Sallka Sallka komentáře u knih

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Na konci jsem zůstala koukat s otevřenou pusou. Vynikající klasika!

25.07.2018 5 z 5

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Příběh se mi líbil. Hlavní hrdina mi jako slaboch nepřipadal, spíše normální člověk, který má strach. Že by kniha byla nechutná to se mi až tak nezdálo, četla jsem horší. Vražedkyně byla opravdu psychopatka a zdatná manipulátorka. Dobré.

25.07.2018 4 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Krásný příběh, který potěší každou romantickou duši :-)

17.06.2018 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Top detektivka. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Doporučuji!

10.05.2018 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Na úvod bych se přiznala, že jsem knihu nadhodnotila. Nechtěla jsem srazit hodnocení knize, kterou tu většina považuje za vrchol tvorby pana spisovatele a také mám ráda fantazii, o které to vlastně celé je, ale z trošku jiného soudku.
Hlavní postava Kvothe mi byl nesympatický a jeho přechytralé názory a už i samotná mluva mi vadily. Magii, která zde hraje velkou roli, jsem moc nepochopila a doteď nevím, co a jak k čemu bylo. Příběh měl hlavu i patu, ale ta omáčka okolo byla pro mě neúnosná.
Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která mi půjčila i druhý díl. Z obou je nadšená a četla je několikrát. Já jsem dvojku pouze držela v ruce a jenom ta představa času u ní stráveného...

19.04.2018 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Autorka píše velice čtivě a kniha mě zaujala, ale že bych se k ní někdy vracela to určitě ne. Za pár měsíců si nevzpomenu o čem vlastně byla. Akorát ta deprese, ta se mi vybaví vždycky.

16.04.2018 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Krásný příběh a z historického hlediska i poučný. Mám ráda knihy, ve kterých se dozvím něco nového, toto téma bych si určitě sama nevyhledala.
Příběh Mei Lien se mi líbil více a moc jsem jí fandila. Bohužel, doba byla zlá a osud k ní velmi krutý. Za mě určitě doporučuji k přečtení.

16.04.2018 5 z 5

Jak už jsem psala v jiném komentáři, mám ráda happyendy a ani u této knihy konec nezklamal :-) Z Diane se stala silná žena a závěr byl opravdu romantickej jak blázen. Podobně jako v prvním díle, škoda některých dialogů, které mi tam občas neseděly, ale možná to bylo jen překladem.

16.04.2018 4 z 5

Jsem ráda, že můžu plynule přejít ke druhému dílu, protože osudový příběh Diane mě zaujal. Chudák holka ztrápená hledá sama sebe a mezitím se jí do cesty připlete netýkavka a hrubián Edward. V některých situacích to byl vážně pako. Prostředí venkovského Irska je skvělá volba. Jsem zvědavá, jakou cestou se příběh bude dál ubírat.

12.04.2018 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Za mě bohužel celkem propadák. Těšila jsem se na napínavou jízdu, ale projela jsem se pouze po zavedených kolejích, a že bych se u knihy tak bála a četla ji pouze za světla, to už vůbec ne (reklama). Nápad s pamětí se mi líbil, ale celková zápletka a konec mi přišel dost vágní a nezajímavý.
Velké plus patří určitě sympaťákovi detektivu Frostovi, který si právem zaslouží v hodnocení jednu hvězdičku (I když, nechávat potencionální oběť samotnou v autě?? WTF??).
Po dalším dílu ale určitě sáhnu.

11.04.2018 3 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Temné léto je hojně přirovnáváno ke knize To od Stephena Kinga. Jelikož - hlavními hrdiny je parta dětí, bojují proti zlu v mnoha podobách a mají tak super vykreslené charaktery, že si tu bandu zamilujete.
Obě knihy jsem hodnotila stejně, přesto tenhle příběh mi v hlavě uvízl mnohem hloubš a ráda vzpomínám na dobrodružství onoho temného léta.

28.03.2018 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Sorry jako, ale tohle bylo snad ještě horší, než ta její první knížka.
Styl psaní i příběh mi přijde tak jednoduchý, že se i bojím zveřejnit, že jsem to vůbec četla. Dvě hvězdy za těch pár stránek, co to má a za to, že jsem do tohoto "díla" nemusela investovat ani halíř.

27.03.2018 2 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Rozhodně jedna z těch lepších detektivek, která se nemusí chlubit zlatou hvězdou.
Pachatel byl velice chorý na mysli.

20.03.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Vauu! Musím uznat, že tato kniha mě velice mile překvapila. Po tuctovkách, jako Dívka v ledu a Noční lov, jsem ani nedoufala v tak výrazné zlepšení. Příběh se mi líbil a dokonce i Erika byla snesitelná. Dobré.

19.03.2018 4 z 5

To To Stephen King

Je to kult. Je to velkolepé dílo plné zla, ale i přátelství, naděje a hlavně odvahy. Nicméně, přece jenom jedna hvězdička dolů a to za Beverly, která udělala se všemi to, co udělala. To prostě nemůžu překousnout a nechápu, co tím pan King zamýšlel.

16.03.2018 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Žádné Hunger Games (ke kterým je kniha přirovnávána) jsem nečetla, tudíž jsem nevěděla do čeho jdu. Ale vyplatilo se! Příběh je promyšlený, drsný a reálný. Pan Zářecký má u mě velké plus za to, že těch něco málo přes 400 stránek jsou plné textu a ne krátkých dialogů. Nadějný mladý český autor.

16.03.2018 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Příběh o přátelství, intrikách, životech lidí v různých vrstvách společnosti a samozřejmě o lásce. Kniha se mi moc líbila a jsem zvědavá na další osudy sestřiček.

15.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nepopsatelně dojemný a smutný příběh. K přečtení mě nalákalo velmi dobré hodnocení a ohlasy čtenářů. Jelikož jsem ještě nikdy nečetla knihu s válečnou tématikou, překvapilo mě, že jsem ji měla za dva dny přečtenou. Tato kniha má duši.

09.03.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Nuda. Příběh jako takový by nebyl úplně špatný, ale hlavní "hrdinka" mě štvala. Její fóbie mi postupem knihy lezla víc a víc na nervy a její opilecký myšlení bylo ještě otravnější. Zahánět žal tím, že vypiju několik flašek vína denně mi přijde ubohé.

09.03.2018 2 z 5

Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš C. D. Payne

Rozhodně lepší než předešlý díl. Doporučuji přečíst knihu Brenda Veliká, ať víte, kdo, co, kdy a jak :-)

25.01.2018 5 z 5