Pôvod

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“. Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie. Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí. Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo. Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal. Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362225/big_p-vod-fna-362225.jpg 3.92279

Robert Langdon 5.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

Origin, 2017

Kniha Pôvod

Ishir

Pro mě nejslabší díl ze všech.
Čtivá je to se jí musí zase nechat.

Karoley
28.12.2021

Můj pátý Robert Langdon. Už z anotace mi bylo jasné, že tenhle díl mě nebude bavit tolik jako Šifra, Andělé či Inferno, ale když má člověk rozečtenou sérii :))
Hlavní hrdina se ocitá tentokrát ve Španělsku, kde se snaží nalézt klíč k odpovědím na základní otázky lidské existence. Kniha se čte skoro sama, Brownův styl psaní mě neskutečně baví, ale příště bych ocenila více symbolů, šifer a luštění a méně filozofování. Už se moc těším, s čím přijde Brown příště!

KateTheBlogger
06.12.2021

Dan Brown je můj oblíbený autor. Přestože je děj této knihy předvídatelný, jako vždy se odehrává na zajímavých místech. Tentokrát nás příběh zavede do Španělska a zápletka nebude ani tak historická, jako spíše technologická. Brown umí psát čtivě a poutavě. A i tato kniha vás jen tak nepustí.

Charming
10.11.2021

Dan Brown nikdy nezklame, baví mě jeho styl psaní a jeho příběhy. Bohužel tato knížka mi z celé série přišla neslabší a celou dobu jsem jsem tak nějak tušil, jak to dopadne.

INCOGNITOREADER
08.11.2021

Pokud čekáte podobný díl jako byla Šifra mistra Leonarda nebo Andělé a démoni tak bohužel. Zde dostáváme spíše technothriller. To by nebylo samořejmě nic špatného, kdyby ovšem děj nebyl neúměrně natahovaný a počet 504 stran je prostě moc. Pokud by se kniha zkrátila na obligátních cca 350 stran, tak by to rozhodně prospělo.
Poslouchal jsem jako audio a narovinu říkám, že kdybych měl knihu číst tak bych to vzdal. Za největší mínus celé knihy považuji to, že jsem to "velké" překpavení odhadl už někde ve třetině knihy a to je rozhodně špatně. Série má pro mě dost nevyrovnanou kvalitu, kdy první dva již zmníněné díly jsou super, ale třeba Ztracený symbol, který byl přeskočený v rámci filmové série je velmi slabý. Doporučit lze asi jen vyloženě skalním fanouškům. Za mě rozhodně nejslabší díl série.

woita
28.10.2021

Kdo čekal další román s Robert Langdonem řešícího historická tajemství, byl asi zklamán. Počátek je více regulérní technothriller o umělé inteligenci se špetkou toho historického bádání. Já jsem byl touto knihou překvapen a potěšen. Zajímavé technické popisy a polemika o propojení moderních technologiích s lidstvem a jejich vzájemném osudu.

mstychov
30.09.2021

Knížku jsem si koupila v audio podobě. Nyní jsem za to neskutečně ráda! Především proto, že je nesmírně obsáhla a natahovaná, takže jak se znám, tak bych ji cca v půlce odložila na později. Když vezmu příběh samotný, tak mě neskutečně nadchl. Autor umí úžasně vykreslit místa, lidi, čas. Naučila jsem se spoustu nových poznatků o náboženství, ale i o místech, která se v knize vyskytují. Do hlavních postav jsem se díky úžasnému vykreslení příběhu dokázala vžít. Co bylo pro mě velkým zklamáním je natahování. Občas jsem se přistihla, že už ani vedlejší dějové linky neposlouchám. Konec byl pro mě překvapující. Nečekaný. Celkově je to spíš knížka, kterou bych si tišťenou nekoupila. To ale neznamená, že si moc ráda nepřečtu další autorovy knihy. Ještě bych na závěr zmínila hlas, kterým byla audio kniha mluvená. Chvíli mi to trvalo, ale nakonec jsem si na něj zvykla. K danému příběhu se mi hodil.

alissis
11.09.2021

Zajímavý příběh, který mě donutil přemýšlet o budoucnosti lidstva.