Kudlanky

Román americké autorky vypráví o pomstě tří žen na rodině mafiánského bosse, který dal zavraždit bojovnici za ženská práva. Tři mstitelky jsou sestrami zavražděné, dvě z nich jsou prostitutky. Tyto ženy se rozhodnou, že nejlépe se pomstí, když zničí tři syny muže, jenž dal jejich sestru zastřelit. Všechny tři pak skutečně své vyhlédnuté oběti dostanou a román končí zkázou mafiánovy rodiny a uspokojením mstitelek - na místo staré mafie však nastupuje nová, počínající si úplně stejně. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11870/kudlanky-11870.jpg 3.695
Vydáno, Alpress

The Love Killers, 1974

Kniha Kudlanky

Eidalon
03.04.2016

Další z mnoha románů známé americké spisovatelky s vyhraněným stylem a rukopisem, ve kterém se nijak neodlišuje ani v tomto dílku.

Pamatuji si přesně, jaká změna v četbě to byla, když se po roce 1990 objevily její romány na knižním trhu. Dílka plná sexu, drog, násilí a popisování lidské společnosti z té horší stránky, to bylo něco jiného, než číst cenzurou uhlazená a a jen prolustrovaná dílka socialistické éry.

Collinsová převážnou část svých knih orientuje do bohémského prostředí herců, zpěváků a vůbec té lepší společnosti, to prostě bylo úplně něco jiného. Neříkám, že jsem přečetl úplně všechno, ale podstatnou část ano, hlavně v devadesátých letech minulého století.

Kudlanky nějak unikly mé pozornosti a tak jsem dočetl až nyní. Kniha není textově nijak rozsáhlá, tématicky ji plně vystihuje krátká anonce v úvodu. Nic víc a nic méně.

Pomsta žen mužům typicky ženským způsobem, která se ukáže jen jako gesto. Jedno odstraněné zlo je ihned nahrazeno novým.

Kudlanky není nic světoborného, Collinsová píše spíše oddechovky, ale musím říci, že jsem od ní četl mnohem lepší knihy.

Prostě čtení někde k vodě na jedno odpoledne, nejlépe na dovolené.

milan.krimsky
06.02.2016

mě se kniha líbila, přečetl jsem jí na jeden zátah, co k tomu víc dodat

Kamienkova33
26.10.2015

Mám rada J.Collins, aj táto kniha sa mi celkom páčila, ale záver ma sklamal :-/

Pája1965
11.09.2014

Opět pěkná kniha.

sarekaslukova
30.06.2014

Tak tato knížka mi nesedla. Nemám moc v oblibě téma jako je mafie nebo prostituce. A toho násilí tam bylo docela dost. Ale byla psaná velmi poutavě, že jsem musela vědět jaká bude pomsta.

Verrrunka
07.04.2014

Tomuhle ještě třeba přijdu na chuť, mamka má celou sbírku, někdy se do toho pustím. Třeba až se mi jednou poblázní hormony.

ewisek22
24.09.2013

Tato kniha mně fakt bavila...Jackie v knize \"zabila\" koho mohla:)) Dávám pět hvězdiček, páč jako oddychovka u mně rozhodně zabodovala:))

Michnicka
24.08.2013

Tahle kniha mě od ní zklamala. Nic moc a konec odbytý.