sackettboy sackettboy komentáře u knih

Stratený symbol Stratený symbol Dan Brown

ďalšia kniha Dana Browna, ktorú hodnotím z tých kvalitnejších, dej sa už nedal tak ľahko predvídať ako tomu bolo u digitálnej pevnosti, či bode zlomu. Určite si prečítam aj to jeho nové Inferno.

14.03.2013 4 z 5

Gorila Gorila Tom Nicholson

Bohužiaľ tato kniha len dokazuje to, čo si už každý normálne zmyšlajúci z nás uvedomoval, ale stále sme tomu nechceli veriť. Po prečítaní vo Vás zostane len diera. Hlavne v tých, ktorí by niečo radi zmenili, ale v najmenšom nemáte ani len potuchy ako na to, pretože ako normálny človek nie ste pri koreňoch, aby ste ich mohli poliať kyselinou, aby to zlo mohlo uhynúť. Túto knihu by som dal čítať ako povinné čítanie pre všetkých občanov SR, najmä tým vášnivým diskutérom v diskusiách, ktorí neustále dokážu obhajovať, buď jednu stranu alebo druhú, hoci ako vidíme, všetci sú rovnakí. Možno by po prečítaní nevolili stále tie isté skorumpované postavičky, a možno som iba naivný ...

26.02.2013 5 z 5

Tanec mezi paragrafy Tanec mezi paragrafy Jaroslav Smílek

veľmi zaujímavá kniha, v ktorej autor popisuje svoje zábavne historky z obdobia, keď bol kriminalistom a neskôr advokátom. kniha je písaná pútavo, a myslím si, že zaujme každého čitateľa. pán advokát mal veru zaujímavý život

25.02.2013 5 z 5

Mafia v Bratislave. 1989 – 1999 Dekáda zločinu a trestu Mafia v Bratislave. 1989 – 1999 Dekáda zločinu a trestu Gustáv Murín

Kniha má určite dobrú myšlienku, bohužiaľ ju autor podáva veľmi slabým spôsobom. Na pár stránkach je príliš veľa faktických informácii, pričom skáče z miesta na miesto. Táto téma by si určite zaslúžila kvalitnejšie spracovanie kde by autor investigatívnym spôsobom popísal aj detailnejší vzostup, život a pád bossov a nielen zozbieral internetom dostupné informácie. I keď určite oceňujem jeho prácu od ktorej sa čitateľ môže odpichnúť k hlbšiemu bádaniu, pokiaľ ho táto téma zaujíma.

19.02.2013 3 z 5

Muži na obzoru Muži na obzoru Louis L'Amour

škoda, že tie Louisové knihy nie sú aspoň 500 stranové :-)

30.11.2012 5 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Vcelku mi vadil len ten preklad tých mien postáv

14.11.2012 4 z 5

K ďalekým modrým vrchom K ďalekým modrým vrchom Louis L'Amour

Prvá kniha, ktorú som čítal od tohto autora. Radím ju medzi najobľúbenejšie. Pre všetkých, ktorí milujú príbehy z čias osídľovania Ameriky a osudy prvých priekopníkov.

24.10.2012 5 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Kniha nebola taká zlá ako ju niektorí popisujú ,akurát ten preklad je úplne úbohy.

12.10.2012 4 z 5

Zákony texaských jazdcov Zákony texaských jazdcov Louis L'Amour

Slovenské vydanie pozostáva z dvoch anglických vydaní o bývalom texaskom jazdcovi Chickovi Bowdriem, ktoré výšli pod názvami Bowdrie a Bowdrie's Law.

06.09.2012 5 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Ak beriem knihu ako celok spolu s prvým zväzkom rozbiehalo sa to veľmi pomaly, ale zato druhá kniha už bola neskutočná, k rýchlemu prečítaniu mi chýbalo len, že sa mi neustále vybíjala baterka v mobile. Dúfam, že Hostina pro vrány nebude tak strašná ako ju popisujú komentáre.

05.07.2012 5 z 5

Na mušce Na mušce Louis L'Amour

Táto kniha vyšla aj na Slovensku pod názvom Pod kopytami stád.

12.02.2012 5 z 5

Sackettova pomsta Sackettova pomsta Louis L'Amour

Skvelá kniha, kde sa stretne viacero Sackettovcov, aby pomohli príbuznému v problémoch. Tak ako to táto rodina robila vždy už od nepamäti.

06.01.2011 5 z 5

Sackettova zem Sackettova zem Louis L'Amour

Sackettovci sú nezabudnuteľnou rodinou amerických priekopníkov, stvorených majstrovským rozprávačom Louisom L'Amourom, ktorý nám vo svojich románoch približuje dobrodružné obdobie amerického pohraničia v minulých storočiach. Sackettovci, muži rovnako ako ženy, hrdinský vzdorujú panenským oblastiam americkej divočiny a ako hlavná zbraň im slúžia ich sny a odvaha. Generáciu za generáciou postupujú ďalej na západ. Poháňa ich nepokojná tulácka krv, ktorá ich núti isť stále vpred, na miesta, kam ešte nevkročila noha belocha, do divočiny, kde budú slobodní a nezávislí. Sackettovci majú svoju hrdosť, stoja za pravdou a udržiavajú silnú rodinnú tradíciu. Nech sú kdekoľvek, vždy sa vedia spojiť, aby zdvihli hodenú rukavicu, bez ohľadu na to, aká ťažká a nebezpečná je úloha, ktorú majú splniť. Každá kniha tejto unikátnej série obsahuje jeden vzrušujúci príbeh a dokopy tvoria epickú fresku, ktorá zachytáva zrod amerického národa. Sága vznikala postupne celé štvrťstoročie a už roky fascinuje čitateľov na celom svete.

Osamělý jezdec Osamělý jezdec Louis L'Amour

Jezdci z High Rocku Jezdci z High Rocku Louis L'Amour