Sammy.Boy Sammy.Boy komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

No, pěkně. . .přečteno na doporučení mojí ženy. Ostatní tvorbu autorky neznám a asi ani nepoznám, ale tenhle žánr se jí podle mého názoru povedl na jedničku. Drama, psycho a k tomu odpovídající atmosféra příběhu, kdy si s Vámi Colleen pohrává a vy netušíte, jestli je to celé PRAVDA, NEBO LEŽ. Námět na dost slušný film, řekl bych.

21.06.2021 5 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Tohle nebylo vůbec špatné! Velmi podařená prvotina, u které není absolutně poznat, že ji psal autor z českých luhů a hájů. Příjemné fantaskní čtení, které má sice nezvykle rychlý úvod do děje a v prostředku příběhu se na čtenáře nabaluje víceméně pořád to samé dokola, ale knize ani tak nelze upřít spád! Jsem moc zvědavý na to, jak se rozvinou další díly série ELEMENTUM.

14.06.2021 4 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Těšil jsem se strašně! A to tak, že jsem přeskočil všechny autorovy ostatní knihy a hned mě čekala tahle nepříjemná CESTA DOMŮ jako první. Určitě tu nebudu nijak kritizovat, když nemohu srovnat s dalšími jeho tituly, ale kniha mě nezaujala až tak, jak jsem v první chvíli očekával. Nicméně oceňuji hutnou atmosféru a odhalení identity vraha! Obojí se povedlo na jedničku!

03.05.2021 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

TANEČNÍK je stejně geniální protivník jako sám Lincoln Rhyme! Nejdřív mě napadlo, že bych si knihu sám od sebe nejspíš nepořídil a byl jsem rád za její vypůjčení, ale v průběhu čtení jsem se do příběhu ponořil stejně tak jako kriminalisté do vyšetřování zapeklitého případu. Závěrečná kapitola s naprosto skvělým twistem mě jen utvrdila v hodnocení plným počtem. Jeffery, děkuji!

01.04.2021 5 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Rozhodně zajímavý námět, ale upřímně řečeno celé to téma kolem polygamie stejně nikdy nepochopím. Některé MANŽELKY se očividně dost nudí! Každopádně nám autorka servíruje problematiku příběhu velice čtivým způsobem, kdy si říkáte, jestli jste víc mešuge vy, že nechápete důvody počínání hlavních postav anebo jestli kape na maják hlavní hrdince a ostatním zúčastněným. Podařený psychothriller!

17.03.2021 4 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Sympatická romanťárna z prostředí střední školy. Vtipné, roztomile pitomé, v lecčems i trochu otravné, ale především srdcebolné a zatraceně dobře napsané. První taková skrytá LÁSKA V PRACHU HVĚZD je vždycky nezapomenutelná!

11.03.2021 4 z 5

Stephen King jde do kina Stephen King jde do kina Stephen King

Hned v úvodu se musím omluvit za mé průměrné hodnocení, ale tentokrát jsem ke knize (jako k celku) vůbec nepřilnul! Líbily se mi 3 povídky, to ano (Šroťák, Vykoupení z věznice Shawshank a Kukuřičné děti), ale 3týdenní louskání stránek bylo na můj vkus prostě zdlouhavé. Na druhou stranu jsem to z úcty k autorovi chtěl dočíst. Subjektivně prozatím jeho nejslabší titul. STEPHEN KING JDE DO KINA, ale já v tomto případě zůstávám doma.

27.02.2021 3 z 5

Dobří sousedé Dobří sousedé A.J. Banner

Někdy se mezi navenek milými a vstřícnými jedinci ze sousedství, o kterých bychom mohli říct, že jsou to naši DOBŘÍ SOUSEDÉ, může pod vrchní slupkou skrývat prohnilé a červavé jablko. Jako celek hodnotím knihu velice kladně. Velkým plusem je čtivost a né vždy se musí za každou cenu tlačit na pilu a vršit jeden zvrat za druhým. Závěr byl tou správnou tečkou.

04.02.2021 4 z 5

Děs Děs David Hidden

Surové, zvrhlé, oplzlé a brutální! Jedním slovem DĚS. V každém případě, i přes nekomfortní úvod každé kapitoly, je to thriller jak má být! Napínavý příběh ve stylu filmových "8MM", ze kterého jsem byl mírně ve stresu od začátku do konce. Jednoznačně si budu chtít přečíst i další knihy ze série.

29.01.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Je to tady! Po předešlých knihách je tu se svým zatím nejzdařilejším příběhem. Inspirace klasickými detektivkami se vyplatila. Bezvadně houstnoucí atmosféra, skvěle gradující vyprávění a překvapivě racionální pointa, kdy se čtenář dozvídá, kdo vlastně byl v hotelu ten NEVÍTANÝ HOST. Jen tak dál!

22.01.2021 5 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

To Vám ale bylo vášnivé mysterium! Můj druhý odklon od obvyklého čtení, ale nemůžu v žádném případě říct, že by to byl průšvih. Naopak jsem byl mile překvapen, že kniha měla v rámci žánru hlavu a patu. JMENUJI SE X totiž obsahuje atraktivní prostředí slunné Neapole s notnou dávkou romantiky a humoru, okořeněné pár sexy scénami a je protkaná téměř až kriminální dějovou linií.

16.01.2021 4 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc Antje Babendererde

Tohle byla vážně MRAZIVÁ NOC! Perfektní čtení pro zimní období, které ještě umocňuje děj příběhu a podtrhuje navíc i název. Věčná škoda, že je to jediná kniha autorky, protože se jí povedla ve všech směrech! Mám slabost pro "původní americké obyvatele", takže jsem s tímto nenápadným titulem nadmíru spokojený. Napínavé, emotivní, lidské. Víc takových "malých" knih, prosím!

16.01.2021 5 z 5

Někdo se dívá Někdo se dívá Ulrike Rylance

Buďte ve střehu, protože NĚKDO SE DÍVÁ! Nenáročná víkendová četba na jedno použití, která je určená zejména mladším čtenářům. Člověk totiž nemusí být zrovna Sherlock Holmes, aby se dovtípil, kdo se za tím vším nakonec skrýval. Knížka je napsaná moc pěkně a hlavní hrdinka byla velice sympatická.

07.01.2021 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Jak se říká "nejlepší na konec"! Anebo tyhle SMRTÍCÍ TAJNOSTI ještě nebyly posledním případem Eriky Fosterové? Děsivá, znepokojivá, lehoulince perverzní a naprosto mistrně propracovaná zápletka, která mě nutila neustále přemýšlet nad dějem a skládat tak střípky skládačky až k samotnému mrazivému rozuzlení. Odhalení motivu zločinu jsem nechal čistě na Erice, ale jinak se můj tip na pachatele potvrdil. Robertovy knížky se opravdu vyplatí číst!

01.01.2021

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Ideální kniha ke čtení během Vánoc. Autorce se velmi nenásilně povedlo provázat nadpřirozeně laděné STÍNY JEZERA s klasickým krimi žánrem. Možná by se našlo pár zbytečně obsáhlých pasáží, které by se daly vypustit, ale vzhledem k tomu, že se jedná o první autorčinu knihu a odhalení vraha mě samotného překvapilo, přimhouřím oko a budu napjatě očekávat její další dílo.

01.01.2021 4 z 5

Předtuchy Předtuchy Jude Watson

Už od začátku jsem měl takové neblahé PŘEDTUCHY, že kdybych tuhle knížku četl pár let dřív, určitě bych byl u vytržení víc. Ale i přesto se mi líbila jak detektivní linka, tak i to jemně naznačené tajemno. I když tedy zaměřeno na podstatně mladší cílovou skupinu, četlo se mi to vcelku příjemně.

16.12.2020 3 z 5

Žena v temnotě Žena v temnotě Vanessa Savage

Pokud bych měl soudit knihu podle obalu, tak by mi ŽENA V TEMNOTĚ zřejmě proklouzla mezi prsty. Nakonec jsem ale rád, že jsem se nenechal odradit a mohl si tak přečíst kvalitní mrazivý příběh. Konceptem vyprávění mi to vzdáleně přípomínalo horor "3:15 zemřeš". Velmi mě potěšilo závěrečné rozuzlení, kdy se opět potvrdilo, že nic není tak, jak by se na první pohled mohlo zdát.

16.12.2020 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Někteří jedinci jsou opravdu bezpáteřní krysy! Určitě zajímavá kniha a to nejen díky autentickému přebalu, který ještě víc dokresluje zvolené prostředí chladného severu. Na můj vkus byla STŘÍBRNÁ CESTA, po které se hlavní hrdina rozhodl směřovat, hodně rozvleklá. Nerad to říkám, ale chvílemi mi dělalo problém při čtení neusnout, bohužel. Závěrem to však autorka zdárně vybalancovala.

21.11.2020 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Bryndzovky jsou vždycky ve znamení skvělého čtení se zárukou spokojenosti. Nejinak je tomu i v tomto kriminálním případu o jedné pošramocené ztracené duši, která se rozhodla CHLADNOKREVNĚ škodit a stížit tím tak práci celého policejního týmu. Už teď se moc těším na poslední případ Eriky Fosterové.

16.11.2020 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Musím přiznat, že mi nějakou chvíli trvalo se začíst (zhruba tak do poloviny knihy), neustále jsem se totiž musel soustředit na originální styl psaní (od konce k začátku). Jakmile jsem se pak už začal v ději orientovat a ŘÍJNOVÝ SEZNAM nabíral na obrátkách, nezbývalo mi než žasnout nad tím, jak do sebe začalo všechno perfektně a překvapivě zapadat. Příště bych možná vynechal fotky v úvodu každé kapitoly, ani jsem je moc nevnímal.

09.11.2020 4 z 5