Drasticky dojemný Dexter

Dexter Morgan se ocitá pod velkým tlakem. Skutečně pro něj není snadné být etickým sériovým vrahem - zejména když se pokouší vyhnout neotřesitelnému podezření nebezpečného seržanta Doakese (který je pevně přesvědčen, že je Dexter vražedným maniakem... v čemž má pochopitelně pravdu). Při pokusu svést Doakese ze stopy musí Dexter sáhnout až na dno svého bezvadně fungujícího umění předstírat. Když právě nepracuje jako specialista pro analýzu krevních vzorků v oddělení miamské policie, tráví většinu volného času se svou spokojenou přítelkyní Ritou a jejími dvěma dětmi, popíjí pivo a pomalu se stává prvním světovým sériovým domácím povalečem. Ale jak dlouho si Dexter vydrží hrát na schovávanou, namísto na rozřezávání vrahů? Jak dlouho vydrží jeho Temný společník, než ho přinutí nechat téhle šarády a znovu osvobodit netvora uvnitř? V čase zkoušek zasáhne náhoda. Napříč Miami si klestí cestu obzvláště zrůdný psychopat - muž, jehož zvrácený způsob vraždění bere dech dokonce i Dexterovi. Jak procitají Dexterovy temné choutky, jeho sestra Debora (čerstvě povýšená a ocelově tvrdá policistka miamského oddělení vražd) je do případu osobně zatažená. Brzy se ukáže, že takového netvora dokáže dopadnout pouze jiný netvor - ale ne dřív, než je unesen i jeho úhlavní nepřítel; teprve pak se může Dex naplno opřít do pátrání po nové hračce. Pokud ho ovšem nová hračka nedostane dřív... Dexter Morgan je okouzlující netvor... děsivý hrdina... sériový vrah, který zabíjí jen zlé lidi. Fascinující a zábavné čtení. Autor Jeff Lindsay skrze svého hrdiny prokazuje, že je jedním z nejoriginálnějších a nejbarvitějších vypravěčů posledních let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208/dexter-drasticky-dojemny-dexter-kZy-208.jpg 4.3312

Dexter (2.)

Dearly Devoted Dexter (2005)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, BB art

Kniha Drasticky dojemný Dexter

hasta
28.12.2018

Ani druhý díl knihy o Dexterovi mě neuspokojil. Stále jsem se nedozvěděla Debořin názor na její zážitek z prvního dílu a stejně tak se mi nelíbilo, když Doakes zmizel, ale život všech ostatních šel dál jako by se nic nestalo, všichni chodili do práce, pojídali koblihy a vzpamatovávali se z Dexterovi rozlučky se svobodou a nikdo si nevšiml, že jim chybí kolega? Nikdo se po něm nesnažil pátrat? Co to má jako znamenat?
Seriál prostě vede. Po dvou přečtených dílech knižního Dextera odkládám.
Jediné, co stojí za zmínku jsou Dexterovi myšlenkové pochody a trocha jeho fajn černého humoru.

Ester71
01.12.2018

Super knížka, Dexter mě hodně baví!! Těším se na další díly, které si přečtu...

Julinka679
28.05.2018

Myslím, že by měl někdo přidat víc hvězd (na Dextera mi hodnocení "pouze" 5* nestačí :D).
Opět skvělá kniha, jsem nadšená! Tohle je asi první série, která se mi líbí jak svým knižním zpracováním, tak i tím seriálovým (a ano, budu se pořád opakovat :D). Dexter se stal mým oblíbeným hlavním "hrdinou" i s jeho Temným společníkem a tímto druhým dílem se jen potvrdilo jak skvělá série to je! :-)
Druhý díl byl vážně "dojemný" a já si jen říkala "Sakra Dextere, vzchop se!". Načež se vzchopil a byla to ta stejná "napodobenina člověka" jakou známe.
Rozhodně doporučuji přečíst a podívat se na seriál (Michael C. Hall hlavní postavu ztvárnil skvěle!) :-)

S.partan
20.03.2018

Obrovský překvapení. Ze zásady odděluju knižní a filmovej svět, protože mě vždycky jedno nebo druhý zklame. Buď film podle knížky nebo knížka podle filmu. Tady jsem udělal výjimku, protože se ke mně Dexter dostal nějakým záhadným obloukem a donutil mě si ho přečíst... a nelituju toho. Bude to dílem autora a dílem překladatele, ale už dlouho se mi nestalo, abych zůstal vzhůru do tří a hltal stránku za stránkou. Lindsay má obdivuhodnou fantasii, slovní zásobu a smysl pro humor a díky bohu za to, že je čeština tak košatej jazyk. U týhle série se nemůže nudit snad vůbec nikdo. Takže paráda, další sběratelská mánie začíná, abych si do knihovny přitloukl ještě jeden foch :-)

Veronika33
14.03.2018

Tento diel bol o poznanie lepší ako prvý. Čítanie som si užívala, dej bol pútavý, zaujímavý. Ku koncu ma však kniha sklamala, koniec bol taký nemastný-neslaný akoby nasilu narýchlo dokončený. S Dexterom to však nevzdávam a teším sa na ďalší diel. (Hneď ako si ho zoženiem :P)

nothing_forever
04.09.2017

Báječné, i když docela drsné čtení. Už chápu, proč se scenáristé televizního seriálu rozhodli opustit knižní linku příběhu. Připomělo mi to jeden slavný britský horor, u kterého jsem si zakrýval oči hrůzou a zároveň jsem se musel smát jak to bylo legrační. Toto bylo něco podobného skrze Dexterovy drsné a vtipné poznámky. Celé čtení mi krásně dokreslovala hudba Tito Puenteho, kterou mne inspiroval autor skrze šíleného Dexterova protivníka. Příběh postupně vygradoval až do perfektního finále. Tam se opět ukázalo, že Dexter není žádný nesmrtelný superman, ale v podstatě jenom velice racionálně smýšlejíci človek nezatížen emocemi. A občas musí spoléhat taky na pomoc druhých. Velice se mi taky líbilo to propletení děje s Dexterovými hrátkami s dětmi. Nejsem si jist, jestli to bylo už v tomhle dílu, ale Dexter a Vince se spolu baví jako šaolinský učeň a jeho mistr z mého oblíbeného seriálu Kung-fu.

danny_21
23.06.2017

Lindsayův styl se mi dostal pod kůži a pevnĕ se tam společně s Dexterem zakousli. Druhé pokračování je o fous lepší, díky kráječi Dankovi krvavĕjší a vůbec to celé Dexovo lopotĕni nabírá zajímavé obrátky, moc se těším na další cestu s Temným společníkem. Jedinou výhradou na celkové kvalitě je pro mě postava Clutskyho, která se drobném amputačním zarovnáním chová jako hrdina Rodriguezovy série Grindhouse - 90 %

alpok
06.10.2016

První kniha ze série, kterou jsem četla. Příjemné čtení a neskutečná zábava (pro milovníky černého humoru).