sarekaslukova sarekaslukova komentáře u knih

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Knihou jsem se prokousávala opravdu dlouho, ale ne kvůli tomu, že by mě nebavila, ale byla obtížně napsaná a po pár kapitolách jsem si vždy musela dát od knížky odstup, jinak by mi z ní asi hráblo a Ebolu bych viděla všude a v každým. Občas mi bylo dokonce i špatně z velmi důkladně popsaných scén o průběhu nemoci.

02.04.2015 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Opravdu povedená komedie, jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Od Shakespeara jsem četla zatím jen tragédie a sonety. Myslela jsem si, že má talent jen pro ty tragédie, ale teď jsem svůj názor přehodnotila, dokonce i komedie byla velmi vydařená. Možná se mi líbila dokonce více jak Romeo a Julie.

24.03.2015 5 z 5

Léto na Vrbovém jezeře Léto na Vrbovém jezeře Susan Wiggs

Knížka mě opravdu mile překvapila. Před začátkem čtení jsem si říkala, že to bude nejspíše nudný a bude se to číst pomalu. Ale opak byl pravdou. Byl to krásný příběh, který mi nekazil ani nějaký zvrat. Prostě romantický příběh, který si občas potřebuje přečíst každý.

07.03.2015 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Dobrá knížka, krásně se četla a byla na téma které mě celkem zajímá. Sice občas mi to přišlo trošičku přetažené za vlasy, ale tím knížka získávala moji pozornost. Byla jsem zvědavá jak to všechno se Stephanem skončí, sice to nedopadlo podle mých představ, ale v rámci možností to vlastně dopadlo dobře.

05.02.2015 4 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Tak to nebude moje poslední setkání s Dextrem. Knih a mě zaujala. Bylo tam pár míst kdy jsem nechápala. Například první odstavec v závěru :-). Kniha byla pro mě čtivá a napínavá.

14.01.2015 5 z 5

Krásná, knížka. Skoro celou dobu když jsem knížku četla jsem měla na tváři spokojený úsměv a místy i záchvaty smíchu. Což bylo způsobené z velké části tím, že mám doma také takového malého nezbedu stále plného energie. A často jsem ho v Marley viděla. Jinak děj byl napsán velmi čtivou formou a krásně zpracovaný. Myslím si, že toto nebylo poslední setkání s touto knížkou. I když konec bych příště asi vynechala. Bylo opravdu velmi dojemný a ani ne tak poslední kapitolu jako tu předposlední jsem měla oči dost zarudlé.

02.01.2015 5 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Deset polibků se vyrovnalo Seznamu skandálních snů. V jednu chvíli jsem se smála a v druhou jsem měla chuť hodit knížku do kouta jak jsem byla na hlavní hrdiny naštvaná. Opravdu skvěle napsaná knížka u které jsem se opravdu nenudila.

23.12.2014 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Knížku jsem si brala s pocitem, že se u ní trošičku budu bát, bude tam pár hnusných vražd a detektivové- no prostě detektivka :-). Ale dostalo se mi něčeho úplně jiného a ano pár hnusných vražd tam opravdu bylo. Ale nemůžu říct, že mě knížka nebavila. Právě naopak byla skvělá, jen některé části se tam opakovaly stále dokola. Čekala jsem prakticky skoro celou knížku jak vražda Rachel dopadne. Což bylo taky skvělý, alespoň jsem dávala pozor co čtu. Takže opravdu skvěle napsaná knížka, no až na ty opakující se části.

13.12.2014 4 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Tuto knihu jsem četla vzhledem k její délce opravdu dlouho. Ale nebylo to proto, že by mě nebavila nebo byla špatně napsaná, ale proto, že častokrát jsem musela knihu odložit po určitých kapitolách, kdy mi bylo tak špatně a úzko, z toho co se na maličké Kathy provozovala za ,,čuňárny" omlouvám se, ale jiný termín pro tyto činnosti není. Byla jsem zaskočena už jenom tou dobou, myslela jsem si, že je to starší příběh, ale není. To že byla poslední prádelna uzavřena až v roce 1996 je opravdu udivující a i zahanbující. Ale jsem ráda, že jsem si toto vyprávění přečetla. A určitě bych ho doporučila dalším čtenářům.

29.11.2014 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Knížku jsem si opravdu užívala. Nestává se mi často, že bych se u nějaké knížky smála od začátku až do konce. Děkuji že mi takto hezky prodloužila život smíchem :-D. Hned od první kapitoly jsem měla podezření, že mě chytí a nepustí. A ano mé obavy se uskutečnily. Sice asi 30 stránek před koncem se děj až moc nahnul, což bylo něco s čím jsem nepočítala, ale nakonec to skončilo tak jak jsem doufala, že to skončí :-D. Někdy je prostě třeba si i knížky s jasným koncem přečíst. Hezké oddechové počteníčko. Už se těším na Deset polibků ;).

15.11.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Tato knížka mi připadala, jako život. Také si myslíte, že víte jak skončí, ale pak vás náhle překvapí tím, že vybočí z koleje.
Když jsem knížku začala číst na doporučení mé spolubydlící, myslela jsem si, že vím jak to celé dopadne, ale to nevadilo není důležité jak děj dopadne, ale jak probíhá. Děj knížky byl nádherný. Úžasně čtivě napsaný a pro mě bez zbytečných detailů. No bohužel jsem se spletla, dopadlo to zcela jinak než jsem já čekala :\.
Už se těším až budu moct porovnat s filmem :p.

31.10.2014 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Během čtení a i po přečtení, jsem přehodnocovala své dosavadní zkušenosti se Shakespearem. A zjistila jsem, že hra Romeo a Julie, která patřila doposud mezi mé nejoblíbenější dokáže nahradit a nahrazuje Hamlet. Hra se mi líbila ve své délce, zamotanosti a po dějové stránce byla perfektní. Na konci jsem se pousmála, když jsem zjistila, že William se opět vyřádil s vraždy. A ano myslím, že William Shakespeare bude už právoplatně patřit do mé škatulky ,,oblíbený".

25.10.2014 5 z 5

Magie krve Magie krve Tessa Gratton

Hezky jednoduchý děj, který se místy často opakoval. Ale někdy je dobré si přečíst i takovou knížku jejíž děj se Vám za chvíli smísí s nějakou jinou, která má prakticky stejný děj jako tato a jako další jí podobné. Ale byla čtivě napsaná a líbilo se mi jak je to jak z pohledu Sil tak z pohledu Nicka. Takový druh psaní mám ráda. Určitě si přečtu i druhý díl a doufám, že bude taky takhle jednoduchý, že konec budu vědět už po pár stránkách knížky. Nevím jestli mám dát 3* nebo 4*, ale asi dám 4* protože se mi to líbilo i přes ten trochu více zdramatizovaný závěr ;)

04.10.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějku knih jsem četla vážně dlouho. Asi tak do půlky příběhu jsem se vůbec začíst. Pořád se mi v hlavě promítal film, který jsem viděla dříve než četla knihu(opravdu větší blbost jsem udělat nemohla). A ze začátku se mi i film líbil daleko více než knížka, kde části které nebyly ve filmu mě až tak moc nebavily. Ale pak nastal osudový zvrat a to když na scénu přišel můj nejoblíbenější postava příběhu- Max. Popis vůbec neseděl s hercem do kterého jsem se zamilovala, ale to mi nevadilo- byl to prostě Max :* . Ale co se mi na knížce líbilo opravdu hodně, bylo to, jak ten příběh vyprávěla Smrt. Tento druh psaní-když to vypráví někdo třetí mám moc ráda. Ale celá knížka byla skvěle napsaná. Ale musela jsem se dlouho rozhodovat jestli dát **** nebo ***** hvězdiček. Nakonec jsem si ale řekla, že to byl opravdu krásný, dojemný a kouzelně napsaný příběh a volba byla *****. Nejspíš se pustím do dalších ze spisovatelových děl.

21.09.2014 5 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Kniha byla celkem slabší něž několik předešlých dílů, ale i tak jsem ke konci měla spadlou bradu. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, jsem zvědavá jak dopadne celá ta situace ohledně Zoye.

26.08.2014 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Film jsem viděla snad tisíckrát, tak jsem myslela, že mě v knižním podání nemůže nic překvapit. Ale bylo to ještě lepší než film. To co si postavy myslí to ve filmu není zachyceno a navíc je to krásně a čtivě napsaný. Opravdu krása :-)

10.08.2014 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Nádhera!!!!! Stálo mě hodně úsilí abych se nerozbrečela. Na konci jsem si nebyla jistá, jestli to skončilo happyendem nebo ne. Ale asi spíš jo zdraví je přeci jen důležitější. Ale opravdu to byl velmi emoční příběh, ke kterému jsem přilnula hned ze začátku a stejný pocit mě provázel celou knížkou.

09.08.2014 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Čekala jsem zcela něco jiného. Něco kde se budu jít bát spát. Nevím jak to má spisovatel v jiných knížkách, já jsem zatím četla jen tuto a Prokletí Salemu a v Prokletí Salemu to vyvrcholení přišlo až úplně ke konci. Tak jsem si říkala, že to tady bude stejné. No konce jsem se dočkala. Mrtvých bylo opravdu požehnaně. Doufám, že ostatní knížky jsou o něco lepší.

04.08.2014

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

No když jsem si knížku brala do ruky, věděla jsem, že nějaké erotické scénky tam asi budou, ale spíš něco na způsob 50 odstínů šedi - ne moc obsáhlý. No po přečtení asi 10 stránek jsem dospěla k úplně jinému názoru. Dost jsem se udivovala jak bujarý je výběr výrazů pro jednu věc. Taky jsem byla vyvedena z omylu že 21. století nebo pozdní doba 20. století určitě není začínající dobou pro perverznosti. Celkem jsem se i divila tomu, že ten samý člověk mohl napsat Pohádky. Ale i přes pár nechutností jsem se knížkou prokousala za jeden večer. Určitě nebude patři do mé doporučené literatury, ale i tak je to celkem povedené dílo :-).

31.07.2014 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

K přečtení knížky mě přimělo celkem kladné hodnocení tady na stránce. Asi jsem od děje čekala něco úplně jiného. Hlavní hrdinka mi byla neskutečně protivná. A zbylo i než čekat, čekat a čekat, když už konečně budu u konce. Ale to čekání se vážně vyplatilo. Kolem strany 250 mi doslova spadla brada. A už jsem se nemohla odtrhnout. Byla jsem strašně zvědavá jak to dopadne. No konec mě překvapil. Se slovy na obálce ,, zvítězí láska a dobro" jsem nejdřív myslela, že to nedopadne v Maximův prospěch. Ale ...
Škoda je, že takhle dech beroucí knížka, nemohla být taková už od začátku.

29.07.2014 4 z 5