sackettboy sackettboy komentáře u knih

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Aj keď autor príbehom nesklamal tak z uvedenej série ho osobne radím na posledné miesto. Tesne po polovici som si musel dať pauzu a spraviť si chuť nejakým iným dielkom. Chýbalo mi tam trochu viac napätia ako tomu bolo v ostatných príbehoch. Každopádne príbeh je aj napriek mojim pocitom kvalitný a min. 4 hviezdičky si zaslúži.

25.01.2017 4 z 5

Chřestýš Callahan Chřestýš Callahan Juraj Červenák

Zaujímavé poviedky z westernového prostredia. K plnej spokojnosti mi chýbalo to, že to nebol jeden dlhší román. Taktiež som sa v príbehoch občas strácal a nevedel som ktoré dialógy patria ku ktorej konkrétnej postave. Dúfam, že nás Juraj ešte niekedy na divoký západ zoberie.

10.01.2017 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Patrím medzi fanúšikov JK, ale hlavne jeho "historicko-beletristickej tvorby" (ak to tak môžem nazvať), to znamená, že romány Tma a Strach beriem ako kvalitné, ale nepovažujem ich za autorovu najlepšiu tvorbu. Trhlina vo mne, ale zanechala obrovský dojem, ktorý ďaleko predčí prve dva romány z tejto "vetvy" jeho písania. Určite k tomu prispieva aj fakt, že jednak neviete kam rozprávanie smeruje a na druhej strane vôbec netušíte, či sa jedná o realitu alebo fikciu. Nechcem prezrádzať nič z deja, ale či už si autor príbeh tak dokonalé vymyslel, aby nás zmiatol alebo mal naozaj tak obrovské šťastie s tým, že sa na neho Igor obrátil, podal to bravúrne a je to jeho najlepšie dielo pokiaľ hodnotím "mysterióznu vetvu". Aj keď je JK mladý autor začínam si myslieť, že oslovenie "Bravó Maestro !!!" mu náležite patrí.

10.11.2016 5 z 5

Mexické zlato Mexické zlato Louis L'Amour

Po toľkých knihách od LL sám nechápem, že stále dokáže prekvapiť.

20.10.2016 5 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Pokračovanie osudov kapitána Bathoryho sa mi páčilo viac ako prvá časť. Zaujímalo by ma či autor uvedené miesta aj osobne prešiel. Určite sa vrhnem aj na ďalšie jeho príbehy. Za mňa palec hore.

20.09.2016 5 z 5

Případ Ľudmily Cervanové Případ Ľudmily Cervanové Margaréta Cervanová

Pohľad utrápenej matky na bezcitnú smrť jej dcéry. Nikto z nás by to nechcel zažiť a nepriali by sme to hadám nikomu. Tento prípad je o to horší, že táto žena to musela prakticky všetko znášať sama, pričom po revolúcií musela taktiež riešiť ďalších mediálnych spriaznencov vrahov, akoby nestačilo, čo jej sposobovali rodiny vrahov. Koho zaujímá tento príbeh bližšie odporúčam knihu Kauza Cervanová I. od Petra Tótha, kde je to podrobnejšie rozobrané.

22.08.2016 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Ďalšia výborná kniha z tejto série. Som zvedavý ako dlho sa autorovi podarí udržať kvalitu tejto série, zatiaľ to robí veľmi dobre. Čoskoro vyjde štvrté pokračovanie tak uvidíme. Len mi je ľúto, že kaprálovi, ktorého mám z tejto trojice hl. hrdinov najradšej sa nedostáva toľko zásluh a nezúčastnil sa ani "chlastačky" s arcivojvodom.

07.08.2016 5 z 5

Potulný kovboj Potulný kovboj Louis L'Amour

Vždy som sa divil, že ma tato kniha veľký úspech v USA a nedokázal som z opisov zistiť ako spojil Louis buržoáznu európu s divokým západom, ale predsa len sa mu to podarilo, a dielo je ako už tradične kvalitné. V najbližšej dobe si už konečne budem môcť filmové spracovanie.

05.08.2016 5 z 5

Černá vlajka Černá vlajka Oliver Bowden (p)

K dokonalosti týmto knihám chýba len to, že jednak nemajú ucelenejší dej, keďže sú len prepisom počitačových hier, ale taktiež sa nevyvíjajú tak, ako by som chcel. :-D

05.08.2016 4 z 5

Krycie meno Bežec Krycie meno Bežec Peter Tóth

Veľka vďaka autorovi, že aj keď nemohol prezradiť úplne všetko, poskytol nám ucelenejší prehľad vo fungovaní tajnej služby v divokých mečiarovských rokoch a ďalších súvisiacích príbehoch. Kto môže toto dejstvo Slovenskej republiky opísať lepšie ako človek, ktorý to sám prežil na vlastnej koži. Najsmutnejšie na tom, je to že vinnící zostávajú častokrát nepotrestaní....

Kauza Cervanová I. Kauza Cervanová I. Peter Tóth

Skvelá kniha. Konečne iný pohľad na vec ako nám doteraz predostierali vrahovia prostredníctvom spriatelených médii, ktoré sú do prípadu zatiahnuté len na základe rozpravania vrahov a ich podporovateľov. Oceňujem, že sa autor snaží počas celej knihy konštruktívne vyrgumentovávať argumentácie vrahov, myslím si, že sa mu to vo veľkej miere aj podarilo. Áno, verím tomu, že tento prípad má veľa otáznikov, a niektoré móresy socialistických inštitúcii nie sú úplne košér, ale môžeme povedať, že aj dnešné jednanie orgánov činných v trestných nie je vždy s kostolným poriadkom. Preto sa vrahom dlhú dobu darilo a určite ešte bude ďalej dariť manipulovať ľudí a vyhovárať sa na tých zlých komančov. Bohužiaľ je smutné, že aj keď sa ľudom predostrie iná pravda (podložená dôkazmi) na akú boli doteraz zvyknutí, nie sú logický schopní to pochopiť a vytvoriť si vlastný názor. Veľkou mierou k tomu prispieva aj publicistia a manipulátor Štefan Hríb, ktorého niektorí ľudia v dnešnej dobe považuju za modlu spravodlivej publicistiky, čo nemožno brať vážne, aj keď sa pán Hríb zaoberá zaujímavými témami ani on nemá patent na rozum, a mal by si konečne uznať, že nemá vo všetkom pravdu. Bohužiaľ musíme si uvedomiť, že skutočnú pravdu sa nikdy nedozvieme, ale táto kniha nám dokazuje, že vrahovia neboli právoplatné odsudený pre nič za nič a už vôbec nie nespravodlivo. Na prípade nitranov je vidieť, ako ľahko človek zmení kartu, pokiaľ mu nevyhovuje. Už sa teším na pokračovanie, ktoré nám zaiste doplní ďalšie kúsky do mozaiky tohoto tragického prípadu, ktorý by bolo lepšie, aby nikdy nebol.

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Úžasná kniha. Po Krstnom otcovi ju radím za ďalšie majstrovské dielo M. Puza. Na konci som priam ani nedýchal ako to dopadne, samozrejme nebudem spoilerovať, ale kniha určite nesklamala.

18.04.2016 5 z 5

Bohovia z Alta Bohovia z Alta Matúš Novotňák

Predpokladám, že prvotina autora, ktorá má zaujímavý námet, bohužiaľ som si ťažko zvykal na jeho štýl písania. Aj keď autora poznám osobne na niektoré slová som si nemohol zvyknúť. Prvá polovica knihy sa ťahá strašné pomaly, ako keby autor chystal trilógiu, no posledná štvrtina už ide tak šialeným tempom, ako keby chcel tvorca dej čo najskôr ukončiť. Verím, že v ďalšom diele bude čo zlepšovať.

07.03.2016 3 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Autor napísal zaujímavý a skvelý napínavý historicko-detektívny príbeh s rýchlym spadom a jemným humorom. Aj keď sa mi páčil aj prvý diel, čosi mi v ňom predsa len chýbalo, ale toto pokračovanie Steina a Barbariča, pričom nezabúdajme na kaprála Jaroša, proste nemalo chybu. Autor zasadil dej do doby plnej predsudkov, akou Rudolfínska Praha zaiste bola, takže komentár michala1425 považujem za úsmevný a hlúpy. Knihu môžem len doporučiť a teším sa až sa mi do rúk dostane tretie pokračovanie.

07.03.2016 5 z 5

Prečo som prelomil mlčanie Prečo som prelomil mlčanie Mikuláš Černák

Nie je to zle čítanie, škoda len, že neprezradil trochu viac informácii. Prakticky si ju vedie Černák sám a tak trochu sa prihlasuje k zodpovednosti za niektoré spáchané skutky. Nič detailné však od toho nie je potreba očakávať.

25.02.2016 3 z 5

Rodina Rodina Mario Puzo

Čakal som od tejto knihy trochu viac po Kmotrovi a Sicilčanovi zatiaľ podľa môjho názoru najslabšia kniha. Síce sa toho v knihe udialo mnoho, ale chýbala tomu iskra.

02.02.2016 3 z 5

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Skvelá kniha 668 strán som prelúskal za 5 dni i pri nepriaznivých okolnostiach pre čítanie. Aj keď som si tak nejako ten koniec predstavoval u Kinga si človek nemôže byť ničím istý. Román bol tak skvelý, že ma láka filmové spracovanie z 80-tých rokov.

30.12.2015 5 z 5

Dejiny mafie - Od jej vzniku po súčasnosť Dejiny mafie - Od jej vzniku po súčasnosť Salvatore Lupo

Kniha je zaujímavá, ale je to veľmi ťažké čítanie s obrovským množstvom dát "nasáčkovaných" za sebou. Chvíľami mi prišlo, že je to autorova dizertačná práca. Autor šiel taktiež veľmi do hĺbky, keď rozoberá základy mafie v 19 storočí do úplných detailov a napríklad dej a okolnosti okolo úmrtia sudcu Falconeho a ďalších spomenie na konci knihy len veľmi okrajovo.

25.12.2015 3 z 5

Čierna hra: Vláda mafie Čierna hra: Vláda mafie Jozef Karika

Ďalšia kniha Jozefa Kariku opäť nesklamala. Budem sa opakovať, že podľa môjho názoru neprekonáva moju najobľúbenejšiu V tieni mafie, ale ide hlavne o napätie, ktoré je tentokrát rozkúskované do veľkého počtu postáv a ich osudov, a preto kniha nemá tak rýchly spád. Samozrejme Jožo si určite nachystal cestu k ďalším pokračovaniam tejto série, ktorá nám v konečnom dôsledku vytvorí ucelený obraz spoločnosti v 90 rokoch na Slovensku. Verím, že Jozef nesklame a napíše pokračovanie.

21.12.2015 5 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Príjemné spomienky Jiřího Kajínka na detstvo a jeho názory na rôzne témy. Stále ho považujem za pravdepodobne najväčší justičný omyl od čias Milady Horákovej.Snáď sa mu raz jeho jediné želanie splní.

11.12.2015 3 z 5