Šťastní a mrtví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ta žena ležela na zádech, ruce u boků, nohy natažené, jako by už spočívala v rakvi. Nevidoucí oči upírala vzhůru, koutky mrtvých úst se zvedaly, jako by se smála. Vyšetřovatelé měli okamžitě jasno: znovu zaútočil sériový vrah, kterého bulvár překřtil na Shropshirskou zmiji. Všechny jeho oběti vypadaly, jako by opustily svět v nejšťastnější chvíli svého života. Nedaleko odtamtud začal nový život Ben Hofland. V ospalé vesničce, kde se narodil a kam se teď po rozvodu vrátil s jedenáctiletým synem, konečně našel práci. Jako by se pro něj i pro Ollieho všechno začalo obracet k lepšímu. Poprvé za pár měsíců se Ben cítí doopravdy šťastný… Ale neví, že jeho a Ollieho někdo sleduje. Někdo, kdo pro Bena nechce nic než štěstí. Štěstí… a smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397211/big_stastni-a-mrtvi-dAO-397211.jpg 4.2106
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Baronet
Originální název:

Lucky Ones, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Šťastní a mrtví

Evka27
14. června

Nebylo to vůbec špatné, zase jiný nápad na motivy činu.

blacktea48
08. června

Za mě teda od začátku velké zklamání ze sekce thrillerů :(. Dočetla jsem jen s donucením a názor zůstal po celou dobu stejný.


Zlatinka.Emilly
05. dubna

Čtivě napsaná kniha s temným obsahem a nepředvídatelným koncem.

tessie_m
21. února

Pomalý začátek, myslela jsem, ze knihu odložim, ale ještě ze jsem to neudělala…nakonec to bylo bozi

PetkaS.
17.11.2021

Tahle kniha se pro mě strašně pomalu rozjížděla, první polovina mě moc nebavila a nedokázala jsem se začíst. Ale vzhledem k hodnocení které tady má jsem vydržela a nelituji. Druhá polovina dostala spád, rozjela se a to už jsem jí nemohla odložit protože jsem byla zvědavá jak všechno dopadne.

katynka78
29.10.2021

Tuto knihu jsem tady na Databázi zahlédla jen matně a v den, kdy jsem šla do knihovny, jsem o ní ani neuvažovala, že bych si ji půjčila.
Ale jak jsem tak procházela regály a koukala s láskou na ty řady knih, najednou ta kniha vyčnívala, upoutala moje oči a ten název mě doslova přilákal. A anotace mě úplně dostala a já to musela číst.

Nechci spoilerovat, ale tuto knížku doporučuji všem, kdo nemají rádi potoky krve, ne časté drsné scény, ale přitom si rádi přečtou dobrou krimi.
Toto je ten případ. Byla jsem velmi spokojená s motivy, co vedly k těm otřesným činům, protože byly zajímavé, neotřelé a skoro jedinečné. Mě osobně to nutilo nad tím přemýšlet.
Každý vrah má nějakou šablonu, něco, co pořád opakuje a co mu samotnému dává řád. Vždy to tak je, jinak by ti kriminalisté nemohli padouchy dopadnout. A i tady tomu tak je, pro pachatele je důležité, aby jeho oběti byly šťastné a umíraly s usměvem na rtech.

Není to ale po celou dobu strhující čtení, spíše je to - chvíli zvolna, chvíli svižně. Mě to ale zase vyhovovalo, mohla jsem si vydechnout a přemýšlet.

Patří to pro mě k těm lepším krimi. A přiznám se, že je to opravdu dáno tou hlavní myšlenkou, která se celou dobu knihou táhne. Je to totiž o tom, že zle je nám ze všech vrahů, ale nejhorší jsou ti, co jsou opravdu důslední a inteligentní.

berila
12.10.2021

Opravdu velice dobře napsaný thriller. Všem doporučuji.

Sammy.Boy
24.08.2021

V první řadě musím pochválit melancholicky laděný přebal knihy. Stejně jako u předchozího autorova titulu oceňuji čtivost příběhu, četlo se to vážne samo. Určitě bych chtěl vyzdvihnout i originální námět ohledně vrahova počínání. Ale i tentokrát tomu něco málo chybělo. Ve finále mi bylo vlastně úplně jedno, kdo je pachatelem a proč kvůli němu vyvolení odcházejí ze světa ŠŤASTNÍ A MRTVÍ.

1