Sammy.Boy Sammy.Boy komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Musím přiznat, že mi nějakou chvíli trvalo se začíst (zhruba tak do poloviny knihy), neustále jsem se totiž musel soustředit na originální styl psaní (od konce k začátku). Jakmile jsem se pak už začal v ději orientovat a ŘÍJNOVÝ SEZNAM nabíral na obrátkách, nezbývalo mi než žasnout nad tím, jak do sebe začalo všechno perfektně a překvapivě zapadat. Příště bych možná vynechal fotky v úvodu každé kapitoly, ani jsem je moc nevnímal.

09.11.2020 4 z 5

Kruh smrti Kruh smrti Chris Tvedt

Povedená severská krimi s velice dramaticky vystavěným příběhem. Sice jsem očekával ještě víc temnější atmosféru, ale na konci se KRUH SMRTI tak pěkně uzavřel, všechno se vysvětlilo a já zavírám knihu s dobrým pocitem!

29.10.2020 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tenhle rádoby milostný příběh z prostředí umělecké galerie je sice hodně odvážný, hříšný, vzrušující a efektně napsaný, přesto je to ale podle mého názoru tak trochu prázdné čtení, na které si za chvíli nevzpomenete a celá RUDÁ GALERIE tím ztrácí svoje kouzlo.

18.10.2020 3 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Těšil jsem se na pořádně krvavý horor a místo toho jsem dostal psychothriller formou studie lidské mysli. Nemůžu říct, že by to byl průšvih, ale chvílemi se děj docela vlekl. Kdyby byla celá kniha jako poslední čtvrtina, byl by to nefalšovaný TANEC SKALPELŮ a já bych byl úplně nejspokojenější! Samozřejmě beru v potaz, že se jedná o debut a hlavní myšlenka příběhu byla zajímavě zvolená. Snad to bude příště o něco lepší. . .

18.10.2020 4 z 5

Nebezpečná známost Nebezpečná známost A. J. Rich

Extra třída to určitě není, ale vyloženě ani průměr. Námět zajímavý, to se musí nechat. Úvodní sekvence z místa činu skvělá! Někde uprostřed bylo na můj vkus až zbytečně moc té "odborné vaty" a neustálé opakování již vyřčeného, ale i tak mě příběh svou čtivostí donutil knihu zdolat za dva dny a potvrzuji, že tohle byla vážně NEBEZPEČNÁ ZNÁMOST!

30.09.2020 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Massa Hodges je zpět i se svými pomocníky a já jsem moc spokojený! Srovnatelně dobré jako předchozí díl. Provázanost s minulým případem skvělá, dějová linka s Bradym potěšila. Opět je tu podle mého názoru pár stránek navíc, PRÁVO NÁLEZCE chce totiž rychle využít několik postav a tohle to trochu zdržuje, ale jinak jsem nezaznamenal žádné větší negativum a už se nemůžu dočkat zakončení série!

29.09.2020 5 z 5

Prokletí Skelmoru Prokletí Skelmoru Ken McClure (p)

Od knihy jsem upřímně moc neočekával, ale nakonec jsem dostal skvěle vrstvený a hutný detektivní příběh vyprávěný zejména z pohledu "hrdinů v bílých pláštích". Klaďas, doktor Saracen, byl naprostý top v rámci charakteru i jednání postav. Při závěrečné kapitole mi trochu tuhla krev v žilách, přiznávám! Obyvatelé města zažili díky PROKLETÍ SKELMORU krušné chvíle. Přečteno na dva zátahy.

19.09.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Psychoteror v ryzí podobě! Napínavé, zvrácené, nepochopitelné a emotivní. Střídání přítomnosti s minulostí se autorce povedlo na výbornou. Hlavní hrdinka čistá jako lilie a záporák ztělesněné "zlo s lidskou tváří"! I v tomto příběhu se potvrzuje, že na každou sv*ni se vaří voda a nikdy nevíte, co se děje ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI! Jako debut naprostá pecka!

18.09.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další trefa do černého! Tentokrát známe vraha už během několika prvních kapitol, ale to příběhu neubírá nic na ničem! Přibylo brutality a násilí, napětí se stupňuje a hlavní hrdinové se čtenáři dostávají pod kůži čím dál víc, stejně tak jako Bryndzovy knihy. Druhá polovina knihy přečtená na jeden zátah (vlastně téměř DO POSLEDNÍHO DECHU), takže spokojenost!

14.09.2020 5 z 5

127 hodin: Na hraně smrti 127 hodin: Na hraně smrti Aron Ralston

I když nejsem zastáncem čtení knih po zhlédnutí filmu, příběh Aarona Ralstona mě ovlivnil natolik, že jsem knihu hrozně potřeboval mít a následně ji přečetl jedním dechem. Jak už to u psaných příběhů bývá, čtenář se dozvídá o hodně víc z těch nekonečných 127 HODIN dlouhého boje o přežití, než při projekci v kinosálu. Konec mě dojal a usvědčil v tom, že vůle přežít sahá daleko za hranice lidského chápání!

14.09.2020 5 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Velké překvapení! Anotace láká na dobrodružství, nástrahy a strasti typu Blair Witch, ale až v polovině knihy se teprve dozvídáme, o jaký typ PRONÁSLEDOVÁNÍ tu skutečně běží. A je to opravdu znepokojivé, nic totiž není tak, jak to na první pohled vypadá! Určitě se poohlédnu po dalších autorových titulech.

10.09.2020 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Víc emocí. Víc napětí. Víc možností kdo a proč? Robert nezklamal, opět válí a přiznám se, že tentokrát jsem si nechal slušně zamotat hlavu! Nejdřív jsem nad tím vším laboroval, ale jakmile nade mnou TEMNÉ HLUBINY uzavřely svou hladinu, tak jsem to vzdal. Už teď jsem zvědavý, s čím přijde příště!

04.09.2020 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Úvodní mrazivá kapitola mě dokonale vtáhla do děje. Hlavní postavu bodrého detektiva ve výslužbě, který posléze pátrá po vrahovi na vlastní pěst, jsem si oblíbil. Sem tam bych možná ubral několik stránek, pravda, ale jinak tu nemám "Králi" moc co vytknout. Posledních pár kapitol bylo téměř infarktových! PAN MERCEDES byl pěkně prohnaný zlosyn! Těším se na další případ ze série.

30.08.2020 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Při čtení Bryndzových příběhů se snad stránky otáčejí samy! Věřím, že kdo si dá 2 a 2 dohromady, tipne vraha ještě před jeho odhalením v knize. Nic to ovšem neubírá z napětí v druhé polovině vyšetřování a NOČNÍ LOV nabírá na obrátkách. Já jsem opět nadmíru spokojený! A znovu podotýkám, že takhle nějak by měl vypadat bestseller v rámci tohoto žánru.

21.08.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Co dokáže způsobit jedna obyčejná FÁMA? Chvilku mi trvalo se začíst, ale nakonec jsem si celý příběh hlavní hrdinky užil se vším všudy! Moc se mi líbilo proložení vyprávění novinovými články a nahlédnutí do mysli vražedkyně. Totálně jsem se nechal zmást falešnými stopami a díky tomu jsem pak v poslední části příběhu dostal od autorky pěknou tečku přímo mezi oči! Přesně ten typ knihy, na kterou se jen tak nezapomíná! Hodně povedená prvotina! Určitě si nenechám ujít další Lesleyino dílo.

13.08.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Tady moc není o čem spekulovat! Plný počet hvězd za skvěle vystavěný, svižný a čtivý příběh, styl autorova psaní mi neskutečně sedl! Hltal jsem řádek za řádkem. Na jednu stranu už jsem chtěl tomu všemu přijít co nejrychleji na kloub, aby nalezená DÍVKA V LEDU došla klidu a na druhou stranu jsem ještě nechtěl, aby byl konec! Hlavní trio vyšetřovatelů jsem si prostě zamiloval. Takhle nějak bych si představoval krimithriller s přídomkem "bestseller"!

08.08.2020 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

I přes počáteční rozpaky ohledně neobvyklé stylizace textu (viz. monolog hlavní hrdinky) mě příběh po několika stránkách strhl svým dějem takovým způsobem, že jsem se těšil na každou volnou chvilku, až se dozvím další informace, které mi DOLORES CLAIBORNEOVÁ ze svého života naservíruje. Jedním slovem strhující!

04.08.2020 5 z 5

Osudná jízda Osudná jízda Christophe Léon

Krátká povídka ideální pro nudné odpoledne. Příběh dvou dospívajících chlapců, jejichž osudy spojí tragická událost. Chování postav nebylo špatně popsané, ale co mi vadilo, tak byl styl autorova vyprávění. Kdyby byla kniha obsáhlejší, možná bych ji ani nedočetl. Autorova dosti OSUDNÁ JÍZDA po krajnici.

30.07.2020 3 z 5

Lži se mnou Lži se mnou Sabine Durrant

Každý čin má své důsledky. Otázkou ale zůstává, kam až sahá lidská vypočitatelnost a jestli opravdu existuje dokonalá lež? Poněkud nedoceněná kniha, hodně mě totiž překvapilo, jak skvěle jsou LŽI SE MNOU popsané. Jakmile se dostanete za půlku, už ji nedáte z ruky!

29.07.2020

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

S přihlédnutím k roku vzniku zde "Král" tímto námětem (prostřednictvím svého pseudonymu) předběhl dobu! Charaktery postav jsou vykreslené zajímavě. Hned jsem si mezi Chodci našel svého favorita, který mě nezklamal. Co mě ovšem zklamalo, tak je velké množství otázek, na které jsem nedostal adekvátní odpovědi a možná bych si představoval trochu jiný závěr. Každopádně jsem byl rád, že se nemusím vydat na DLOUHÝ POCHOD a číst za chůze!

26.07.2020 4 z 5