Polib mne a zemřeš

Polib mne a zemřeš

Thriller o ambiciózním mladém muži, který chladnokrevně vraždí ty, kdo mu brání uskutečnit jeho záměr bohatě se oženit. Obětmi jsou dcery průmyslového magnáta, známého svým tvrdým postojem k chybám vlastní rodiny a proto nechtěné těhotenství nejstarší dceru stojí život. Druhá dcera se téměř propracuje k pochopení sestřiny smrti a proto je také odstraněna. Sňatek s nejmladší dcerou se blíží a s ním i vidina milónů, když zasáhne osud v podobě neznámého záhadného mladíka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26015/polib-mne-a-zemres-26015.jpg 4.1105

A Kiss Before Dying (1953)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

Opatov
předevčírem

Ambiciozni mladik jde pres mrtvoly. Doporucuji.

Mindy

Odpočinkové čtení, na dovolené přečteno za tři dny. Kniha má spád, čte se rychle. Hvězdy dolů za těžko uvěřitelnou odfláknutou práci policie a tři sestry = tři stejné naivky, které se nechají oblbnout od stejného chlapa?

medlovice
13.11.2017

Knížka, ke které jsem se s nadšením vracela po asi patnácti letech. Příběh jsem si pamatovala , ale pořád byl napínavý. Překvapilo mě, že existuje film. Tady přece jde o to , že u Elen nevíme , kdo je Bud a jak vypadal .A když Ellen píše dopis z vlaku a pak hledá blondatého spolužáka sestry ta pointa je v tom že neví kdo to je.....To proto miluju knihy, protože mám vlastní fanrazii Jedna z knih, které doporučuji milovníkům napětí a ráda si znovu zase přečtu. Hezký obal.

doktorking
16.09.2017

Myslím že autor takových hitu jako Rosemary a Stepfordské paničky tady v tomto díle trošku ubral kvalitou a i když člověk bere v potaz kdy dílo vzniklo je to pořád takový lepší průměr.Každopádně jestli něco než knížku doporučit tak je to film z roku 1956 kde exceluje Robert Wagner a nebo jeho remake 1991 s mým oblíbencem Mattem Dillonem.Oba herečtí pánové doslova exceluji a oba filmy stojí za to vidět.Je také smutné že oba filmy byli pro mě záživnější než knížka a to už je něco špatně.

TamaraKrejčí
16.07.2017

Přečteno jedním dechem, husí kůže, opravdu moc povedené čtení.

mynamail
20.11.2016

Úžasný děj, v jehož středu stojí neuvěřitelně ambiciózní, ale zcela chladnokrevný muž.
...ups, tak trochu mi připomínal některé lidi... :-(
je to dobré, i když celkem nenáročné čtení, které zaujme. Dá se tudíž číst jedním dechem. Děj má rychlý spád, žádná hluchá místa.

medlovice
15.08.2016

Líbila a moc , čte se jedním dechem, ješte se nutí čtenářem zamyslet co všechno udělá naivní holka. Ráda si přečtu znovu.

Serja
29.08.2015

Tento žánr moc nemusím, ale Ira prostě umí!

Ivča39
17.04.2015

Pro mě velmi přitažlivá kniha, žádná červená knihovna, žádné popisy sexu, kterých je dnes v knihách plno,
napínavá od začátku do konce, záporná postava je velmi chytrá. Těšila jsem se na každou chvíli až budu pokračovat ve čtení, hodnotím knihu jako velmi povedenou, kéž by podobných bylo více.

sumcicka
02.01.2015

Polib mne a zemřeš jsem četla už kdysi, ve fázi okouzlení Irou Levinem. Pamatovala jsem si jenom to nejzákladnější z děje a dobrý dojem z knihy, takže jsem se rozhodla zkusit to znovu. Hlavní linka příběhu se mi stále líbila, nicméně zpracování mě napodruhé již tolik neoslovilo a celkově mi to přišlo všechno takové naivní (pravděpodobně pod vlivem dnešních "moderních" thrillerů). Pokud člověk vezme v úvahu, kdy byla kniha napsána, dojem to vylepší. Takže dobrý a dobrý je za tři :).

R.E.M.
21.10.2014

Thriller, kde pomateně inteligentní mladý muž řeší nečekané problémy vraždou a pak zametá stopy vyzkoušeným způsobem. Dalšími vraždami. Čtenář hned od prvních stránek knihy sleduje myšlenky a plány pachatele, ale rafinovaně nedostane naservírováno jméno vraha na stříbrném podnose. A čtenář může dedukovat. Dílo Polib mne a zemřeš není oslnivé, je „jen“ průměrné dobré.

sarekaslukova
20.06.2014

Když jsem začala číst první část knížky, myslela jsem, že to bude pořád stejně nudný. Vůbec jsem se nemohla začíst. V druhý části už se začalo něco dít. Uvědomila jsem si, že já bych nikdy detektivem být nemohla. Obdivuji autora jak to měl krásně promyšlený neříct nám čtenářům jméno kluka se kterým Dorothy chodila, pak člověk typuje a říká si, ten to bude a ono prd :-). Takže druhá část se mi docela líbila. Poslední část byla ze začátku stejně nezáživná jako první. Až ke konci to začínalo být opět zajímavý. Konec mě překvapil, abych pravdu řekla, táta byl stejný jako Bud. Vražda z jakéhokoli důvodu je pořád vražda.

Rup
24.04.2014

Čínský bůh srandy, tedy "smíchu", Stery (vis níže), musí vzít v úvahu, kdy byla kniha napsána, a že v té době literatura thrillery zrovna neoplývala. Na druhou stranu uznávám, že je to produkt čistě komerční, bez jakýchkoli uměleckých ambicí. Nenadchne ani neurazí, ale dá se to číst. Do doporučených nedám, ale ty 3 hvězdy si zaslouží.

Jajulle
24.02.2014

Četla jsem, protože mi ta kniha dlouho leží doma, a tak jsem se do ní pustila a byla mile překvapena, děj byl od začátku napínavý a nutil vás číst a číst. Akorát 3.část už byla trochu nuda a konec super :)

jiri77
25.10.2013

Moje třetí přečtená kniha od tohoto autora a opět nezklamala.Ira Levin se jednoznačně zařadil mezi mé oblíbené autory.

tygrilady
28.10.2012

Kniha se mi velice líbila.........

Lusinkaoko
07.03.2012

Mé shrnutí: Skvělá kniha, katastrofální film :-)

Violetti
10.05.2011

Četla jsem v angličtině, pravděpodobně (spíš jistojistě) zkrácenou verzi. Přesto se mi to vcelku líbilo... Jen ta třetí část, jakmile je jasné kdo je vrah, je tam trochu navíc. A škoda toho, že byl pachatel tak zjevný :D

Stery

Mno další nuda. Tohle jestli je horror tak já jsem čínskej bůch smíchu. 1* za pár trochu napínavích míst.