sarahmoon sarahmoon komentáře u knih

Svedená Svedená Kathryn Taylor

:o) no Niko, do teď jsem si myslela, že já ;o)
Jsem ráda, že Matteo byl tak trochu netypický Ital. :o)

Zakončení... jak jinak než kouzelně sladké.
PS: Palec na horu za střípky ze života Grace, Jonathana, Sarah a Alexe.

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Začnu číst první odstavec, vykulím oči a nechápu. :o)
Patřím mezi ty šťastnější, kteří měli doma 2 a více dílů a tak, jak jsem rychle zaklapla druhý díl, tak rychle jsme se vrhla na 3 díl. Samozřejmě jsme si nepřečetla anotaci... a to že již není hlavní hrdinkou Grace, ale Sophie mě tak trochu... rozhodilo. :o)
...Jinak, zase jednoduše sladký a nenáročný příběh.
Líbilo se mi, že i když je již 3 díl o jiných postavách, tak si autorka neodpustila propojení s postavami z předchozích dílů.
Jo a ta obálka je jednoduše nádherná ♥

Obnažená Obnažená Kathryn Taylor

No prostě pohádka pro dospělé :o)
Co víc si přát... pouze ten konec mi přišel strašně rychle uzavřený... škoda :o(
Knihu jsem četla pouze s takovým očekáváním jak jen můžete přistupovat ke knize s takovouto anotací... a rozhodně nezklamala. ;o)

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Jsem ráda, že jsou i takovéto knihy... Naivní, jednoduše sladké, kouzelné s obrovským HAPPY ENDem. Upřímně nechápu, že jakákoliv kniha, kde jsou erotické scény se ihned porovnává s 50 odstínu šedi. Ano chápu, že dokonalý milionář s temným tajemstvím a jemná a naivní slečna jsou často hlavními postavami v tomto žánru. Ale asi by se mi nelíbilo, kdyby měli mít hlavní postavy v těchto knihách jiné rysy. (Těžko bych si dokázala představit romanticko-erotickou povídku s "Honzou" od vedle, který klopí pivo z lahve rozvalen v trenkách na gauči u televize.) :o) Tím nemíním nic špatného na našeho Honzíka :o) jen... no však víte ... snít není zakázáno ;o)

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Touto knihou začala moje velká láska ke knihám Julie Garwood.
Dámy....Ať se Vám do ruk dostane jakákoliv kniha od této autorky rozhodně nebudete zklamaní. Já sice dávám přednost jejím historickým románům, obzvláště těm ze Skotska ♥ ... škoda, že jich je tak málo :o), ale i ostatní knihy jsou vážně dost dobré. ;o)
Autorka má obrovské vypravěčské nadání, naprosto Vás vtáhne do děje, vykouzlí úsměv a dobrou náladu.
Čtu ji snad již po 10-té a rozhodně ne naposled. Kniha bude navždy moje srdcovka!

18.03.2017 5 z 5

Sigrid Sigrid Johanne Hildebrandt

Prvních pár stan mi dělalo potíže si knihu plně užívat, ale to pouze z toho důvodu, že se v knize objevuje opravdu hodně severských jmen. :o)
Kniha je napínavá a vše ukazuje tak, jak to dříve bylo ... naprosto bez přikrás.
Chybělo mi tam trochu více přiblížení celého světa vikingů, ale teď jsem zjistila, že je kniha až 4 v sérii, nepochybuji o tom, že v předešlých knihách bude těchto informací dostatek. ;o)

Takže pokud Vás alespoň trochu lákají taje a život dávných vikingů, rozhodně neváhejte s jejím předčtením. ;o)

17.03.2017 4 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Dvě slova... zvláštní a poutavá.
Tato kniha je po dlouhé době úplně jiná než knihy, na které jsem zvyklá. Je zahalena tajemstvím, které Vás neopustí dokud knihu nadobro nezavřete. (U mě ještě déle.) Autorka knihu psala způsobem ne zcela jednoduchým a mírně zmateným i toto pomáhá knize v její jedinečnosti, proto mě v blízké době čeká rekapitulace. Předpokládám, že při dalším přečtení z ní budu mít daleko intenzivnější pocity.
...A nejspíš přidám další hvězdičku :o)

15.03.2017 3 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Naprosto miluji příběh krásky a zvířete... a proto jsem byla překvapená, jak mě tato kniha zklamala :o(
Je jednoduchá, romantická, sladká a díky tomu, že předlohu již všichni dobře známe, tak i stoprocentně předvídatelná.
V celku je to průměrně dobrá kniha.... možná jsem si jen přála, aby to pro mě bylo něco víc... a nestalo se tak :o(
PS: Pozor! Film je, ale o DOST horší. :o)

15.03.2017 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Autorka píše zvláštním způsobem, zprvu mi dělalo velké potíže se do textu více ponořit, a to hlavně v částech, které byly psány z Noahova pohledu. :( Postupně, Vám kniha zaleze pod kůži a začnete vnímat spíše děj, než styl psaní.
Kniha se mi líbila hlavně díky pohledu obou dvojčat. Velmi zajímavé zpracování i zápletka a překvapivý konec.
Jelikož jsem četla několik nadšených recenzí, tak jsem měla poměrně vyšší očekávání, které se úplně nenaplnilo. Ale i tak. Slušná práce! ;o)

05.02.2017 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

1 noc a dobrá lampička :o)
kniha se čte vážně dobře a autorka píše tak jemně romanticky, jak jen to jde ... prostě jsem ji nemohla odložit.
Vlastně jediné co mi na knize vadilo byl příběh Simona a Baze. Prvních pár ukázek jsme se snažila najít něco hlubšího za tou ukázkou... bohužel ve většině případu se mi to nepodařilo a tak jsem o ně později ztratila zájem.
Teď když na tím tak přemýšlím... vážně mě štvalo, že byl Simon a Baz, tam kde jsem chtěla mít Cath.
PS: Trochu méně S a B a o hodně více Cath a kniha by byla dokonalá!

28.01.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha má takto skvělé ohodnocení naprosto oprávněně.
Jsem asi jedna z mála, ale dřív něž jsem se ponořila do hlubin lidských duší a pocitů v knižní podobě, zhlédla jsem film. A on mě naprosto dostal... Díky němu jsem se rozhodla knihu přečíst a samozřejmě i koupit (ta mi nesměla chybět v knihovničce). Kniha mi skvěle prohloubila pochopení tohoto díla.
Je to příběh s velmi vážným životním příběhem, který je protknut čistou laskavostí a láskou.
Kniha ve Vás na dlouho zanechá svůj otisk... a to k Vašemu prospěchu.

27.01.2017 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Pecka .... teď jsem vážně napnutá, jak dopadne poslední díl :o)

27.01.2017 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

O knize se teď hodně mluví a je poměrně dost v podvědomí, z toho důvodu jsem si ji koupila. Se čtením jsem trochu otálela, i přes skvělé ohlasy a recenze jsem měla z titulu poněkud strach. Přece jenom má kniha vyprávět příběh malých slečen v pohádkovém prostředí. - Moje první myšlenka byla, že to bude tak jednoduchá kniha, až se unudím k ..... JAK JSEM SE JENOM SPLETLA! Kniha je úžasná, trochu mi trvalo než jsem se začetla, ale pak jsem knihu nemohla odložit.
Autor v knize skvěle propojil dokonale promyšlený příběh odehrávající se v pohádkovém světe spolu s posláním. - Všechno zlé nemusí být nutně zlé a naopak všechno dobré není 100% čest, dobrota a laskavost. - Musím tedy uznat, že přes prvotní odsouzení jsem se velmi spletla a kniha má velkou hodnotu jak v příběhu tak i v poslání.
Je to skvělá kniha! :o)
Taktéž musím vyzvednout poměrně ukončený závěr prvního dílů - to se opravdu moc často nevidí!! :o) Za to velký dík autorovi.

08.01.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Sarah je prostě knižní Bohyně :o)

03.01.2017 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Poslední díl se autorce povedl nejvíc.
Celá sérii mě chytla, četla jsem rychle a bavila se, ale bylo to celkově nějaké ploché, jak emočně, tak propracovaně. Chybělo tam i nějaké bližší vysvětlení co jsou vlastně zač. Aspoň trochu té historie.
Ale i tak palec nahoru. Aspoň za ten konec a Lokiho ♥

03.01.2017 4 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Vážně je lepší jak první díl.
autorka píše otevřeně, málo co Vás překvapí, ale pořád je to pěkné a chytlavé čtení.
Čtvrtá hvězda za Lokiho, a nejen za něj jako za postavu, ale i za to jméno :o)

03.01.2017 4 z 5

Dedička Dedička Amanda Hocking

Nenáročná a milá kniha... :o) ale je na ni vidět, že je pro mladší čtenáře.
Mohla být více propracovaná.

03.01.2017 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Sarah J. Maas stvořila naprosto úžasný svět. Tak propracovaný a přitom se v něm cítíte tak přirozeně... Píše vážně skvěle! ... Postavy v knize se brzy stanou Vaší součástí. :o)

Nějak se mi dostala pod kůži i Manon... i když jsem z ní byla zpočátku nesvá.
S.J.M prostě umí překvapit ;o)

29.11.2016 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Po otevření balíku jsem zažila neuvěřitelný šok. Věděla jsem, že kniha bude kratší než předchozí, ale to mě stejně nepřipravilo na její velikost. Je tak krátká :o( myslím si, že je to velká škoda.
Po takové dávce emocí byl konec velmi chladný. Rychlý a až překvapivě hladký.
Po celou dobu co jsem četla tuto sérii ve mě narůstalo nadšení, které ke konci začalo mírně upadat. Nemůžu říct, že bych byla s koncem vyloženě nespokojená, ale radostí z něj, jsem tedy neskákala... prostě tomu chyběl ten náboj... :o(

Jinak naprosto souhlasím se Samirou - nezapomenutelná tedy rozhodně je ;o)

28.11.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Jsem spíše zvyklá na klasické knižní příběhy... Ale tato kniha příjemně pobavila... Souhlasím s názorem, že blog je asi lepší verzi, a přečíst knihu najednou je moc ... a týdenní čekání na další článek má v tomto případě svůj důvod. ;o)
Velmi chválím grafiku a zpracování knihy :o) Maruška píše jemně vtipným způsobem... což je velmi návykové :o)

20.11.2016 4 z 5