Drasticky děsivý Dexter

Drasticky děsivý Dexter obálka knihy
Mé hodnocení:

Dexter Morgan není právě typ člověka, kterého byste si přivedli domů a představili ho své matce. I když je zábavný a má nádherně ironický smysl pro humor, jedna z jeho charakterových vad (má vražedné sklony) může působit dost odrazujícím dojmem. Ale v jádru je Dexter dokonalým gentlemanem a skutečnou oporou své sestře Deb, miamské policistce, a zajímá se jen o odklízení lidí, kteří si jeho zvláštní návštěvu skutečně zaslouží. Dex je dost pohledný, ale naprosto nevšímavý (upřímně, i trochu zmatený) k zájmu, který o něj projevují ženy. Přes skutečnost, že nemůže vystát pohled na krev, pracuje na oddělení miamské policie jako specialista na analýzu krevních vzorků; tato práce mu umožňuje sledovat zprávy o nejnovějších zločinech a mít oči otevřené k vyhlížení své nové oběti. Dexterův dokonale uspořádaný život je náhle narušen, když se v Miami objeví druhý, mnohem nápadnější sériový vrah. Dexe fascinuje, dokonce i přivádí k nadšení, že tento druhý vrah má styl připomínající jeho vlastní. Přesto se nemůže zbavit pocitu, že tento tajemný nový příchozí se nejen pohybuje na jeho území, ale obrací se přímo k němu. Tento nový vrah totiž nejen kopíruje Dextera - ale jako by ho vyzýval: „Pojď si se mnou hrát." Dexter si svůj tajný dvojí život vytvořil pro osamělou existenci... ale i roztomilého netvora může zaujmout výhled na nalezení přítele. Jde o svěží, překvapivý a brilantně napsaný román, který si jistě získá širokou čtenářskou obec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207/drasticky-desivy-dexter.jpg 4.1507

Dexter 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, BB art

Darkly Dreaming Dexter, 2004

Kniha Drasticky děsivý Dexter

Layyen

Mnohem poutavejsi a zajímavější forma vůči seriálu, postupně se pustím i do dalších knih.

Dody345

Relativně nedávno jsem se dodíval na seriál a když jsem zjistil, že je natočen na základě knížek, tak jsem si je chtěl přečíst, protože seriál se mi velmi líbil a bylo mi líto, že už to skončilo. Po delším hledání jsem knihu sehnal a musím říct, že byla vážně dobrá. Oproti seriálu jsou zde jisté rozdíly a to i v samotném Dexterovi, který je řekněme tak trochu drsnější. I vedlejší postavy jsou poněkud odlišnější od svých podob v seriálu. A příběh s vrahem z mrazírenského vozu má zde taky jiný konec. Ovšem ty odlišnosti nejsou špatné, protože pořád zůstáváte v pozoru. A při konci knížky jsem ty řádky doslova hltal a sám byl zvědavý jak to nakonec dopadne. Pokud jde o černý humor tak i v knize Dexter přímo exceluje a řekl bych, že ještě o něco více než v seriálu. Kolem a kolem to byla hodně dobrá knížka a v nejbližší době se určitě poohlédnu po druhém dílu knižní série.

Andrée

Už je to vážně hrozně dlouho, co jsem četla knihy o Dexterovi. A protože kniha byla první, tak nějak mi ve srovnání se seriálem přijde jednoznačně lepší, byť seriálová verze rozhodně nedělá ostudu.

Dexter je takový zajímavý týpek, trochu (víc) psycho. Na první pohled nevyčnívá z davu, ale v jeho hlavně to není tak úplně v pořádku. Jakožto forenzní laborant má info o vrazích na zlatém podnose a jeho temné alter ego je pořádný sousto pro psychologa. Dexter je emočně plochý, nějak nemá cit pro to, co ostatním přijde normální. V noci se z něj stává dravec, prahnoucí po své oběti. A v tom všem se snaží naučit normálnosti, aby zapald mezi davem obyčejných lidí.

Kortez

Audiokniha. Pred rokmi som videl seriál, teraz sa mi kniha hodila do výzvy s 21 písmenkami.
Maximálna spokojnosť s načítaním, užíval som si to po celý čas. Skrátka drasticky desivá krimoška.

sestraJoy

Sedm let poté, co skončil seriál, jsem se odhodlal ke čtení předlohy. Nejvíc překvapenej jsem, že se to lehce liší - což je ovšem paráda! Pak je tu všechno, co známe... ale přiznám se, že seriál mě bavil víc. A přitom knížka je taková přímočařejší...

Mruskulka
28.12.2020

Už je to hodně dlouho, co jsem viděla seriál a na jeho základě začala číst tuto knihu. Vůbec mě nenadchla, nezačetla jsem se a odložila ji. Nyní jsem hledala knihu, která se mi vzhledem nelíbí a natrefila jsem na tuto. Přečteno během chvilky. Na tuhle knihu jsem musela nejspíš "dozrát" :D Těším se na další díl

Prske
09.11.2020

Seriál miluju, viděla jsem ho už několikrát a nedám na něj dopustit. O to víc jsem byla zklamaná z jeho knižní předlohy.
Ke knize jsem se dostala v rámci čtenářské výzvy, protože práce forenzního analytika je moje vysněná. Ale další díly už si nepřečtu.
Příběh mi přijde takový nudný, má rychlejší spád než v seriálu, prostě mi tam něco chybí.
Ale možná je to pouze mou deformací perfektním seriálem. Těžko říct...

JP
30.10.2020

Vyloženě jsem byl jen zvědavý srovnat předlohu Jeffa Lindsayho se seriálovou adaptací (čistě z nostalgie) a jak jsem předpokládal: Zatímco TV show prodává vlastně vše - černý humor, herecké výkony, hlavní premisu, magickou atmosféru ("Tonight's the night.") bezstarostného léta v Miami s mentalitou a kodexem hlavního antihrdiny, trefné vedlejší postavy - u knihy si člověk říká, že je to okleštěno o všechny ty drobné detaily, co to dělají právě tím, co na tom milujete nejvíc - médium TV vítězí nad médiem literatury. Kniha působí velmi velmi staticky, přímočaře a postrádá šmrnc a inteligenci, vlastně jen posloucháme Dextera a vnímáme jeho okolí z pohledu jeho bubliny, což třeba anuluje komičnost scén, kdy se Dexter snaží chovat "casual", aby splynul s davem a působil jako normální člověk... je to jako kdybychom zbavili určitý příběh, který má mnoho mnoho vrstev a ponechali mu pouze dvě. Ve své podstatě se jen lehce dotýkáte toho, na co jste zvyklí, 'Drasticky děsivý Dexter' tak je spíš jen koncept, který byl následně lépe rozpracován. Působí to hodně jako béčkové knihy, které jsou napsané na základě populární předlohy, čistě jako produkt, ne jako originální myšlenka, která má ambice být něčím víc. Nemělo mě to čím ohromit. 5/10