Dexter v temnotách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeden z nejsympatičtějších sériových vrahů-mstitelů čelí svému nejsilnějšímu protivníkovi... Zlu tak hroznému, že vyděsí dokonce i Dexterova vnitřního netvora - a málem ho připraví i o smysl pro humor. To vše vás čeká v tomto zvráceně vtipném a temně fascinujícím románu. Je zlo živoucí? Doktor Jerry Halpern se to pokouší zjistit v rámci své průpravy na velký doktorát. Mezitím se Dexter Morgan potýká s několika nepříjemnostmi, které na něj dolehly - v neposlední řadě jde i o plánování svatby s Ritou, aby dovršil svůj převlek za hodného hocha. Pak však Dexe coby policejního analytika povolají k případu: jeden z Halpernových studentů je nalezen upálený, zneužitý a bez hlavy (zjevně jde o oběť nějakému dávnému božstvu) - a Dexter si uvědomí, že se může jednat ještě o někoho daleko zvrácenějšího, než je on sám. Brzy se zdá, že Temný společník v Dexterově hlavě prchl a ukryl se. A když něco takhle vyděsí vašeho přátelského sériového vraha ze sousedství, víte, že jde o něco vážného... A jak kolem Halperna a Dextera krouží smrt, ukazuje se, že je to velmi osobní; zejména když má teď Dex rodinu, kterou musí chránit. Dexter si postupně uvědomuje, že nevlastní děti s ním nejspíš sdílejí jeho mimořádného koníčka - fascinaci smrtí. Dokáže jim pomoci usměrnit jejich touhu po krvi, tak jako on ovládá tu svou? Ale aby se to Dexterovi podařilo, musí se vyrovnat s jedním zmrzačeným seržantem z minulosti, a co je ještě důležitější: musí zůstat naživu... Bizarní, ironické a báječně zábavné: Dexter v temnotách sestupuje ještě hlouběji do mysli jedné z nejpůsobivějších postav současné románové tvorby. Skvělé tvůrčí schopnosti Jeffa Lindsaye dosahují v jeho zatím nejskvělejším románu plného rozletu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209/dexter-v-temnotach.jpg 3.8264
Série

Dexter 3.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art
Orig. název

Dexter in the Dark, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Dexter v temnotách

Přidat komentář
Dody345
26. února

Nevím, jestli je to tím, že předchozí díl byl tak skvělý, ale třetí kniha Dextera mě až tak nezaujala. Řekl bych, že takové slabší čtyři hvězdičky. (Dále možné spoilery) Kniha se rozjížděla dobře, když si Dexter došlápl na Úhoře a ten v poslední chvíli vypadal, že mu je to vlastně jedno, že zemře, ale sdělil mu ať se náš milý Dexter připraví na to co ho bude čekat. Pak se ukázalo, že je někdo pozoruje a já si říkal, tak to bude zajímavé, čeká nás souboj "dvou velikánů". Ale ta mystičnost mi zde prostě neseděla. Kdyby to prostě byl jen nějaký uctivačný kult tak bych to bral, ale to že Moloch si přeskakoval z člověka na jiného člověka mě teda moc nezaujalo. Závěr mi přišel takový uspěchaný a zvláštní (zaujal mě jen ten moment, kdy Dexter vešel do pokoje a okolo byly ve vitrínách stovky hlav). Každopádně se mi líbil děj s Codym a Astor, kteří mě v knize baví mnohem více než v seriálu, kde zejména Astor byla poté hodně otravná. Tady oba tito malí záškodníci jsou dobří a bavilo mě, když si povídali s Dexterem či "Debie". Každopádně těším se na další díl, který se snad bude podobat více těm prvním dvěma knihám.

kofola33
19.04.2020

Dexter zmateny, ztraceny, tapajici, nechapajici, vystraseny....ale porad stejne vtipny...a to jeste netusi, co ho ceka v manzelsti s Ritou....ostatne ja taky ne a proto jdu na dalsi dil.


Ester71
03.02.2020

Opět vtipný, ironický, démonický Dexter. Tentokrát se stavy, které ani on sám nechápe. Bavil mě.

Julinka679
27.09.2018

Třetí díl Dextera je trochu horší ale stále hodně dobrý :-)
Dexter proměnu v "dobrého chlapa" završí svatbou s Ritou ale než k tomu dojde, čeká ho hodně nepříjemností. Temný společník se ukryl a tak je toho na chudáčka Dextera příliš... Hodně se mi líbí jeho vztah k Astor a Codymu, je to "dobrý táta", což jen přispívá k jeho proměně na "dobrého manžela a chlapa"...
Opět je kniha hodně vtipná, ironická a dobře čtivá. Už se těším na další díl :-)

Mišička99
09.04.2018

Mužů začít číst třetí díl nebo to má sebe navazuje? Seriál jsem neviděla.

danny_21
23.03.2018

Třetí pokračování charismatického kráječe Dexe je pro mě trochu zklamání, protože kvalitou nedosahuje předchozích dvou dílů. U mě je to jak nevýrazným záporákem, únavným a úmorným přešlapováním miláčka Dextera na místě a obecně celá zápletka včetně mystického pozadí mě příliš nenadchla, včetně zapojení vyženěných dítek do akce. Alespoň typický cynismus a vtipné hlášky hlavního hrdiny na adresu ostatních smrtelníků zůstaly, přesto to u mě nestačí na nic lepšího než lepší průměr - 60 %

nothing_forever
04.09.2017

Ách, tak to bylo báječné počteníčko. Ještě lepší, než první dva díly. Propojení Dexterova příběhu s historickými postavami a momenty ze Starého zákona mi přišlo jako skvělý nápad. Ohromně jsem se pobavil nad novým a typicky "Dexterovským" pohledem na krále Šalamouna a jeho život. K tomu, aby čtenář hlavní linku pochopil, předpokládá autor aspoň základní znalosti židovsko-křesťanského náboženství a Starého zákona.
Na začátku příběhu mi začalo být jasné, že Dexter se dostal do problémů takových rozměrů, ze kterých se jenom těžko dokáže vysekat. Kdybych neměl v knihovně dalších pět dílů, předpokládal bych, že to je Dexterův konec. Vybudilo to moji zvědavost na maximum a autor umně příběh neustále šponoval. Pro mně teda finále vůbec nebylo předvídatelné. Velice se mi líbilo, jak to nakonec dopadlo a kdo koho zachránil. A ta pointa na Dexterově svatbě - tak to byla opravdu třešnička na dortu. Pan Lindsay mě přesvedčil, že umí psát i skvělé koncovky.
Přijde mi, že autor brilantně opisuje svět, jak ho vidí Dexter. Dexterovy pocity, názory, postřehy a vtípky se mi zdají zajímavé, vtipné a uvěřitelné. Dokazují, že autor je pan Spisovatel s úžasnou invencí.
PS. Taky vám jde chování Deborah na nervy jako mně?

trudoš
03.07.2016

Dexter v temnotách je třetí knihou v řadě příběhů psychopatického vraha-mstitele. Jenže hrdina tentokrát nebojuje s někým sobě rovným, ale rovnou s pohanským bohem zla. Touto změnou žánru z dosavadního kriminálního thrilleru na thriller hororový Jeff Lindsay pravděpodobně rozladí valnou většinu fanoušků. Na jeho obranu je třeba říci, že oblíbená postava nic neztratila ze svého morbidního kouzla, pouze zápletka rapidně pozbyla na síle. Dexter Morgan se v průběhu děje neustále potácí na místě, aniž by do případu vnesl alespoň trochu světla a paradoxně sám záporák je vlastně ten, kdo hýbá dějem. Což je stejnou měrou únavné jako otravné.
I když je tohle pro celou sérii zcela netypické dobrodružství bezesporu krokem stranou - pro detektivkáře příliš fantasmagorické, pro hrůzomilce příliš předvídatelné - osobitý styl vyprávění, černočerný humor, sarkastické poznámky na „civilizované lidstvo“ a amorální cynismus miláčka zabijáka z něj stále dělají báječné čtení pro chvíle trudomyslnosti.

1