Dlouhý John Silver 1 a 2

Slavný pirát ve zcela novém dobrodružství! Kapitán Hastings zmizel kdesi v zemi Inků, kam vyrazil za obřím pokladem. Po vychladlé stopě se vydává jeho žena, toužící získat důkaz o jeho smrti, aby se mohla konečně znovu vdát. Bohužel, coby kapitána na tak nebezpečnou výpravu dokáže získat jednoho jediného muže. Neblaze proslulého pirátského kapitána Johna Silvera, který má s Hastingsem nevyřízené účty ještě z minula. A tak vyráží na cestu, ze které se nejspíš už nikdo nevrátí... Obsahuje díly: Lady Vivian Hastingsová, Neptun....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366738/big_dlouhy-john-silver-1-2-i1Q-366738.jpg 485

Modrá Crew - světové komiksy česky 6.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Long John Silver, volumes 1 & 2, 2007

Kniha Dlouhý John Silver 1 a 2

Jaruš7

Fajnůstka, ale jaksi rozplizlá, hrdinu ne a ne ukotvit. Takže jízda jako na obálce.

Ambiciózní a zlatachtiví aktéři se snaží zdolat oceán i konkurenci.
Chtěla jsem najít drsného Adonise, ale zjevně se autorovi (kreslíři) zatím hrdinu daří tajuplně skrývat. Hezká Lady by si vzhledný protějšek zasloužila.
Tak snad v dalším díle.
Zatím dobrý.

špulo
02.09.2021

Máme tú presnú polovicu príbehu. A to tak presnú, že sa v nej na prvý pohľad nič veľké a zásadné neudeje. Ten pohľad samozrejme klame. V tejto prvej polovici si ujasníme pravidlá hry, vzťahy medzi postavami, rozmiestnime figúrky na šachovnici a zahájime prvé oťukávačky a vyfarbovačky charakterov. Kresebne a scénaristicky dosť temné, ale zaujímavé. Jediné, čo mi tu trochu chýbalo, bola tá exoticko-romantická atmosféra Stevensonovej knihy. Ale, to by sa táto séria asi musela volať inak, že?!

1972Sixo
08.01.2021

Prvý dvojzošit je temne intrigánsky s hutnou atmosférou špinavého prístavného mesta. S pôvodnými postavami Stevensnovho originálu je naložené vcelku realisticky a nevybočujú z originálneho charakteru. Jedno čo mi vadí je expresívna kresba u mužských protagonistov je na hranici karikatúry. Hlavne titulný John Silver, kde sa pri jeho anatómii stráca skrytá inteligencia v prospech zdanlivej brutality. No dá sa zvyknúť a je to len (môj) malý nedostatok na parádnej dobrodružnej jazde historického thrilleru a temnému pokračovaniu k takej klasike akej pôvodný "Ostrov pokladov" nepochybne bol a stále je.

Disease
07.07.2020

Fajn pirátské dobrodrúžo s lehce potemnělou kresbou, která vcelku koresponduje s obsahem.

Kate18
29.02.2020

Text může obsahovat SPOILERY.

Lady Vivian Hastingsová
Mylady už dlouho nemá zprávy o svém muži, který se vydal hledat legendární poklad do Guyanacapac. Chce ho nechat prohlásit za mrtvého, aby se mohla znovu vdát. Manžel ji však pošle zprávu po svém bratru Edwardovi, který ji vzkaz přečte a Mylady se nestačí divit. Lord Hastings chce prodat všechny své statky, aby měl na další pátrání po pokladu. Manželku chce poslat do kláštera svatého Viléma. To není nic pro ni a tak se rozhodne lstí vydat za ním. Potřebuje sehnat kapitána a jediný k mání je John Silver, pro přátele Dlouhý John Silver.

Neptun
Cela posádka se vydává na dalekou cestu. Kapitán před nimi tají podrobnosti cesty, protože si nemůže být jistý, komu může věřit. A dobře dělá, ne všichni členové posádky jsou stejně loajální a navíc stejné věci. Mylady má vlastní plány. Jak se bude vyvíjet příběh námořníků plujících na Neptunovi, když se k nim bohové otočili zády a začíná pořádná bouře?

sackettboy
02.01.2020

Zbožňujem pirátsku tématiku a aj keď román patrí medzi tie lepšie niečo mi v scénari chýbalo, preto o hviezdičku menej. Inak je to dobré čítanie.

Nelíísek
05.05.2019

I když tématiku pirátů a lovení pokladů moc nemusím druhá část se mi tedy líbila více než první, někomu děj může sednout ale mě to nebavilo. Kresba je pěkná ale místy až moc přeplácaná.

LordSnape
28.04.2019

Fajn, svižné dobrodružství, kde se toho až moc nestane a ve výsledku je to vlastně jen příběh parazitující na klasice Ostrov pokladů. Každopádně kresba je super.