Sigrid

Sigrid https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272476/bmid_sigrid-saga-valhally-h6Q-272476.jpg 4 28 6

Sága z Valhally série

< 4. díl

Hra o trůny ze švédského prostředí. Sňatek urozené Sigrid s králem Erikem má být pojistkou míru uzavřeného mezi rody Götů a Sveů soupeřícími na švédském území. Sigrid však před sňatkem udělá něco nepředstavitelného a celému jejímu národu hrozí záhuba. Zachránit jej může jedině nejmocnější z bohyní, Freya, za svou pomoc však požaduje krutou oběť. Příběh Sigrid Hrdé, královny, která vystupuje v severských ságách jako manželka švédského krále Erika Vítězného a potom dánského krále Svena Vidlího Vouse. Ponořte se do dob, kdy na Severu vládli legendární králové a královny, Vikingové sváděli krvavé boje s křesťany a mezi smrtelníky se procházely mocné bohyně a kněžky.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Brána

Sigrid , 2014

Mája873
07.05.2021 4 z 5

Krásná knížka ....Sigrid, která věří ve staré bohy, s jejichž pomocí si na zem přivolá dísu, vtělenou do mladé dívky Emmy, která pak nad ní drží ochranou ruku ...je to příběh plný mýtických bytostí, starých ritualů, boji staré víry proti nové...moc hezky se četla, jenom místy jsem měla trochu problém s barvitým popisem různých krutostí doby

Ivanka83
19.05.2020 5 z 5

Drsné severské prostředí, bohové Valhaly, kruté války... zde přežije jen nejsilnější.

čef
16.07.2019 5 z 5

Převyprávěná severská sága působí skoro jako naše staré české pověsti nebo možná i pohádky, ale přeci jen je o dost barvitější. Plné starých bohů Valhally v boji proti Bohu kříže, zde ještě jakžtakž vítězné. Poutavě zachycena krutá doba, plná velkých gest, velké lásky a víry. Pro přátele fantasy kniha jako dělaná, ale věřím, že i zájemci o historii severských národů si přijdou na své.

annes
04.07.2019 4 z 5

Po delší pauze od předešlých dílů mi opravdu dělalo chvíli problém zorinetovat se v severském prostředí (ať už jména, rody, zeměpisně si ujasnit kde kdo je atd.). Rozjezd trval docela dlouho a konec byl zase opravdu rychlý...Každopádně doufám, že někdy přeloží pokračování nesoucí jméno Estrid (nečekaně;-)) a jestli jo, tak si je s chutí přečtu:-)

Aniday
10.11.2018 5 z 5

krásný příběh...

sarahmoon
17.03.2017 4 z 5

Prvních pár stan mi dělalo potíže si knihu plně užívat, ale to pouze z toho důvodu, že se v knize objevuje opravdu hodně severských jmen. :o)
Kniha je napínavá a vše ukazuje tak, jak to dříve bylo ... naprosto bez přikrás.
Chybělo mi tam trochu více přiblížení celého světa vikingů, ale teď jsem zjistila, že je kniha až 4 v sérii, nepochybuji o tom, že v předešlých knihách bude těchto informací dostatek. ;o)

Takže pokud Vás alespoň trochu lákají taje a život dávných vikingů, rozhodně neváhejte s jejím předčtením. ;o)

Johanne Hildebrandt
švédská, 1964