Tanečník

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283930/tanecnik-m9X-283930.jpg 4.51412

Případy Lincolna Rhyma 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

The Coffin Dancer, 1998

Kniha Tanečník

Sammy.Boy

Geniální stejně jako sám Lincoln Rhyme! Nejdřív jsem si sice říkal, že bych si tuto knihu sám od sebe nejspíš nepořídil a byl jsem rád za její pouhé vypůjčení, ale v průběhu čtení jsem se do příběhu ponořil stejně tak jako kriminalisté do vyšetřování zapeklitého případu. Závěrečná kapitola s naprosto skvělým twistem mě jen utvrdila v hodnocení plným počtem. Jeffery, děkuji!

Lusa

Od začátku do konce napínavé, řekla bych že první díl byl trochu lepší, asi kvůli tomu, že tady zabijáka máme hned naservírovaného. Konec úžasný a zapeklitý.

Katulinka69

Nevím jestli to je tím, že jsem poslouchala jako audioknihu,ale první díl se mi zdál lepší. Ale už beru další

ciaram

Posloucháno jako audiokniha. Opět skvělé podání pana Vondráčka. Parádní hra kočky s myší. Nečekané zvraty. Skvěle vykreslené zajímavé charaktery. Střípky minulosti. Co víc si přát. Prostě čtecí mňamka.

DuSiČíst

Aneb Lincoln Rhyme vrací úder. Deaver opět nezklamal, "rajmovky" mají vždycky náboj, sympatickou partu vyšetřovatelů a kupu zajímavých informací k tomu.

petulik330

Další případ geniálního detektiva Lincolna a krásné Amelie.
Jak je u pana Deaver a zvykem příběh byl komplikovaný a zamotaný od samého začátku. Tentokrát to bylo i trochu osobní, protože Lincoln se s tanečník již jednou setkal a toto setkání nedopadlo dobře pro jednoho s jeho lidí.
Měla jsem pocit, že jsem v samém dějí knihy a můžu děj sledoval jako v televizi. Tak byla kniha dobře napsaná podle mého názoru.
Jak je zvykem byl pachatel velmi překvapivý a rozhodně jsem to nečekala. Můžu doporučit.

Metla

Další případ ochrnutého kriminalisty Lincolna Rhymea se od předchozí knihy liší; předtím čtenář většinu stránek přemýšlel, kdo je pachatelem hrůzných vražd. Tentokrát autor zdánlivě hraje s odhalenými kartami: tady máte vyšetřovatele, tady nájemného vraha a jeho cíle. Pan Deaver ovšem umí zdatně blafovat a musím přiznat, že jsem se nechala tahat za fusekli, dokud neráčil ukázat barvu. A to je dobře, ráda se nechám překvapit… tedy za předpokladu funkční logiky dějového zvratu. „Tanečník“ mě přiměl malinko přivřít oči, ovšem celou dobu jsem byla napnutá jak guma uličníkova praku a dobře jsem se bavila.
Lincoln je pořád svérázný bručoun s bystrým intelektem, Amélii jsem ještě nedokázala přijít na chuť. Proč mě ženské hrdinky tak často štvou? Asi otázka pro psychologa. Nicméně Sachsové v tomto díle konkurovala kurážná pilotka a s tou jsem problém neměla, i když šlo o poněkud komplikovanější charakter s pár ne zcela sympatickými rysy.
K páté hvězdě chyběl pověstný (forenzně náležitě prověřený) chloupek. 80-85%

ilčidlo