sarekaslukova sarekaslukova komentáře u knih

Pohádky Pohádky Oscar Wilde

Krásná sbírka krásných pohádek. První ze dvou sbírek (Štastný princ a jiné pohádky) mě opravdu dojaly svoji krásou a ponaučením. Četly se moc hezky. Ale ta druhá polovina byla taky krásně napsaná, ale ne tak pěkně jako první. Ale přesto je to okouzlující a myslím si, že přesto jak je to smutný, místy i morbidní, tak to stojí dětem přečíst, aby nežily za oponou z růžové látky. Čím dřív poznají jaký je svět, tím budou připravenější a o tom pohádky asi mají být. Připravovat dětičky na později :-). Jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

20.07.2014 4 z 5

Osudové rozhodnutí Osudové rozhodnutí Lisa McMann

Souhlasím, opravdu byl o poznání citlivější, ale i tak si myslím, že tato série bude patřit mezi mé oblíbené ještě hodně dlouho. U moc knížek se mi nestává, že by jsem je četla tolikrát :). Ale tato byla přeci jenom slabší takže 4 a půl hvězdičky.

20.07.2014 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

No tak určitě lepší jak film. Když jsem jako první viděla film, tak jsem si řekla, že si to snad ani nepřečtu. Tak moc mě nebavil. Asi po roce jsem to objevila v knihovně a... no půjčila :-D. A jsem ráda dojem z filmu nebyl nejlepší, ale dojem z knížky, která byla čtivě napsaná a měla i poutavý děj(sice jsem nepochopila, proč je to román pro dospělé, ale co no :)), byl 10x lepší. Tudíž jsem nakonec ráda, že jsem si ji přečetla. A happy endy miluji :-D.

19.07.2014 4 z 5

Blouznění srdce a rozumu Blouznění srdce a rozumu Claude Prosper Crébillon (p)

Tak slabé hodnocení moc často u knih nedávám, ale tato byla pro mne opravdu peklo. Nebyla psaná nijak zvlášť záživně a děj byl prakticky o ničem. Jak u jiných knih vyhledávám přímý řeči, taky jsem byla vděčná za samostatný myšlenkový výstup pana Meilcoura. Ale myslím si, že takový knihy jsou potřeba. Jak jinak bychom se dozvěděli o tehdejší společnosti.

09.07.2014 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Já tu knížku nesnáším!! Moc knížek nebyly tak dobře napsaný, aby mě upoutaly do nic nedělání na celý den. Ale téhle se to povedlo. Ke čtení jsem si ji vybrala, protože jsem měla chuť na nějaký pořádný slaďák plný lásky a tradičních romantických prvů. Lásky tam bylo hodně, ale také tam byly věci, které se nemají dít. Když čtu knížky na toto téma ptám se sama sebe, proč to lidi dělají, vždyť z toho nic nemají. Tu lásku co by zažili s někým kdo jim své city (potřeby) bude oplácet nemají, ty děti jim je nedají. Nechápu to! Ale knížka byla určitě skvělá, chytlavě napsaná a tak akorát dlouhá/krátká, určitě stojí zato si ji přečíst.

03.07.2014 5 z 5

Kudlanky Kudlanky Jackie Collins

Tak tato knížka mi nesedla. Nemám moc v oblibě téma jako je mafie nebo prostituce. A toho násilí tam bylo docela dost. Ale byla psaná velmi poutavě, že jsem musela vědět jaká bude pomsta.

30.06.2014 3 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

K přečtení knížky, jsem se hodně dlouho odhodlávala. Nemám moc ráda horrory, protože se nerada bojím (jo jasně strašidla neexistují, ale nikdo nikdy neví ;)). Když už jsem se konečně odhodlala, byla jsem mile překvapena. Už od začátku se knížka četla hezky a rychle. Je to starší příběh, tudíž ne jako dnešní Pan King. Hezký děj, který je dobře napsaný a člověk se u něj nebojí.

25.06.2014 4 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Když jsem začala číst první část knížky, myslela jsem, že to bude pořád stejně nudný. Vůbec jsem se nemohla začíst. V druhý části už se začalo něco dít. Uvědomila jsem si, že já bych nikdy detektivem být nemohla. Obdivuji autora jak to měl krásně promyšlený neříct nám čtenářům jméno kluka se kterým Dorothy chodila, pak člověk typuje a říká si, ten to bude a ono prd :-). Takže druhá část se mi docela líbila. Poslední část byla ze začátku stejně nezáživná jako první. Až ke konci to začínalo být opět zajímavý. Konec mě překvapil, abych pravdu řekla, táta byl stejný jako Bud. Vražda z jakéhokoli důvodu je pořád vražda.

20.06.2014 3 z 5

Soukromý rozhovor Soukromý rozhovor Evan Hunter (p)

V podstatě skvělá kniha, ale jednu hvězdičku jsem musela ubrat za ten konec, který se mi vůbec nelíbil. Kniha se četla hezky, ale přišlo mi divný, že tam ze začátku nebyla žádná akce. Ale ke konci už se opět projevil McBainovský talent pro vraždy. Sice moc nemusím příběhy o nevěře, ale tento byl vydařený.

09.06.2014 4 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Kniha je vážně úžasná, sice jsem se rozhodovala, jestli mám dát čtyři hvězdičky nebo pět, ale dám pět. Je čtivě napsaná. Neměla jsem už od začátku naději že to skončí dobře, tudíž jsem počítala s její smrtí. Obdivuji všechny tyto lidi, kteří zažili něco podobného a jsou schopni pokračovat dále ve svým životě. Já bych to nedokázala. Opravdu doporučuji přečíst si a pak někteří poznají, že jejich utrpění (s láskou, zaměstnáním) není až tak velký jako přicházet o své nejbližší.

02.06.2014 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Nemůžu říct, že by knížka byla špatná, ale na druhou stranu bych jí nezařadila ani mezi lepší. Možná je to proto, že nejsem na takový druh literatury zvyklá. Ale i tak byla plná hlubokých myšlenek. Něčemu se dá uvěřit, něčemu méně. Já osobně doufám, že tu Andělé jsou s námi, jak se autorka zmiňuje, a pomáhají nám. Sice nejsem věřící a mám svůj vlastní názor na Boha. Ale je tu možnost, že opravdu existují lidé, kteří mají tento dar vidět vše v jiném světle než většina lidské populace. Ale určitě stojí zato si ji přečíst.

28.05.2014 4 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

Když jsem začala číst tento díl, nemohla jsem si vůbec vybavit co bylo v tom předtím. Nějak se mi už všechny díly slejvají do jednoho. Ale přesto to bylo opět napínavý jak kšandy. Konec jsem zhltla za chvilku a opět jsem si položila tu stejnou otázku. Kdy už to sakra skončí? :-) Doufám, že ten další díl bude i poslední díl.

17.05.2014 5 z 5

Osm černých koní Osm černých koní Ed McBain

Mám ráda detektivky, kde je hlavní lump odhalen téměř na začátku. Pak už mě vlastně nic moc nemůže překvapit. Doufala jsem, že konec skončí tak jako u většiny... vyřešením. Hmm tak nic no. Ale jinak vydařená, hezky napsaná a dost čtivá knížka.

12.05.2014 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

K přečtení této knížky jsem se hodně dlouho odhodlávala. Nemám ráda téma o válce a k tomu ještě název předurčoval, že to moc veselý nebude. Když jsem se ale konečně odhodlala, začala jsem knihu hltat stránku za stránkou. Bylo to čtivě napsaný, ale vážně smutný. Upřímně lituji všechny Židy a ostatní lidi, kteří byli neprávem zabiti. A obdivuji lidi, kteří se nebáli a ochraňovali nevinné. Takových by mělo být i v dnešní době více. Jen jsem tak nějak nepochopila jak nakonec umřela, jestli strachy nebo ji zastřelili.

08.05.2014 4 z 5

Nepláče, zpívá Nepláče, zpívá Amélie Sarn-Cantin

Když jsem si přečetla o čem to tak je, uvažovala jsem jestli se mám do toho pustit. Nemám ráda lidi, kteří zanevřou nad svojí rodinou a ani lidi, kteří zneužívají děti. Přesto když jsem přečetla pár stránek nemohla jsem se už odtrhnout. Kniha byla velmi čtivě napsána a tak nějak jsem doufala, že to skončí tak jak to skončilo. Líbilo se mi jak byly rozděleny scény, kdy vyčítala otci a kdy jen byl popsán průběh.
Ale i přesto si nemyslím, že bych jí někdy chtěla číst znova, už je díky tomu hroznému tématu.

03.05.2014 4 z 5

De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy Oscar Wilde

Jelikož jsem se s Oscarem setkala poprvé, nemohu soudit, jaké měl jiná díla, ale tohle bylo něco... nenapadá mě to správné slovo. Myslela jsem, že to bude plné nenávisti, ale i přesto, že byl zavřený za něco, co podle mě je naprosto normální soudil hlavně sebe. To jak se má zlepšit. Přišlo mi to prostě skvělý a ano myslím, že Oscara Wilda nečtu naposledy.

02.05.2014 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Když jsem knihu dočetla, přemýšlela jsem jaký na mě udělala dojem. Nemám ráda když se někomu "kradou" práva a této knížce se to krádeží jen množilo. Ale na druhou stranu jsem si říkala, že kdyby to co zažila Betty prožil, ale třeba s lepším manželem, tak by měl docela dobrou zkušenost, kterou žádný cestovatel na vlastní kůži nezažije. Např.: jak to chodí v Íránské domácnosti apod. Ale po celém tom zamyšlení jsem uznala, že tato kniha je jak už tady bylo zmíněno i poučení pro ženy, které by se chtěly vdát za cizince a to nemusí být jen Íránec.
Knihu určitě doporučuji k přečtení.

26.04.2014 5 z 5

Kahlo Kahlo kolektiv autorů

Skvělá, stručná kniha o moji oblíbené malířce. Celý její život je ve stručnosti zachycen na pár stránkách, které jsou doplněny malbami nebo fotografiemi.

15.04.2014 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

No... tak čekala jsem úplně něco jiného a dostalo se mi do rukou něco co v sobě opravdu něco mělo. Sice některé části byly trochu nudné, ale víc bylo těch od kterých jsem se nemohla odtrhnou. Ale když jsem se blížila ke konci, říkala jsem si proč už je konec, chci se ještě dozvědět něco víc. Možná to bylo tím, že byl konec trochu uspěchaný a nebo jen tím, že se mi nechtělo opouštět Čiperku a Jema. Ale je to skvělá knížka.

11.04.2014 5 z 5

Neoficiální průvodce Harry Potterem Neoficiální průvodce Harry Potterem Ellie Down

Jsem ráda, že tuto knížečku vlastním, dozvěděla jsem se v ní zajímavé detaily.

08.04.2014 4 z 5