Superguru Bárta

Superguru Bárta https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212835/mid_superguru-barta-212835.jpg 4 140 26

"Všehoschopní - Superguru Bárta". Kniha o zákulisí novinařiny a vysoké politiky. Skutečný příběh o hledání pravdy ve zkorumpovaném světě. Investigativní pátrání, které odstartovalo vládní krizi. Kniha dostala cenu Český bestseller v kategorii literatura faktu za rok 2011.

Canniosh
28.01.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem četl až jako jednu z posledních od pana Kmenty, ale hned musím přiznat, že je jedna z těch nejlepších. Poslední Kmentovy knihy jsou nabité fakty, skutečnostmi, souvislostmi a spoustou jmen, kdežto tahle kniha je pojatá spíše jako detektivka. To nic neubírá na síle zjištěných a zveřejněných kauz, sledování a podvodů, ba naopak, díky beletristickému stylu se čtenář ocitá uprostřed všeho, nestojí "bokem" jako sledovatel, ale naopak se přímo účastní dalších a dalších odhalení. Bravo!!!

Bustedka
23.10.2022 5 z 5

Vít Bárta: "obecně si myslím, že kdyby tady byl nový politický subjekt, tak jedině dobře. Zkultivovalo by to politickou scénu."
...
a tak se taky stalo. Nejdřív Bárta a jeho Věci veřejné a pak se o kultivaci postaral Babiš a jeho ANO.

Když vstoupili Věci veřejné oficilně do politiky, bylo mi 20. Bártův pověstný šáteček a Johnův nezapomenutelný nosový tón si ale pamatuji dodnes. Pokud jste už tehdy četli zprávy, určitě vám něco řekne i "blonďatá bestie" Kočí a nebo Karolína Peake.

Jaroslav Kmenta je jeden z nejlepších českých novinářů. Zaobírá se především zákulisím české politiky a jeho kniha Superguru Bárta patří k tomu nejlepšímu, co z jeho pera vzniklo. Krom velmi detailní práce a popisu toho, kdo Bárta vůbec je, se dozvíte hodně i o tom, jak vůbec funguje novinařina (v té době ještě v mladé frontě), co vše je potřeba udělat, rozhodnout, jak funguje práce se zdroji. Bonus je ale třeba i to, jak se chovat, když vás sledují a nahání.

A malé Bártovo filozofické okénko na závěr: "kde bereme odvahu se domnívat, že budeme lepší než elity současné? Zvláště pokud k pokoření současných elit použijeme metody stejně nevybíravé, ne-li zákeřnější, než které ony používají.?

Věruška994
04.01.2022 5 z 5

Neuvěřitelné......

J.P.S.
09.11.2020 5 z 5

Oproti jiným knihám pana Kmenty je tato více "beletrističtější" a taky "akčnější". Autor je zde vypravěčem vlastního příběhu o tom, jak se v rámci práce investigativního novináře dopátral rozkrytí zájmů šéfa ABL. Přestože Věci veřejné již zmizely z politiky a i když Vít Bárta a jeho divize ABL byli jen betaverzí toho, co o pár let později přišlo v podobě Andreje Babiše a jeho divize Agrofert, tak navzdory tomu má tato kniha i dnes stále co říci a podává úžasné svědectví. Minimálně o tom, jak skvělou investigativní práci odváděla MF Dnes do doby, než ji ovládla Babišova Mafra.

Acheron
22.04.2020 5 z 5

čtivé a napínavé, narozdíl od první knihy Kmotr Mrázek, rozhodně stálo za přečtení i 10 let poté.

Bambejsek
26.01.2020 4 z 5

Kam až můžou psychopati zajít kvůli honbě za penězy a mocí ? K zamyšlení vedou souvislosti Bárty s Klausem starším.

iva23
05.10.2019 5 z 5

Obsah i forma nemá chybu.

petbrab
31.07.2019 4 z 5

Četl jsem až roky po odchodu Bárty z politiky.
Takže bez emocí. Politika u nás už nemá čím překvapit. Jen lze kroutit hlavou, za tohle lidé v 11/89 klíči nezvonili.

PetrzOlomouce
06.07.2019 5 z 5

Výborné, výborné, výborné !
Sonda do politiky, není pro slabé povahy a lidi, co věří, že nějaký politik může být slušný.

Peleus
08.11.2017 4 z 5

Výborná ukázka kvalitní novinářské práce!

Jaroslav Kmenta působí nenápadně a téměř nesměle, když kolegům poskytuje rozhovory, nebo se má podělit o dojmy z některých politických událostí. Tento dojem mizí na stránkách jeho knih, kde je cítit "pevná ruka" a soustředěná mysl.

Za povšimnutí a pochvalu stojí skutečnost, že se již poněkud "vypsal", pročež jeho beletristický styl není tak suchý, jako když začínal s prvním Kmotrem, jenž působil jako jeden nekonečný přepis policejních zpráv a hlášení.

ecila13
22.10.2017 4 z 5

Úžasný a čtivý politický thriller.
Bohužel to není fikce, ale česká realita.

Kmenta mě zaujal i filmy Kmotr (Mrázek) a Gangster Ka (Krejčíř). Chystám se přečíst i knihy.

St.Evelin
30.12.2016 4 z 5

Velmi zajímavé informace a detaily ze života pana Bárty a kauzy ABL.

beran25
08.11.2016 3 z 5

Hodně slušně se kniha čte, proti špiónovi i vypadá, že ji napsal dospělý člověk. Ale že bych věřil na tak černobílý svět, to asi ne.

roman7091
14.03.2016 5 z 5

špička v oboru investigativní žurnalistiky

DCKH
03.12.2015 2 z 5

Jedno z nejlepší českých investigativních děl!Respekt!Kmenta je můj favorit na spisovatele století!
100%

sackettboy
28.05.2015 4 z 5

Ďalší podarený kúsok pána Kmenty, tentokrát o korupcii a elitárstve v Českej politike.

kazatell
15.11.2014 5 z 5

Čtivý přepis událostí okolo ABL a pana Bárty.

MildeZ
01.10.2014 5 z 5

Po trilogii o Mrázkovi bylo tohle snad ještě čtivější - jen člověka zamrazí, že tohle se opravdu děje v dnešním světě, ale vlastně není se nad čím podivovat a stačí se každý den rozhlédnout okolo sebe....

davaprd
25.08.2014 4 z 5

Hodně zajímavé čtení, jen jsem se utvrdil v tom, že tu máme šibalů ještě do sytosti ;-)

pobijecmuch
05.06.2014 5 z 5

Více takových knih. Velice zajímavé a věřím, že i pravdivé, i když za pár let už si na nějakého politika Bártu nikdo nevzpomene. Ale to je také dobře.