Polib mne a zemřeš

Thriller o ambiciózním mladém muži, který chladnokrevně vraždí ty, kdo mu brání uskutečnit jeho záměr bohatě se oženit. Obětmi jsou dcery průmyslového magnáta, známého svým tvrdým postojem k chybám vlastní rodiny a proto nechtěné těhotenství nejstarší dceru stojí život. Druhá dcera se téměř propracuje k pochopení sestřiny smrti a proto je také odstraněna. Sňatek s nejmladší dcerou se blíží a s ním i vidina milónů, když zasáhne osud v podobě neznámého záhadného mladíka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26015/polib-mne-a-zemres-26015.jpg 4.1132
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

A Kiss Before Dying, 1953

Kniha Polib mne a zemřeš

georginaa
24.09.2020

Je to osud, který je bohužel špatně napsán. Proč musí naivní mladé dívky zrovna se nachomýtnout k takové zrůdě a přijít zbytečně o život. Proč nemůže přijít o život ten vrah dívek. Proč je to tak nespravedlivé. Je fakt, že nikdo nevidí do hlavy toho druhého a někdy je to opravdu nepochopitelné, co se odehrává.

meda2007
18.04.2020

Kniha je pekne napsana. Zpocatku dost napinava, ale nekdy od poloviny jsem se dala na rychlo cteni, abych uz ji mela za sebou a mohla cist neco dalsiho.

travaisik
10.03.2020

Kniha mě zaujala a velice rychle jsem jí přečetla.Doporucuji .

MilaSliacka
07.03.2020

Ač nejsem příznivec detektivek, knihy Ira Levina mám moc ráda. A kiss before dying mě zaujal svoji hlavní postavou - chladnokrevným sociopatem Budem, který se snaží zahladit stopy po svém někdejším dětství v chudobě, díky kterému si připadá tak trochu špinavý. Podobně jako Moraviův Konformista Marcello, do detailu buduje svoji novou personu a pomocí sňatku s dívkou z vyšších kruhů, se snaží přeskočit na vyšší společenský level. Na druhé straně tu mám naivní Dorothy, která prožívá svoji první lásku a netuší, s jakým člověkem má co do činění. Dál nebudu nic prozrazovat, snad jen dodám - kdo s čím zachází, tím také schází.

Dani25
28.02.2020

Zaujímavý námet, oddychovka na dva večery

Tirisa
17.12.2019

Určitě to není špatná knížka, ale asi v půlce jsem se dala do rychločtení, abych jen věděla, jak to všechno dopadne, protože jsem se přistihla, že už se nemůžu dočkat, až začnu číst něco jiného.

Sabina335
29.10.2019

precteno za dva dny, knizka me jednoduse nadchla, rozhodne doporucuji

Katulinka69
20.10.2018