Pôvod

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“. Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie. Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí. Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo. Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal. Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362225/p-vod-fna-362225.jpg 3.92036

Robert Langdon 5.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Ikar (SK)

Origin, 2017

Kniha Pôvod

Petronelka123

Kniha měla jako vždycky příjemný spád, napětí a pro mne spoustu nových faktů. Otázky "Kde jsme se tu vzali?" a "Kam směřujeme?" ve mě dlouho rezonovali. Na knihách Dana Browna mám právě tohle moc ráda, že to ve mě probouzí otázky po základních věcech člověka...jak to v sobě mám já? a čemu vlastně věřím?...

ladycatelyn

Dočetla jsem do konce, ale už jen ze zvědavosti o jaký převratný objev jde, jinak je to zbytečně rozvleklé a natahované, jedna vědecká přednáška za druhou - zajímavé ale i otravné. Nenadchlo mě to.

Simikik

Nějak se to nedalo dokončit.. oproti všem jeho ostatním dílům tedy nic moc..

Paldiny

V porovnaní so Symbolom sa karty odkrívali až do poslednej stránky, no v porovnaní so Symbolom bolo tých šifier na lúštenie pomenej. Možno aj preto som bol viac v obraze a podaktoré odhalenia na moju smolu predvídal. Kniha sa ale čítala sama a prekvapujúco viac než odpovede na otázky "odkiaľ sme, kam smerujeme", ma zaujal vývoj postáv a ich nejednoznačných vzťahov.

ydnac

Za mě skvělá kniha, od Dana Browna čtu všechno a všechno se mi líbí :-)

milena8281

Tohle byla moje první kniha od Dana Browna. Jeho styl se mi celkem líbí, umí nádherně popisovat, takže je jednoduché si v duchu představovat. Robert Langdon je velmi charismatický. Samozřejmě jsem měla před očima Toma Hankse, který hrál roli Langdona v Šifře. Nemohu tedy srovnávat, jestli je Počátek lepší nebo horší než ostatní knihy o Langdonovi. Námět je dobrý, i když si nějak neumím představit, že tahle prostá pravda - odkud přicházíme - by skutečně mohla rozvrátit světová náboženství. Závěr překvapil, i když poslední kapitoly už ledacos napovídaly.

Eva88

Za mě zklamání. Na příběh jsem se moc těšila, do čtení jsem se ale bohužel musela nutit. Nemůžu hodnotit, protože jsem nedočetla. Třeba někdy jindy.

katushah

Velmi se mi líbí téma života a jeho počátku, doufala jsem, že ten objev bude mega nářez ale ve skutečnosti to byly nějaké tečky na počítačích. To mně trochu zklamalo. Jinak krimi zápletka se mi líbí, byla jsem překvapená na konci. Jednu hvězdu strhávám za zdlouhavý děj, místama jsem už neměla chuť číst dál.

Ani muk
Ani muk