sackettboy sackettboy komentáře u knih

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Myslím, že druhá kniha je kvalitatívnejšie nižšie ako Divergencia. Po prvej časti som si myslel, že bude pokračovať v nastolenom trende, bohužiaľ autorka sa prostredníctvom hlavnej postavy "utápa" v jej pubertálných výlevoch. Pre tínedžerov može byť táto kniha zaujímavá, ale nám starším to už začína vadiť a v knihe je to už poriadne cítiť a celkovo kniha vyznieva ako nejaký lacnejší dievčenský román. Keď sa dostanem k trojke tak ju určite prečítam, kvoli záujmu ako to skončí, ale už teraz sa obávám jej kvalít

07.08.2014 3 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Kniha nie len poukazuje na konšpiračné teórie objavujúce sa na internete, ale autor sa v nej snaží podporiť svoje tvrdenia aj historickými faktami. Veľmi dobre spracovaná kniha.

16.07.2014 5 z 5

Pravda o Kajínkovi Pravda o Kajínkovi Josef Klíma

To či Jiří vraždil alebo nie, to vie len on a pár vyvolených. Každopádne nechcel by som byť sudcom, prokurátorom či kriminalistom, ktorí odsúdia chlapa na doživotie v prípade, v ktorom je tak veľa nevyriešených otáznikov.

14.06.2014 4 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Po veľmi dlhej dobe niečo zo sveta LOTR a aj keď som bol z predslovu a úvodu úplne mimo nakoniec to bolo veľmi pútavé a tragické ... ďalší kvalitný príbeh od Tolkiena.

08.06.2014 4 z 5

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Kniha sa skladá prevažne z odposluchov, ktoré sú doplnené o autorovi poznámky. Dobré sa číta a niekedy zostává človeku len rozum stáť ako ten náš svet funguje. Niečo podobné ako slovenská Gorila.

20.05.2014 4 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Úžasným spôsobom prezentovaná japonská kultúra v kontraste s tou európskou. Autor to prerozprával veľmi zaujímavým spôsobom pričom vystihol najdôležitejšie body japonskej kultúry. Síce som mal niekedy pocit, že kniha nikdy neskončí, ale vždy som sa dokázal vrátiť do deja. Už som sa poobzeral aj po serialy z 80-tych rokov tak v najbližšom období si ho určite pozriem, keďže bol autor aj výkonným producentom.

23.04.2014 5 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Pre obyčajného človeka je až nepochopiteľné, že niekto, kto je neustále pod odposluchmi od osemdesiatych rokov nebol nikdy stíhaný. Zaujímavé čítanie ten človek sa jednoducho vyznal a myslelo mu to. Kniha iba čiastočne odkrýva, že Česká republika je rovnako prehnila ako ta Slovenská (viz. Gorila). Otázkou zostavá či vôbec v Československu existuje milionár, ktorý by sa dopracoval k svojim peniazom čistou cestou.

26.01.2014 5 z 5

Tajomné proroctvá  - Nostradamus-Sybila-Mayovia Tajomné proroctvá - Nostradamus-Sybila-Mayovia R. C. Russell

Ešte pred koncom knihy som tomu chcel dať aspoň tri hviezdy, ale v závere ta reklama typu vesmírní lidé.cz ma úplne odrovnala. Začiatok knihy o Nostradamovi celkom dobrý, síce je vidieť, že čerpané z nejakého starého rukopisu Russella, pretože aj keď bola kniha vydaná 2011-2012 je to minimálne desať rokov po dvojičkách a v knihe sa veselo opisuje, že niečo sedí na New York a či sa tam niečo stane. Zvyšok knihy sa len zhoršoval až to vyústilo k zoznámeniu sa s nejakým slovenským cestovateľom v čase.

20.01.2014 2 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Ďalšie pokračovanie "dobrodružstiev" Michala Harvana autor opäť nesklamal aj keď dielo nedosahuje kvality prvej a druhej knihy, ktoré boli úplne skvelé. Páči sa mi ako autor vložil do fiktívneho príbehu známych "politikov" 90-tých rokov a aspoň v knihe Slovensko trochu vyčistil :-).

11.01.2014 4 z 5

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Perfektné pokračovanie príbehu Michala Harvana, nečakal som, že bude aj pokračovanie napísané tak strhujúco. Určite si prečítam aj ďalšie knihy autora.

06.01.2014 5 z 5

Mafia na Slovensku - Osudy bossov Černákovej éry Mafia na Slovensku - Osudy bossov Černákovej éry Gustáv Murín

Trochu viac rozšírená prvá kniha o Bratislave. Dokonca som mal pocit akoby som ju už ráz čítal. Škoda, že autor nepodáva sled udalosti viac podľa časovej osi ako postupovali. Znova sa venuje tým istým mafiánom pričom by boli určite zaujímavé i menej známe alebo iba okrajovo spomenuté "postavy". Škoda, že kniha pracuje len zo zozbieranými materiálmi z internetu viac investigatívnej žurnalistiky by určite nevadilo.

27.12.2013 3 z 5

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Neskutočne pútavé, tento autor je slovenský skvost. Nikdy by som ani v tom najhoršom sne nepriznal, že budem niekedy chváliť diela slovenského autora. Dúfam, že si tento trend udrží aj v ďalších dielach.

19.12.2013 5 z 5

Krajina Pistolníků Krajina Pistolníků Louis L'Amour

Louis znovu nesklamal, aj keď zo začiatku sa to rozbiehalo veľmi pomaly. Podľa anglického názvu som myslel, že to bude obsahovo o niečom inom na štýl Bendigo Shafter, avšak každé jeho dielo poteší, som rád, že jeho diela nie sú ako cez kopírak, ale každá kniha je obsahovo vždy o niečom inom.

13.12.2013 5 z 5

Inferno - Peklo Inferno - Peklo Dan Brown

Výborná kniha po Anjeloch a démonóch Inferno hodnotím ako druhé miesto u Dana Browna. Po slabšom stratenom symbole sa Dan dostáva opäť do formy.

02.12.2013 4 z 5

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

Zatiaľ najlepšia Kingová kniha, ktorú som čítal. Škoda len, že tie jeho konce sú také netradičné.

03.11.2013 5 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Geniálny a predsa nenávidený človek, dobrá kniha, ale strašne dlhá :-D musel som prečítať pomedzi to aj inú beletriu.

04.09.2013 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Aj, keď ma kniha strašne lákala už dlhšiu dobu a celkovo séria Temná věž, po jej prečítaní som zostal celkom sklamaný. Je to snáď prvá kniha, ktorú som po celú dobu absolútne nechápal. Čítala sa veľmi ťažko, neviem či bol tak blbý preklad alebo originál, občas som uvažoval či nebol Stephen na drogách, keď to písal :-). Každopádne som ju dočítal vďaka tomu, že bola krátka. Na záver autor uviedol, že ju písal 12 rokov takže by to mohlo vysvetľovať ten zmätok. Druhému dielu dám šancu, snáď to bude písane prijateľnejšie, pretože s takou Pod Kupolou sa to zatiaľ porovnať ani nedalo.

06.08.2013 2 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Aj keď to bolo už miestami zbytočné naťahovanie deja autorovi sa kniha vydarila. Nechcem zbytočne prezrádzať dej, ale som rád, že príbeh neuťal ihneď po tej doležitej udalosti, ale pokračoval ešte pár strán, aby tak rozpovedal príbeh aj o tom čo sa dialo po....

30.07.2013 4 z 5

Boss všetkých bossov - Mikuláš Černák Boss všetkých bossov - Mikuláš Černák Gustáv Murín

Určite zaujímavá kniha, autor sa zlepšuje bolo to už viac ucelenejšie prerozprávanie ako kniha Mafia v Bratislave.

24.05.2013 4 z 5

Pod kupolou Pod kupolou Stephen King

King sa nie nadarmo vola Kráľom s veľkým K. Naposledy som od neho niečo čítal ešte v detstve pred takmer 20 rokmi. Po tejto knihe som siahol aj vďaka avizovanému seriálu, ktorý sa chystá. Každopádne neľutujem skvelá kniha, kde postavy umierajú ako na bežiacom páse a ani do poslednej strany si nemôžete byť istý kto prežije prípadne ako to skončí. Neskutočné postavy od psychopatov, sadistov cez feťákov a všade strieka krv. Určite nedoporučujem pre slabších jedincov :-). Už teraz sa teším na seriál, na ktorom spolupracuje aj autor.

11.05.2013 5 z 5