sarekaslukova sarekaslukova komentáře u knih

Záhada zelené rukavice Záhada zelené rukavice Enid Blyton

Opět skvěle napsaná knížka, mám strašně ráda příběhy od Blytonový.

08.04.2014 5 z 5

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Nádherný, poutavý a čtivý příběh. Vcuclo mě to a na konci vyplivlo. Charakter hlavních postav mi sedl a i styl psaní jak dopisů tak deníku byl pro mne dobře zvolený. Takže i nejmladší ze sester je u mne na stejný pozici jako její sestry.

31.03.2014 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tohle je knížka, ke které se vždy ráda vracím. Je skvěle napsaná a dokáže vtáhnout do děje. Sice jsem si občas říkala při čtení, kdy už to skončí? Ale zas na konci jsem si přála ať to má o trochu stránek víc, že se s Janou a panem Rochestrem vlastně ještě nechci rozloučit.

22.03.2014 5 z 5

Záhada starého klepadla Záhada starého klepadla Enid Blyton

Moje první knížka od Blytonové a vzpomínám si že jsem z ní byla nadšená. Jen co jsem ji dočetla hned jsem chce číst další.

13.03.2014 5 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Kniha rozhodně byla zajímavá. Nevím ale čím to bylo, ale asi do poloviny jsem se nemohla vůbec chytit. Ale i tak ke konci jsem to také začala hltat a už se těším na další díl :-)

07.03.2014 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nemám ráda nedočtený příběhy, právě proto jsem si řekla, že i ten poslední díl si přečtu. Celá tato série byla pro mne jako mor. Začetla jsem se a nešlo přestat. Sice tento díl patří mezi ty knížky, kdy jsem se na celý děj naštvala a vztekle jsem knížku odložila. Často se mi zdálo, že autorka nevěděla jak to více roztáhnout a proto tam dala více akce, jako jsou nehody apod. Ale i tak to hodnotím kladně, přestože se k tomuto dílu asi už nevrátím.

12.02.2014 3 z 5

Panenka Panenka Ed McBain

Četla se nádherně. Krátký, žádný zbytečný detaily a napínavý.

06.02.2014 5 z 5

Neferetino prokletí Neferetino prokletí Kristin Cast

Neferet jako postavu ve škole noci jsem neměla moc ráda, proto jsem nejdříve nad knížkou chvíli váhala než jsem se do ní pustila. A ano udělala jsem dobře, že jsem si ji přečetla, alespoň jsem se o ní dozvěděla trochu více. Je to napsaný stejně čtivě jako celá série a proto se to možná tak dobře a rychle čte.

26.01.2014 4 z 5

Zlý úmysl Zlý úmysl Lisa Jackson

Sice jsou i lepší díla, jako například Hrobař, ale i tak jsem byla napnutá jak kšandy. Kolikrát jsem měla chuť se kouknout jak to celé dopadne a kdo je konečně ten vrah. Dlouho se mi nestalo že bych to už v půlce nevěděla. Autorka byla tajemná až do samotného konce.

22.01.2014 4 z 5

PS: Miluju Tě PS: Miluju Tě Cecelia Ahern

Snad ještě nikdy jsem neměla takové rychlé změny nálad jako při čtení tohoto příběhu. Chvílemi jsem se smála, brečela nebo jsem vztekle chtěla hodit knížkou. Do děje se krásně začte, ale konec jsem čekala že bude trochu lépe podaný. Přesto doufám, že toto nikdy nebudu muset zažít.

28.12.2013 5 z 5

Tess z D'Urbervillů Tess z D'Urbervillů Thomas Hardy

Vcelku zvláštní příběh. Při čtení mě napadala myšlenka jak jedna hloupá chyba za kterou člověk ani nemůže zkomplikuje celý další život. Ale sháněla se opravdu těžko. Konec se mi moc nelíbil. Byl podle mě trochu uspěchaný.

23.11.2013 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Opět jsem se přesvědčila jak se pohled na určitý styl knih mění. Když jsem měla poprvé tuto knížku v ruce, bylo mi kolem deseti let. Přečetla jsem asi tak čtyři kapitoly a musela jsem jí odložit protože jsem se u čtení nudila. Přišlo mi zvláštní jak je to psaný a proč mi jsem měla tátovi vykat. Podruhé o dva roky později jsem to opět zkusila a nechala jsem se zlákat jinou knížkou. Ale teď když jsem ji přečetla všechny dřívější pochyby okolo byly pryč. Příběh je to vskutku pěkný a někdy jsem se i musela smát nad hloupostí některých postav. Konečný HappyEnd byl pro mě vítaným zakončením.

02.11.2013 5 z 5

Ti za řekou Ti za řekou Christopher Buehlman

Horor? Tak to mi spíš přišlo jako zastrašení malých dětí, aby nechodily pozdě večer do lesa, že tam číhají zlé potvory. To že se to odehrává v době po první světový mi taky vadilo. Ale to není problém knížky, ale můj ohledně všeho kolem válek. Frankovy sny byly nejdřív celkem dobrý, ale pak mi začaly vadit. A ani konec mi nepřišel moc napínavý.

08.10.2013 2 z 5

Smrtící posedlost Smrtící posedlost J. D. Robb (p)

To nejnapínavější bylo zase namáčknuto do poslední kapitoly :D. Jinak skvělý, ale pořád jsem se nemohla nějak začíst. Ale ke konci to už zase byla bomba ;)

22.09.2013 4 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Moje první kniha od Wilsonové. Zajímavé, námět dobrý, napsané tak že se od toho nejde vážně odpoutat, ale přeci jenom se mi to zdálo divný. Kdyby jí bylo více nebo Rexovi míň jak už je tady řečeno určitě by to bylo lepší. Ale i tak pěkný příběh.

06.09.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Oproti jedničce mě tenhle díl nějak nenabádal ve volných chvilkách ke čtení. Zdálo se mi že autorka ani sama neví jak to oživit tak proto tam dalo to s tím vrtulníkem. Svatba no dobře ale jak bude pokračovat třetí díl netuším. Děti? Ježiši jen to ne. Ale dle mého názoru byl tento díl horší než díl první. Snad třetí nebude ještě horší.

04.09.2013 3 z 5

Až po uši Až po uši Jane Green

Po dlouhý době jsem si vybrala knížku podle vzhledu. Nepřečetla jsem si o čem je jaký je hodnocení jen jsem šáhla po hezké obálce. Někdy se to vyplatí a někdy ne. Toto byl zrovna případ kdy se to nevyplatilo.

29.08.2013 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Průměrná kniha. Nechápu že kolem ní je tolik povyku, ale čte se dobře. Co mě hodně štvalo bylo neustálé opakování toho že má dlouhý prsty a toho jak je úžasnej. Kdyby autorka vypustila scény v herně možná že by to bylo o dost lepší. Co mi přišlo asi tak nejvíc nechutný byl sex při menstruaci a pak koupel ve vaně FUJ!! Jinak průměr ale jsem zvědavý člověk takže si druhý a třetí díl přečtu.

22.08.2013 4 z 5

Únik Únik Nora Roberts

Nebyla špatná, ale už jsem četla lepší. Už čtu několikátou knížku od Roberts a postupně zjišťuji, že je to dobrá spisovatelka. Sice mě už trošičku nudí to, že v každé knížce jsou některé scénky pořád stejné, ale tak v tom nejspíš moc originality přidat nelze. Přesto jsem si její knížky oblíbila a u téhle jsem dlouho přemýšlela kam si ji mam zařadit. Začátek mě moc neupoutal. Ale konec to všechno vynahradil. Ale přesto nedám tři hvězdičky, ale čtyři.

19.08.2013 4 z 5

Útes Útes Nora Roberts

Skvělý, napínavý od začátku až do konce. Jediný co jsem tak nějak nepochopila jsou ty části MINULOST, PŘÍTOMNOST a BUDOUCNOST. Ale skvělá a čtivá.

11.08.2013 5 z 5