Pirátská odysea

Píše se rok 1665 a Port Royal, hlavní město anglické kolonie Jamajky, zažívá nebývalý rozkvět. Vděčí za něj zejména ziskům z privatýrských výprav proti španělským lodím a koloniím. A právě kvůli privatýrům (pozor, neplést s piráty!) je přístav Port Royal jaksi méně spořádaný, než by dle mínění některých úředníků Jeho Veličenstva měl být. Ovšem privatýři v čele se šaramantním kapitánem Hunterem jsou jiného názoru, zvláště když se doslechnou, že u jednoho ostrůvku ve španělských vodách kotví galeona s pokladem… Svižně napsaný dobrodružný příběh z pera bestselleristy Michaela Crichtona (Jurský park, Ztracený svět, Vikingové) – poslední, který dokončil před svou smrtí – vás chytne a už nepustí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66857/piratska-odysea-66857.jpg 3.6123
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Knižní klub

Pirate Latitudes, 2009

Kniha Pirátská odysea

robin9739

Pohodová pirátská oddechovka. Zaujme hlavně neohrožeností a lstivostí pirátské kompanie.

martin_aston

Čítal som už dávnejšie. Veľmi ma nebavila. A to mám Crichtonove knihy veľmi, veľmi rád.

Jellus

Pro ty z nas, co pamatuji uz skoro 20 starou PC hru Port Royale ma kniha pridanou hodnotu. Dej jako takovy bych hodnotil prumerne, zaver byl prece jen lepsi. Vlastne se da i rict dobry. Nezaujate bych dal jeste o hvezdicku mene, ale mam proste rad "fantasmagorie" od MC.

ThomasRuhe
31.12.2019

Nebylo to tak dobré jak jsem si od Crichtona sliboval. Hodně zjednodušený popis celé plavby kapitána Huntera se všemi důsledky i návratem na Jamajku. Trochu mě zaskočilo až pohádkové setkání s krakenem.
Na druhou stranu, třeba popisy lodních manévrů při boji se mi líbily. Podobně dobrá část je i soud s Hunterem.
Kniha mě sice nenadchla, ale propadák to taky nebyl.

Haloon
17.05.2019

Velmi čtivý dobrodružný příběh, zavěšený na historický hřebík. Skvěle zachycená doba, nejasná hranice pirátství a privatýrství, skutečnosti a fikce. Jen je škoda, že jediné, co čtenáři dá, je pocit z kvalitního dobrodružství.

Igor1311
26.01.2019

taký trocha slabší Crichton, ktorý však ani neurazí ani ničím neprekvapí, oddychové čítanie

mazlak
08.12.2018

Skvělá a oddychová kniha. Přitom plná napětí a zvratů. Děj má spád.

alva1
25.10.2018

Ráda si přečtu dobrodružný příběh, ale tento byl špatná volba. Nebavil mě, přeskakovala jsem odstavce, abych už byla na konci.