Sammy.Boy Sammy.Boy komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Chytlavé od první stránky! Jakmile si mezi sebou začnou ústřední postavy vyměňovat DOPISY ZTRACENÝM, prožíváte každý okamžik s nimi a už není cesty zpět. Příběh složitý jako život sám, zároveň však krásný - krásný jako láska.

03.04.2022 5 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Karty jsou rozdané! První polovina knížky je spíš seznamovací a docela se táhne, ale od okamžiku, kdy se do Vás upíří tesáky zakousnou a nepustí, tak se příběh začne rozvíjet očekávaným směrem a skvěle navnadí na pokračování. Popis samotného ZROZENÍ byl skvělý, vrněl jsem blahem!

26.03.2022 4 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

"Jaká matka, taková dcera." Zábavnější, vtipnější, ale také zdlouhavější než předešlý díl. Ubylo oplzlostí a přibylo řecké mytologie, která v tomto příběhu rozkvétá jako smyslná RŮŽE. Nebylo to až takové utrpení, jak jsem čekal. Docela jsem i zvědavý na finále série, ale na to je teď ještě čas. . .

20.03.2022 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Závislost na sociálních sítích může být velmi nebezpečná aneb Když se nevinná výzva SLEDUJ MĚ změní v posedlost! Čekal jsem teda větší drámoš, ale čtivost příběhu tenhle nedostatek převážila. Závěrečnému twistu jsem upřímně moc ne(u)věřil, no, ale budiž. Nicméně kniha určitě stojí za přečtení, člověk si aspoň uvědomí, že cpát svůj život do hlubin internetu není úplně správná cesta!

18.03.2022 4 z 5

Cizinci v noci Cizinci v noci Kent Haruf

"Já chci žít prostě, věnovat se přítomné chvíli. A večer ulehnout po tvém boku."
Lehce sentimentální novela o životě dvojice postarších lidí ze sousedství. Díky kraťoučkým kapitolám a nízkému počtu stránek se knížka četla velmi rychle. Jediné, co mi na tom vadilo, že si tito dva CIZINCI V NOCI nepovídali prostřednictvím uvozovek. Rád se podívám i na film.

13.03.2022 4 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Za tou dokonalou fasádou se skrývá cosi prohnilého. A možná je to HNED VEDLE Vás. Tahle knížka mě neskutečně strhla! Užíval jsem si poutavého vyprávění od první do poslední stránky. Sice jsem jednu část pointy v průběhu příběhu poodhalil, ale i tak mě samotný závěr překvapil a docela mi spadla brada. Tleskám a doufám, že Leah brzy přijde s další podobnou parádou.

11.03.2022 5 z 5

Vysoké sázky Vysoké sázky Dick Francis (p)

Fajnová víkendová jednohubka. Atraktivní dostihové prostředí, kde padají VYSOKÉ SÁZKY, sympatický hlavní hrdina a jedna pomsta podávaná pěkně za studena. Podvádět a lhát se nemá! Určitě to není moje poslední autorova kniha, rád si přečtu další.

06.03.2022 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Zajímavě pojatá duchařina. Obvykle nemívám žádný problém s prolínáním dějových linek (minulost a současnost), ale
v tomto případě mě tím ZIMNÍ LIDÉ tak trochu rušili. Pokud by zůstalo u vyprávění pouze jedné z nich, byl bych spokojenější. I tak dám ale šanci dalším jejím knihám.

26.02.2022 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Ve všech směrech naprosto parádní čtení! Tohle bylo TEMNÉ VÁBENÍ přesně podle mého gusta. Splňovalo to snad všechno, co očekávám od poctivého a napínavého thrilleru. Je až k neuvěření, že se jedná o debut! Námět hoden filmového zpracování. Přebal knihy úplně vystihuje atmosféru celého příběhu. Rozhodně budu netrpělivě vyhlížet další autorčiny počiny.

03.02.2022 5 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Tentokrát mi čtení zabralo téměř tři měsíce. Je to ostuda, já vím, ale i přes čtivost příběhu mě po většinu večerů, kdy jsem si ke knize sedl s čajem a těšil se na další kapitoly a přibývající napětí, jednoduše přemohla únava. Což je ovšem pouze můj problém. Ale zpět k obsahu knihy, kdy sledujeme TŘI DNY DO PEKLA hlavní hrdinky. Námět zajímavý, ideální pro podzimní čas. Konec byl už tak trochu překombinovaný a maličko uspěchaný.

15.01.2022 4 z 5

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

Nadšení stále trvá, avšak musím souhlasit s tím, že kresba oproti minule zaznamenala docela rapidní propad, je to takové malé nepříjemné KOUSNUTÍ. Opět se mi potvrdilo rčení, že když dva dělají totéž, není to totéž! Nicméně se to dějově pěkně rozjelo. Angel má hezky zametenou cestičku pro svůj vlastní díl. Nemůžu se dočkat!

03.09.2021 4 z 5

Střední je peklo Střední je peklo Jordie Bellaire

Dost možná, že STŘEDNÍ JE PEKLO, ale zároveň je to i srdcová záležitost! Stejně jako seriál, který jsem si zamiloval už v dětství a jsem nadšený, že začal vycházet i v jeho komiksové podobě. Příběhově je to strašně fajn a teda kresba, ta je naprosto úžasná (partička hlavních hrdinů si je neskutečně podobná). Spokojenost veliká! Nemůžu se dočkat, jak naváže druhý díl.

02.09.2021 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Pekelně dobré čtení! Což je ale u mistra Bryndzy takovým nepsaným pravidlem. Nijak zvlášť složitý příběh, avšak s jeho darem pro vyprávění, vystihnutí atmosféry a celkovou gradaci, je jeho surový KANIBAL Z NINE ELMS opět na jedničku. Charakterově mi Kate sedla stejně jako Erika z minulé série (obě poznamenané osudem), takže jsem nesmírně zvědavý na další knihy s ní a Tristanem.

01.09.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Nebudu zastírat, ale chvílemi mi přišlo, že spíš než JEJÍ KONEC, to bude můj konec. Až příliš natahovaný příběh! Po dvou povedených předchozích knihách je Shari opět "lapena" do svého standardu. Ale abych jen nekritizoval, musím ocenit její smysl pro čtivost, ten si drží u všech svých knih. Už teď mě ale zajímá, s jakým sousedským dramatem nás překvapí příště.

28.08.2021 3 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

V první řadě musím pochválit melancholicky laděný přebal knihy. Stejně jako u předchozího autorova titulu oceňuji čtivost příběhu, četlo se to vážne samo. Určitě bych chtěl vyzdvihnout i originální námět ohledně vrahova počínání. Ale i tentokrát tomu něco málo chybělo. Ve finále mi bylo vlastně úplně jedno, kdo je pachatelem a proč kvůli němu vyvolení odcházejí ze světa ŠŤASTNÍ A MRTVÍ.

24.08.2021 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

"Život je ozvěna. Vždy se vše každému vrátí." Tím bych asi zrekapituloval celou tuto knihu! Perfektní zápletka, neotřelé podání a skvěle promyšlený děj, který nutí číst od začátku až do samého konce, kdy už chcete vědět, která ze zmiňovaných dam bude ta POSLEDNÍ PANÍ PARRISHOVÁ. Bravo!

21.08.2021 5 z 5

Osudný pád Osudný pád Christina McDonald

Spíš než thriller bych to viděl jako rodinné drama. Ale to je momentálně asi tak jediná výtka, jinak mi knížka jako celek sedla. A ano, při posledních kapitolách jsem plakal! Člověk si při podobném čtení totiž pár věcí připomene, třebaže se život může změnit během okamžiku, kdy všechno navždy změní jeden OSUDNÝ PÁD! Silný debut!

19.08.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Skvělá knížka na letní večery při bouřce. To se prostě četlo nejlíp! Zajímavě zvolená zápletka, prostředí hlubokých lesů, kde byla KOŘIST lovena, bylo parádní. Líbila se mi gradace děje i celkem překvapivá pointa. Závěrečná stránka knihy se mi zaryla do paměti asi nejvíc!

10.08.2021 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Na první pohled spořádaná rodina jako každá jiná. Ovšem se skříní plnou kostlivců, kde každý dostane, co si zaslouží a je dost možné, že to může být i NĚKDO BLÍZKÝ. Konec jsem spolkl i s navijákem. Takže jasně plná palba! A teď co nejdřív hurá na další případy inspektora Fawleyho.

08.07.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napínavé, rychle plynoucí, dramatické. Ač je děj řádně propletený, odhadnout postupně pointu není zrovna složité. Líbilo se mi to, ikdyž je pravda, že podobných námětů je asi všude spousta. Každopádně autorčina zatím druhá nejlepší kniha! Spojovat indicie a přicházet postupně na to, kdo vraždil a který je ten JEDEN Z NÁS, mě bavilo moc.

03.07.2021 5 z 5