sackettboy sackettboy komentáře u knih

Murena: První cyklus - Cyklus matky Murena: První cyklus - Cyklus matky Jean Dufaux

Vynikajúci historický grafický román. Je to pútavé a krásne nakreslené. Jedno z najlepšich čo u Vybírala zatiaľ vyšlo.

Dlouhý John Silver 3 a 4 Dlouhý John Silver 3 a 4 Xavier Dorison

Rovnako ako u jedničky zbožňujem pirátsku tématiku a aj keď román patrí medzi tie lepšie niečo mi v scénari chýbalo, preto o hviezdičku menej. Inak je to dobré čítanie.

Dlouhý John Silver 1 a 2 Dlouhý John Silver 1 a 2 Xavier Dorison

Zbožňujem pirátsku tématiku a aj keď román patrí medzi tie lepšie niečo mi v scénari chýbalo, preto o hviezdičku menej. Inak je to dobré čítanie.

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

Výborný grafický román z obdobia naboženských rozkolov.

Asgard Asgard Xavier Dorison

Krásny grafický román, ktorý určite stojí za prečítanie, ja som ho síce čítal v angličtine, ale verím, že vydavateľ ho vydal v 100 forme.

Sykes Sykes Pierre Dubois

Vynikajúco spracovaný westernový grafický román. Od kresby až po dej. Neodtrhnete sa od toho, kým to neprečítate celé.

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Aj keď je Karika jeden z obľúbených autorov jeho mysteriózna vetva upadá. Už pri Tme som mu stiahol hviezdičku, ale osobne ma takéto príbehy one man show kde neviem, čo je realita a čo výkvet chorej mysle nezaujímajú a nudia. Tmu som prežil, Trhlina bola pestrým oživením no Priepasť mi prišla úplne rovnaká ako Tma a dočítal som ju iba so sebazaprením. Strašne som sa nudil a nejaké dookola opakovane deilúzie ma neskutočne hryzli, hryzli hryzli... Sorry kámo, ale takýmto štýlom si tie tvoje knihy prestanem kupovať. Táto bola úplne zbytočná rovnako ako čas strávený nad ňou.

02.10.2019 1 z 5

Horiaca ríša Horiaca ríša Juraj Červenák

Ani tretí diel tejto série nesklamal. Bohatierom sa venoval čosi menej no kniha sa čítala prakticky sama. Koniec ma trochu naštval, ale tak to už býva. 4.diel už čaká kedy dôjde na rad, ale najskôr Les Prízrakov.

02.09.2019 5 z 5

Dračia cárovná Dračia cárovná Juraj Červenák

Príbeh nesklamal a s napätím som ho čítal až do konca ako to dopadne. Po dvoch dieloch zatiaľ vynikajúca séria, ktorá u mňa prekonává aj Báthoryho sériu. Uvidíme ako sa to bude vyvíjať ďalej. Zatiaľ plný počet hviezdičiek.

05.08.2019 5 z 5

Oceľové žezlo Oceľové žezlo Juraj Červenák

Musím priznať, že sa mi prvý diel Bohatiera páčil viac ako nová Hradba západu, u ktorej som mal momenty, v ktorých ma nezaujímali časti deja, ale u Bohatiera to šlo samo. Som zvedavý na pokračovanie.

01.07.2019 5 z 5

Bratia Šťastní Bratia Šťastní Robert Laflamme

Aj keď som si chvíľu musel zvykať na písomný štýl autora resp. prekladateľa, kniha ma nakoniec veľmi zaujala a som rád, že som sa mohol dozvedieť o pozadí úteku bratov trochu viac.

21.02.2019 5 z 5

Smrt přijde s úsvitem Smrt přijde s úsvitem Louis L'Amour

Väčšinou som u Louisa spokojný, ale v tomto románe mi niečo chýbalo. Takže dávám o hviezdičku menej.

14.01.2019 4 z 5

Železný polmesiac Železný polmesiac Juraj Červenák

Ďalší kvalitný príbeh od Červenáka. Tentokrát prebiehajú neľútosné krvavé boje s Turkami. Tretí diel sa mi páčil viac, ale je to len osobný dojem.

09.12.2018 5 z 5

Diablova pevnosť Diablova pevnosť Juraj Červenák

K Bathoryho príbehom som si hľadal cestu dlhšie ako k sérii so Steinom a Barbaričom, musím však uznať, že tento tretí diel ma úplne dostal. To čo mi chýbalo v prvých dvoch dieloch a hlavne v druhom, v trojke už nechýbalo, a okrem skvelého príbehu, menej tureckého prostredia a dostatok historického humoru. Skvelé len tak ďalej.

24.11.2018 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

zaujímavý pohľad na zaujímavého človeka

18.07.2018 5 z 5

Pôvod Pôvod Dan Brown

Typický Dan Brown, knihe nechýba napätie, príbeh je síce originálny, no stále pre Browna typicky s jeho podobnou šablonou. Páčilo sa mi ako pospojoval všetky možné aktuálne technológie a vecí.

25.06.2018 4 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Ďuri znovu nesklamal, aj keď mi v príbehu chýbalo vzájomné podpichovanie Steina s Barbaričom kniha sa čítala dobre a napínala až do konca. Už sa teším na pokračovanie. Žeby sa to odohrávalo na Barbaričovej ....?

16.06.2018 5 z 5

Poušť nezná slitování Poušť nezná slitování Louis L'Amour

Neviem, či to bolo prekladom alebo slabším príbehom ako od Louisa zvyčajne očakávám, ale tentokrát len za štyri hviezdičky.

16.06.2018 4 z 5

Muž proti muži Muž proti muži Louis L'Amour

Kedysi dávno som čítal prvé vydanie s iným prekladom (Střelci z údolí borovíc). Neskúmal som teraz ako moc sa ten preklad líši, ale kniha ma bavila ešte viac ako toho času. Sám som bol prekvapený, že je to tak dobré. Znovu som si to užil. Dúfam, že Alpress vydrží i s ďalšími prekladmi diel LL.

30.07.2017

Omerta Omerta Mario Puzo

Ďalšie podarené dielko Maria Puza. Najzaujímavejšie mi príde vykreslenie postáv u ktorých dokonca príbehy neviete či sú vlastne tí dobrá alebo zlí.

07.03.2017 5 z 5