Bouře mečů 2

3. kniha série Píseň ledu a ohně – část 2. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží… První vydání. (zdroj: legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29115/big_boure-mecu-2-G7o-29115.jpeg 4.8763

Píseň ledu a ohně / Pieseň ľadu a ohňa 3.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Talpress

A Storm of Swords, 2000

Kniha Bouře mečů 2

Gracian1964
18.06.2021

Po niekoľkých mesiacoch návrat k téme. Tú záplavu mien a vzťahov som už vzdal, už neriešim, kto je kto, s kým, proti komu, prečo a o koľkej, len čítam, aj bez toho je tam toho hodne, čo stojí za prečítanie. Kým budem pokračovať ďalším dielom, dám si pravdepodobne pauzičku, zaplnenú iným žánrom. Česť....

Briv
20.03.2021

Už jsem celé téhle sérii prostě propadla. Bitvy, králové draci, intriky a hodně tlusté knihy - to je Hra o trůny. Nikdy mi spousta stran nevadila, je to výzva.
Obdivuji autora, jak drží nit, jemně čtenáři připomíná, co už se odehrálo, navrací jej do děje a seznamuje s novými lidmi. A že postav není málo. Pro mě věta: "Ty nevíš nic, Jone Sněhu." - se stala symbolem tohoto dílu:)

Dashmo
17.02.2020

Zatiaľ jednoznačne najlepšia časť. Toľko zvratov som nečakala ani pri tejto ságe :) Jamie ma začal veľmi baviť a má moje sympatie. Postava Psa a jeho príbeh ma tiež nejak obmäkčuju a získava si moju dôveru. Pri Jonovi a Múre som mala zimomriavky. A Tyrion nepotrebuje komentár :D skvelá postavička. Najmä jeho myšlienkové pochody (,,Ktovie, koľko životov odvial jediný prd,,)

Igor1311
11.12.2019

Kým prvá čast Burky mečov mi prišla slabšia, táto bola vynikajúca. Odohralo sa mnoho udalostí, konečne sa začalo viac písať o Múre a o tom, čo je za ním, viaceré postavys a objavili, viaceré navždy zmizli. Jednoducho nádhera a asi zatiaľ najlepšia časť.

Yorika
08.09.2019

A už zubatá kosí....Příliš dějových linek a přehršle postav, potřebují trochu protřídit.
Toto na této sérii nemám ráda.Martin nechá čtenáře, aby si oblíbil nějakou jeho postavu a pak ji bez milosti odkrouhne.
Popravdě-už je to dost dlouho, co jsem knihu četla.Vyšuměla jsem :)

Hakem
06.05.2019

Zase paradni, epicke dilo, ktere si uz 2 mesice davkuji kazdy den :D Sama prekvapeni, opravdu do posledniho momentu, netusim co se s kym nebo komu stane. Vyhnout se nechtenym spoilerum je dnes uz tezke, obcas uz bohuzel vim kdy ktera postava zemre, ale zpusob je nastesti vzdycky necekany. Fialova a Ruda svatba husta.. bylo mi nekterych postav moc lito.. konec super, vrham se na dalsi dil.

Zloba12
03.01.2019

Parádní počtení. Jedeme na Hostinu :)

špulo
02.08.2018