Pôvod

Pôvod https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362225/bmid_p-vod-fna-362225.jpg 4 2646 725

Robert Langdon série

< 5. díl

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“. Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie. Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí. Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo. Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal. Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Origin , 2017

MonikaJanka
28.01.2018 5 z 5

Myslela som si, že po Inferne s Danom Brownom skončím. Ale keď už sa mi kniha dostala do rúk, tak som si ju prečítala. Výberom témy mi trocha pripomínala Da Vinciho kód. Štyri hviezdy za príbeh a posledná za to, že pán Brown ma presvedčil, že mu mám dať šancu aj nabudúce.
P.S. Ak by vyšla ilustrovaná verzia, tak si ju kúpim.

kiwi88
28.01.2018 5 z 5

Četla jsem anglický originál.

Je to typický Brown. Spoustu věcí jsem poměrně brzy odhadla, takže tolik "wow momentů" jsem neměla. Závěr pro mě překvapením nebyl. Rozhodně ale musím říct, že se Brown zase vyřádil. Nejsem vědec a nejsem ani věřící. O tom, jak moc jsou jeho teorie podložené, či nikoliv, debatovat nechci. Kdo četl všechny jeho knihy, nebude překvapen, drží se stále stejného schématu. Otázka tedy není, jestli je to dobrá kniha, ale co od ní čekáte.

Ani mě tolik nepřekvapilo to "Odkud pocházíme", jako část "Kam směřujeme". Myslím, že má pravdu. Už se to děje, otázka je, jak moc rychle se to stane...

Mám nad čím přemýšlet, a po Infernu to bude kniha, ke které se nejspíš ráda vrátím.

RennyWest
24.01.2018 2 z 5

Po Infernu docela zklamání - místo řešení rébusů, pobíhání z jedné historické lokace do druhé tady máme plytké úvahy o náboženství, nesmírně dlouhé přednášky a "překvapivý zvrat na závěr", který byl ovšem zcela předvídatelný dlouho dopředu.

pravnik
21.01.2018 3 z 5

Klasický Dan Brown. Jiná zápletka, jiné lokace - tentokrát hlavně Španělsko (Bilbao, Barcelona), nicméně příběh stavěn stále stejně. Už to ničím nepřekvapí. Ano, je to napínavé, ale pořád stejným brownovským způsobem. Četl jsem to v angličtině, což je asi lepší.

iveta3689
18.01.2018 5 z 5

Výborná, Dan Brown jak ho známe. Barvitě popisuje místa, je to jako bychom tam byli. Děj je napínavý, nedá se od něj odtrhnout. Čekala jsem, že "ten, kdo za tím stojí" bude někdo jiný, nabízelo se víc možností, ale tohle mě vážně dostalo. Langdon je zase nesmrtelný, všechno vím a všechno znám, ale takového ho asi milujeme.