Pôvod

Pôvod https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362225/bmid_p-vod-fna-362225.jpg 4 2656 2656

Robert Langdon série

< 5. díl

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“. Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie. Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí. Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo. Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal. Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Origin , 2017

sophie985
20.02.2018

ako vždy Dan Brown nesklamal, veľa prvkov je podobných s ostatnými knihami čo sa týka dejovej línie a filozofie rozporu medzi cirkvou a vedou no nakoniec je záver diplomatický a americko ekumenický ako vždy:)

Ivuska.09
20.02.2018 5 z 5

Jakéhokoli fanouška Dana Browna nemůže Počátek urazit. Je to prostě stejně skvělé jako předchozí knihy. Dan Brown umí psát, já mám jeho příběhy moc ráda a jsou pro mě sázkou na jistotu. Nemyslím, že by se na tom něco změnilo. A nevadí mi, že stále jede podle jednoho vzoru a jednotlivá díla mají společné znaky - samotný příběh je vždy originální, takže mě to prostě baví.

tik
20.02.2018 odpad!

Sablonovity, zamenitelny odpad.

Blekí
19.02.2018 5 z 5

Jsou tady knihy a pak jsou tady knihy od Dana Browna.

Nepopsatelný čtenářský zážitek.

jakub0085
19.02.2018 4 z 5

Kniha má náboj a nutí číst dále. Každý ať si o konci udělá svůj vlastní názor...... Nicméně příjemné čtení u kterého není znát, že má kniha přes 500 stran - tedy 501 bez poděkování :)

Hanjimka
19.02.2018 5 z 5

Parádní kniha, úžasný autor. Jako všechny jeho knihy, přečteno jedním dechem. Ano bylo tam míň záhad a luštění šifer, ale i tak plno napětí a akce. Nechci to říkat, ale už se pane Browne těším na další vaši knihu. Mám je zatím všechny. :-D

Didi15
19.02.2018 5 z 5

Bravo, pane Browne. Kniha ihned přečetla a moc se mi líbila. Zajímavý příběh k zamyšlení, trochu mi šla husí kůže. Nicmeně , opět čteno u ,,gůglu,,:) A všechno jsem poctivě hledala, tohle na Brownovo knížkách také miluji.

Audrina
18.02.2018 4 z 5

Pokud člověk sáhne po knihách Dana Browna, má celkem jisté to, co dostane. Napínavý příběh s krátkými kapitolami, které vás nutí číst dál a dál, k tomu nesmrtelného hrdinu, kterému dělá doprovod krásná dáma a nějakou tu záhadu, která vás po dočtení donutí přemýšlet. Počátek není výjimkou a přináší vše, na co jsme zvyklí.
Myšlenka celé knihy mi přišla nesmírně zajímavá a při závěrečném vyústění mě lehce mrazilo v zádech. Navíc mě kniha silně nalákala na výlet do Barcelony

JakubiRa
18.02.2018 3 z 5

Nevím, jestli to bylo očekáváním, nebo si Dan Brown dříve nasadil laťku moc vysoko... trošku zklamání. Langdon vůbec neměl prostor se uplatnit. Myšlenka a napětí nechybělo, ale chybělo mi více historie a odhalování šifer, tedy prostor pro symbologa. Více viz recenze Vaše literatura.

Pavcitko
18.02.2018 3 z 5

Jako fanoušek Dana Browna jsem se další knihy nemohla dočkat. Styl psaní zůstal zachován, myšlenka tomu nechybí, ale bohužel mi to celé nesedlo. Postrádala jsem klasické dechberoucí napětí, luštění hádanek a bohužel ani ten konec mě moc nenadchl a nepřekvapil. Nicméně fanouškem zůstávám a myslím, že kniha není ztráta času a určitě stojí za přečtení.

polednice1705
18.02.2018 5 z 5

Skvělé, úžasné, opět nezklamalo, neuvěřitelný konec pro každého k zamyšlení........

TeaPeter
18.02.2018 2 z 5

Tentokrát jsem nad Brownovou knihou poprvé zažil zklamání. Brownova variace na Čekání na Godota mi přišla opravdu úmorná (asi i díky pietně dodržováním schématu většiny Brownových knih) a když pan Godot nakonec přišel někde v poslední čtvrtině knihy, tak se už žádné překvapení nekonalo. Co bude zjeveno už každý musel dávno tušit.
Jen by mě zajímalo, jestli je Brown věřící. To jak často se ve svých knihách pere s krizí víry (ve smyslu vnitřního boje s přijetím faktů, které dogmatům neodpovídají), je už znepokojivě únavné.

jakub7814
18.02.2018

Dan Brown nezklamal, jeho knihy dokáží vždy neuvěřitelně vtáhnout do děje, a člověk nedokáže knihu odložit. Líbí se mi hlubší rozměr díla, je o čem přemýšlet.

raidmnoid
17.02.2018 4 z 5

Čtivá kniha, ale trochu mě vytáčely první desítky stran, kdy se stále mluvilo o Edmondově úžasném objevu, a že to změní svět, ale ani náznakem se nikdo nezmínil o co se jedná. Takže jako Colombova žena - víme, že je, ale nikdo ji neviděl. Pro mě však nádherná myšlenka, která však příslovečného peška dál - ale zápletka by se neměla vyzradit.

wendulka321
17.02.2018 4 z 5

Líbila se mi. Ty předchozí se mi líbily mnohem více a jak už zde bylo řečeno tentokrát mi tam scházelo více luštění hánek a trochu víc napětí.

Barbona
17.02.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha, nešlo se odtrhnout, tedy poté, co jsem se pořádně začetla - jako při každém Brownovi. Jen to, kdo je regent mi bylo jasné, když mi zbývalo do konce ještě cca 200 stránek :(

spilina
17.02.2018 3 z 5

Čtivá, zajímavá, ale předvídatelná.

jiri2737
16.02.2018 5 z 5

Klasický Dan Brown. Jde s dobou. Kvantové počítače, umělá inteligence, autonomní auta apod.

Standa24
16.02.2018 3 z 5

Počátek se mi četl velmi dobře, stejně jako stejně jako všechny ostatní knihy od D. Browna. Zápletka příběhu je podobná jako předchozí příběhy profesora Langdona, ale tentokrát zde není tolik nerozluštitelných symbolů a šifer a Langdon má zdatného pomocníka ve Winstnovi, který je, dle mého názoru, vlastně hlavní postavou celé knihy.

tulip131
16.02.2018 5 z 5

Kniha je napsaná čtivě, jak jinak od Browna. Nemá hluchá místa, děj čtenáře vede jistým směrem a Langdon část věci vysvětluje a rozluští. A přesto v závěru se dozvíme dvě informace, které veškerý předešlý dej staví úplně do jiného světla. Je to poutavy příběh s překvapením.