Tanečník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283930/big_tanecnik-m9X-283930.jpg 4.51551
Série:

Případy Lincolna Rhyma 2.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Coffin Dancer, 1998


více info...
Nahrávám...

Komentáře (245)

Kniha Tanečník

Ladys
24. července

Někdo tu psal, že pomalý začátek.
Nesouhlasím.
Kniha má spád od první stránky a ten nabírá na tempu, že knihu prostě nechcete odložit.
Akce střídá napětí, napětí akci.
Hra na kočku a myš se přiostřuje, jen nevíte, kdo je myš a kdo kočka.
Tanečník je inteligentní a neuvěřitelně taktizující soupeř.
Nakoukneme také pod pokličku americké policii a naťukne se tu i něco málo ze "vztahu" mezi Sachsovou a Rhymesem.
Za mě super čtení a musím dát pět.

RoBertino27
12. června

Historicky moje druhá "deaverovka" mě definitivně přesvědčila, že tento pán bude mít v mé knihovně stálé místo. Rozvíjející se vztah hlavních postav i zvláštní pojetí - čte se to samo a kniha byla pozváním na další setkání s Lincolnem.


Booky84
12. června

Úžasná knižní jízda od začátku až do konce. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a závěr opět parádní - spadla mi brada, jak to měl autor vymyšlené.

Timkim
10. června

Mám pocit, že jsem objevil další výbornou sérii. Ač jsem si celou dobu myslel, že vím kdo, co a jak, na konci se mi celý úsudek zbortil. Perfektní. Jediné co mi opět malinko vadilo, byl pan dokonalý a Amélie, která začíná pomalu chytat jeho manýry. Pokud by to takto pokračovalo, v poslední knize by to byl páreček nafoukanych, arogantních vyšetřovatelů. Doufám že se pletu. A pokračujeme dál.

Bedřich63
06. června

Kniha je to výborná, jen pro mě trochu těžko uvěřitelný počet mrtvol a jednoduchá likvidace policistů.
Příběh je velmi čtivý, vše pomalu spěje k jasnému závěru, ale ten nakonec není tak úplně jasný, jak to vypadalo. Autor na konci překvapí.
Geniální stratég a analytik Lincoln a jeho ruce, nohy, oči a mozek v terénu Amélie nakonec vše vyřeší a už se můžu těšit na další díl.

maryska09
01. června

Další skvělá kniha s nečekaným koncem. Těším se na další díl, tyto knihy vážně nenudí

Pavla79
29. března

Pro mě skvělá zápletka a rozuzlení na závěr. Celou knihu jsem si užila, až na její úplný konec, ten mi tam moc nesedl. Díky čtenářské výzvě jsem po hodně dlouhé době sáhla po J. D. a určitě se k němu ještě vrátím. :)

Agatha84
03. března

Dovolím si zhodnotit dříve, než dočtu. Jsem si totiž dost jistá, že můj názor již nemůže být ovlivněn (k lepšímu). Knihy čtu, protože unikám, odpočívám, inspiruji se, prožívám... V případě Tanečníka jsem se každý večer jen přemáhala tu těžce protěžovanou knihu otevřít.
Asi jsem už vážně stará, ale já si chci děj užívat a vychutnávat. Chci tam vztahy mezi lidmi, chci budovat vlastní vztah k postavám, potřebuji pracovat s psychologií motivů a způsobů. Tohle čarování z forenzních stop nebylo pro mě, vždyť je to už za hranou reality. No a Rhyme...fakt jsem si ho nepředstavovala jako labilní puberťačku. Škoda času. Pro čtenářskou výzvu však úkol splněn.

1 ...