sackettboy sackettboy komentáře u knih

Čierna hra: Vláda mafie Čierna hra: Vláda mafie Jozef Karika

Ďalšia kniha Jozefa Kariku opäť nesklamala. Budem sa opakovať, že podľa môjho názoru neprekonáva moju najobľúbenejšiu V tieni mafie, ale ide hlavne o napätie, ktoré je tentokrát rozkúskované do veľkého počtu postáv a ich osudov, a preto kniha nemá tak rýchly spád. Samozrejme Jožo si určite nachystal cestu k ďalším pokračovaniam tejto série, ktorá nám v konečnom dôsledku vytvorí ucelený obraz spoločnosti v 90 rokoch na Slovensku. Verím, že Jozef nesklame a napíše pokračovanie.

21.12.2015 5 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Príjemné spomienky Jiřího Kajínka na detstvo a jeho názory na rôzne témy. Stále ho považujem za pravdepodobne najväčší justičný omyl od čias Milady Horákovej.Snáď sa mu raz jeho jediné želanie splní.

11.12.2015 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Poviedky určite zaujmú čitateľa hlavne kvôli ďalším informáciám zo sveta GoT, bohužiaľ poviedky sú viac nudné ako zaujímave najviac sa mi páčila asi ta prvá. Obsahu znižuje hodnotu aj to že mená niektorých postáv sú preložené, iné zase nie. Čitateľ sa v tom potom už stráca ak od prečítania GoT ubehla väčšia doba.

02.12.2015 3 z 5

Opuštěný Opuštěný Oliver Bowden (p)

Prvá polovica knihy sa čítala úplne perfektne, dokonca som mal pocit, že je to súvislé ako tradičný román, postupne sa však začali objavovať medzery, ako tomu bývalo v predchádzajúcich dieloch (chápem, že je to pravdepodobne kvôli hre). Aj kvalita sa tým znižovala, i keď do tej polovice sa mi to pozdávalo ako najlepší diel. Mne osobne sa aj uberanie diela nepáčilo, ale to nehodnotím. Je škoda, že ten dej tam uteká príliš rýchlo.

26.10.2015 4 z 5

Strážcovia Varadína Strážcovia Varadína Juraj Červenák

Historický román s fantazijnými prvkami od slovenského autora. Ak nečakate Fantasy typu LOTR alebo GoT, dostane sa Vám kvalitného čítania z obdobia protitureckých vojen. Je to zaujímave aj kvôli tomu, že je nám táto tématika bližšia ako napríklad americké či britské historické romány. Čoskoro sa určite pustím do ďalších dobrodružstiev kapitána Bathoryho.

05.10.2015 4 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

Táto kniha určite nie je pre slabé povahy. Stále si stojím za názorom, že autor už neprekoná svoje jedinečné dielo a to sériu V tieni mafie. No musím uznať, že séria Na smrť sa tejto sérii VYROVNÁ. Autor úžasné vnoril svoje postavy do reálneho historického prostredia ohľadne americkej židovskej mafie Murder Inc. a prostredia fašistického Nemecka, až to vyzerá vcelku realisticky. Dielo sa čítalo veľmi dobre a ja len verím, že sa Jozef po mysterióznych výstrelkoch typu Strachu a Tmy, ktoré sú taktiež dobrým čítaním, ale nedosahujú kvalít plnohodnotného deja, vráti k románom s hlbším "historickým" dejom s viacerými postavami. Navyše kto navštívil Osvienčim a vie sa aspoň málinko vcítiť, čo tam tí ľudia prežívali, tomu museli pri čítaní zimomriavky prechádzať po celom tele.

31.07.2015 5 z 5

Smyčka se stahuje Smyčka se stahuje Louis L'Amour

Ďalšia skvelá kniha majstra Louisa, ale vedel by som si predstaviť ju ešte o pár stránok hrubšiu :-).

07.07.2015 5 z 5

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Myslel som, že po sérii V tieni mafie už nič tak kvalitné Karika nevyprodukuje, ale znovu som sa mýlil. Síce táto kniha tu prvú neprekonala ( V tieni mafie), ale istotne ju minimálne dohnala. Zaiste tato kniha nie je pre slabšie povahy, pretože v knihe nechýba kopec násilia. Bravo pán autor. Teraz sa síce uberáte trochu iným smerom (narážam na Strach a Tmu), ale dúfam, že sa k historicko-mafiánskym témam ešte vrátite. Tak a môžem sa pustiť do dvojky....

26.06.2015 5 z 5

Tajná křížová výprava Tajná křížová výprava Oliver Bowden (p)

Ďalší diel knižnej podoby obľúbenej počítačovej série. Aj keď som hru nehral dejovo sa mi tá to sága celkom pozdáva aj keď musí mať čitateľ na zreteli, že nečíta plnohodnotný román ale iba prepis počítačovej hry. V tomto diely autor nazrel do minulosti Assasínov prostredníctvom majstra Altaira, ktorý nie je od úplného začiatku taký pohoďák akým bol Ezio Auditore v prvých dvoch dieloch.

11.06.2015 4 z 5

Superguru Bárta Superguru Bárta Jaroslav Kmenta

Ďalší podarený kúsok pána Kmenty, tentokrát o korupcii a elitárstve v Českej politike.

28.05.2015 4 z 5

Experiment Experiment Veronica Roth

Jedným slovom tragédia. Po skvelej prvej knihe a trošku slabšej druhej bola tretia kniha priam hotovým nešťastím. Jednak neskutočne nešťastne ukončená trilógia, ale aj celkovo sa kniha nečítala vôbec s ľahkosťou. Veľmi mätúce striedanie kapitol aj keď jedna bola z pohľadu Tris druhá z pohľadu Tobiasa mal som vždy pocit, že je to z pohľadu Tris. Autorka rovnakým štýlom opisuje pocity dievčaťa i chlapca. Zväčša som až po pár vetách pochopil, že sakra, veď oni sa opäť vymenili. Domnievam sa, že ďalšiu podobnú trilógiu (v kvalite prvej knihy) už autorka nikdy nenapíše. Musím sa priznať, že som to mal problém dočítať a do konca som dospel len vďaka tomu, že ma ten koniec zaujímal.

02.05.2015 2 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Vzhľadom na počet strán mala kniha aj rýchly spád a to ju robilo oveľa zaujímavejšou ako keby sa dej zbytočne tiahol, takže pri čítaní sa nebolo ani kedy nudiť.

29.03.2015 5 z 5

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Naozaj sa kniha veľmi dobre čítala, či už Kliment hovoril pravdu alebo si vymýšľal dal nám zaujímavý pohľad na mafiánov, vekslákov a na divoký západ Česka 90-tých rokov.

13.03.2015 4 z 5

Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Kmotr Mrázek III - Válka kmotrů Jaroslav Kmenta

Kniha sa čítala veľmi dobre, pokiaľ Vás táto tématika zaujíma tak to určite oceníte.

10.02.2015 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Začiatok som čítal veľmi dlho aj kvôli pracovným povinnostiam, ale následne kniha prečítaná do dvoch dni. Po nejakých 80 stránkach sa začína konečne niečo diať a príbeh sa stupňuje ako to Karika vie. Knihu hodnotím kladne a určite sa dá veselo porovnávať s Kingom. Musím sa priznať, že kniha nie je úplne môj najobľúbenejší žáner, a preto kvalít série V tieni mafie podľa mňa nedosahuje. (na tu mafiu sa proste nedá zabudnúť)

06.01.2015 4 z 5

Ivan Jonák: Mafián bez mafie Ivan Jonák: Mafián bez mafie František Prachař

Zaujímavý pohľad na postavičku 90-tých rokov Ivana Jonáka. 18 odsedených rokov za vraždu mu nikto nenahradí, ale pokiaľ si vraždu manželky neobjednal tak ako tvrdí, tak by to mohol byť jeden z najväčších justičných omylov v ČR. Kniha nie je nejako obsahovo obšírna predsa len vyšla v edícii Blesku, ale pokiaľ niekoho takéto témy zaujímajú určite sa pri nej na chvíľu "zabaví".

10.12.2014 4 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Autor šikovne využil postavu Michaela Corleoneho, ktorého priaznivcov nalákal na tuto knižku, ktorá je prakticky o úplne niečom inom. "Romanticky" podaná história Sicílie, sympatický hlavný hrdina bojuje proti podmienkam na Sicílií, kde zákon tvoria Priatelia priateľov.Tento praktický "triedny" boj faktografický spísal aj historik Salvatore Lupo v dejinách mafie, toto sa však samozrejme čítalo oveľa ľahšie. Samozrejme, kto tuto knihu bude porovnávať s Krstným otcom tak ju nebude hodnotiť moc kladne, každopádne myslím, že kniha svoj účel poukázať na život na Sicílií splnila.

02.12.2014 4 z 5

10 slov a osudov 10 slov a osudov Stanislav Hoferek

Úplne zbytočná kniha.

15.10.2014 odpad!

Ale Ale Tomáš Ulej

Aj keď podobné veci nečítam na pár aforizmoch som sa dobré zasmial.

15.10.2014 4 z 5

Tajné společnosti - válka svobodných zednářů Tajné společnosti - válka svobodných zednářů Jan van Helsing (p)

Zaujímavé počítanie. Myslím si, že každý si z tohoto musí odniesť len to čo zvládne, a čomu bude alebo chce veriť, pretože poznám ľudí, ktorí by túto knihu ani len nerozdýchali. Určite by bolo zaujímavé dostať sa k materiálom od slobodomurárov a urobiť si tak o celej veci lepší obrázok. Pretože ako si niektorí z nás uvedomujú pravda sa dá neskutočne ohýbať.

08.09.2014 4 z 5