Šťastní a mrtví

Ta žena ležela na zádech, ruce u boků, nohy natažené, jako by už spočívala v rakvi. Nevidoucí oči upírala vzhůru, koutky mrtvých úst se zvedaly, jako by se smála. Vyšetřovatelé měli okamžitě jasno: znovu zaútočil sériový vrah, kterého bulvár překřtil na Shropshirskou zmiji. Všechny jeho oběti vypadaly, jako by opustily svět v nejšťastnější chvíli svého života. Nedaleko odtamtud začal nový život Ben Hofland. V ospalé vesničce, kde se narodil a kam se teď po rozvodu vrátil s jedenáctiletým synem, konečně našel práci. Jako by se pro něj i pro Ollieho všechno začalo obracet k lepšímu. Poprvé za pár měsíců se Ben cítí doopravdy šťastný… Ale neví, že jeho a Ollieho někdo sleduje. Někdo, kdo pro Bena nechce nic než štěstí. Štěstí… a smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397211/stastni-a-mrtvi-dAO-397211.jpg 4.535
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Baronet

Lucky Ones (2017)

Kniha Šťastní a mrtví

lenka.g

Jízda od začátku do konce!

Petronela16

Suhlasim s Justwomen,ze taky light triller.Sem tam trosku neuveritelne ,ale v postate fajn sa to citalo.Mozno skusim nieco zase od autora.

JustWomen

Takový light thriller, originální zápletka, prostředí venkova, sympatické postavy, jen detaily občas skřípaly. Ztráta hvězdiček za ten konec, nějak mí nesedl, vrah porušil své pravidlo a přišlo mi to nevěrohodné.

Dela111

V tomto thrilleru aby se bál každý kdo je šťastný, protože tady oběti umírají potom, co si užijí příliv štěstí.
Příběh má zajímavou zápletku, myšlení pachatele je hodně zvrácené. Tipla jsem si ho správně jen co se poprvé objevil, ale to neberu jako mínus.
Kniha má pomalejší rozjezd, ale to mi tak nevadilo. Mně spíš vadila romantická linka, která na můj vkus byla na thriller příliš výrazná, obzvlášť ke konci.
Celkově se čte kniha dobře, není to vyloženě trhák, ale za přečtení stojí.

irva

Skvělá knížka měla vše napětí, spád.

RADOST

Originální, napínavé, nepředvídatelné - i když hodně ujeté. Thrillery jsou vlastně takové pohádky pro dospělé. O zlu a dobru. O štěstí. Ale ne každé štěstí je trvalé. V této knize má pachuť hrůzy a zmaru. Bavilo mě to.

agatha2

Hodně dobrý thriller s pro mě originální a dobře propracovanou zápletkou. Chvilinku mi trvalo se začíst, ale pak už to jelo bez hluchých míst až do skvělého konce. Oceňuji, že se autorovi povedlo mě několikrát zmást, vždy když jsem si již myslela, že jsem něco rozlouskla, jsem za pár stran pochopila, že jsem vedle jak ta jedle, což velmi chválím. Máme zde vraha, který svým zvráceným způsobem dělá v okamžiku smrti své oběti šťastnými. Aspoň si to tedy ve své choré mysli myslí. Fandila jsem jak policistce Imogen, která měla vyšetřování vražd na starosti, tak i dalšímu z hlavních hrdinů Benovi a jeho synovi Olliemu. Ben vzal Ollieho po rozchodu se svou ženou zpět do svého rodného města, aby zde spolu začali nový život. Myslel si, že zde naleznou tolik potřebný klid. Člověk míní a vrah mění.

kneslova

Výborná detektivka, fakt zajímavá, čtivá. Takových není mnoho - 5 hvězdiček