Pronásledovaní

Mělo to být dobrodružství, na jaké se nezapomíná… Velké prázdninové putování po zemích Evropy, poslední před tím, než se mladá dvojice usadí a založí rodinu. Ano, dobrodružství to jistě bylo, ale rozhodně ne takové, jaké si Daniel s Laurou představovali. Na to, co začalo na pustém malém nádraží v Rumunsku, je žádný cestovní průvodce nepřipravil. Místo snového dobrodružství zažili noční můru, na kterou vzpomínat nechtějí, spíš by ji rádi natrvalo vymazali z paměti. Jenže zlo, které se jim nalepilo na paty v tom strašlivém domě uprostřed lesů, je sleduje až domů do Londýna. Hrůza nekončí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380672/pronasledovani-k4f-380672.jpg 3.960
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Baronet

Follow You Home (2015)

Kniha Pronásledovaní

gad

Zajímavý příběh. Horor, detektivka a thriller v jednom. Zajímavý konec.

Petronela16

Zaciatok vtiahne do deja,potom celkom slusna zapletka, len cim dalej sa to uz len zamotava a zamotava...takze ku koncu som uz len cakala na zaver.Nie zle, ale na mna uz dost prekombinovane.

Jane417

"Pronásledování" je originální thriller, který určitě vybočuje z řady - chytne a nepustí, ale... Podle mě, anotace láká na něco úplně jiného, než čtenář nakonec dostane! Lauře a Danielovi se při cestě po Evropě, v Rumunsku, přihodí něco, co jim změní životy i je samotné. Shrnula bych to asi tak, že začnete číst skvělý tajemný horor, pokračujete thrillerem, pak klasickou vyšetřovací detektivkou a končíte slátaninou. Děj je překombinovaný a plný náhod, kterých je podle mého, už opravdu hodně. Na konci vše dává smysl a samotný závěr má působit šokujícím dojmem... a ano, překvapilo mě to, nečekala jsem to, nenapadlo mě to, ale... bylo mi to jedno. Párkrát jsem měla dojem, že se autor svým stylem inspiroval S. Kingem.

Ben Nevis

Příběh drží pohromadě jenom díky špatně fungujícím náhodám. Vidím tu odkaz na Draculu, který začíná v Rumunsku a končí v Londýně.

cinapo

První třetina knihy se nese v duchu hororu, u kterého jste napnutí jako malé trencle. "O co v tom lese sakra šlo? Co viděli? Co se jim tam stalo?" ptáte se. Pak se to konečně postupně dozvídáte a zjišťujete, že... Si to přečtěte sami. Stojí to za to. :-)

kofola33

Prvni pulka knizky docela dobry hororek, uplne jsem misty trnula, co se v lese dal stane, co objevi....Druha pulka uz byla dost prekombinovana, jakoby k te prvni ani nepatrila...ale namet dost dobry, i kdyz na muj vkus trosku moc konspirace. Celkove docela dobre hororove cteni, kde nakonec zjistite, ze vlastne ctete detektivku.

handulli

Zpočátku mě kniha opravdu chytla a takové 2/3 jsem četla jedním dechem. Poslední třetina mi ale přišla jako jedna velká konspirační teorie a knížku už jsem dočetla spíš z povinnosti. Škoda toho neuvěřitelného překombinovaného závěru.

Astonius

Než abych se u toho bála, bylo mi to spíše k smíchu. První polovina ještě docela šla, bylo to neobvyklé, tajemné a nepředvídatelné, avšak čím víc děj plynul a události, které se hlavním hrdinům děly, nabíraly na mimořádnosti a brutalitě, tím víc jsem začínala tušit, že rozuzlení bude určitě postavené na hlavu. A bylo to tak..... Druhá polovina knihy, kdy se vše vysvětluje, mne nebavila, protože jsem jí nedokázala uvěřit a prožívat ji. Scény, které měly být brutální, mi připadaly jak psané žákem základní školy, byla z toho velmi cítit ta úporná snaha šokovat - vůbec jsem to neprožívala. Byla to kniha, která brzy zapadne a na její děj si už nevzpomenu, zůstane jen jakási pachuť vědomí, že to nestálo za moc. Byla to však jen kniha z knihovny, takže žádná tragédie.... :-)

thrillery pro ženy

Mark Edwards