezelstného řevu prostě Jeff Lindsay vystihl naprosto dokonale. Alespoň z mého úhlu pohledu. Takže tolik k zaujatosti.
Příběh samotný je jinak ve stejných mezích, nastavených už ve třetím díle - takřka tři sta stran zmateného bloumání a konec šitej horkou jehlou. Dějová linka se tentokrát točí kolem kanibalského uskupení v Miami (lidé mají různé koníčky) a má i celkem smysluplný vývoj, ovšem autorovy odbočky vše jen zbytečně rozmělňují, občas až na hranici snesitelnosti. Naštěstí to opět plně zachraňuje Dexterovo komentování světa a vůbec veškeré jeho myšlenkové pochody. Ve výsledku tedy spousta ujetého humoru a trochu morbidních nechuťáren, ale bohužel stále málo detektivky. V sérii nic výrazně lepšího, ovšem ani nic výrazně horšího.

Jesse007
04.02.2016

Dexter je prostě Dexter :)