Dlouhý John Silver 1 a 2

Dlouhý John Silver 1 a 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366738/bmid_dlouhy-john-silver-1-2-i1Q-366738.jpg 4 102 102

Slavný pirát ve zcela novém dobrodružství! Kapitán Hastings zmizel kdesi v zemi Inků, kam vyrazil za obřím pokladem. Po vychladlé stopě se vydává jeho žena, toužící získat důkaz o jeho smrti, aby se mohla konečně znovu vdát. Bohužel, coby kapitána na tak nebezpečnou výpravu dokáže získat jednoho jediného muže. Neblaze proslulého pirátského kapitána Johna Silvera, který má s Hastingsem nevyřízené účty ještě z minula. A tak vyráží na cestu, ze které se nejspíš už nikdo nevrátí... Obsahuje díly: Lady Vivian Hastingsová, Neptun.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew
Originální název:

Long John Silver, volumes 1 & 2 , 2007


více info...

Přidat komentář

Luigi1
09.12.2023 4 z 5

Čtení se povedlo a kresba je taky ucházející

Terva
02.09.2023 3 z 5

Kdo chce
pomoc
od ďábla,
jde ho
žádat osobně.

Ad vitam et ultra.*

Tento příběh začíná ve vzdáleném světě, ve světě, který jako by opustil i bůh . . . Pirátská témata mě vždycky lákala. Dlouhý John Silver vůbec nevypadá špatně. Myslím tím kresbu, kterou má na svědomí Mathieu Lauffray. Mám pocit, že jsem s tímto barvířem a koloristou ještě neměl tu čest. Alespoň si na nic nevzpomínám. Po prolistování musím uznat, že kresba je velmi pěkná. Okna jsou sice klasická, ale jejich uspořádání má logiku. Navíc barvy jsou střídmé, příjemné a jen v extrémních situacích jsou barevně silnější. Nádherná je například poslední celostránková kresba prvního sešitu.

Citát: Zvědavcům je potřeba vypíchnout oči a žvanilům vyříznout jazyk.

Tento svazek obsahuje dva sešity. První s názvem Lady Vivian Hastingsová a ten druhý nese název Neptun. A musím přiznat, že jsem se nějak nemohl zpočátku chytit. První sešit mě skoro vůbec nebavil. Moc mluvení, žádná akce. Jenže když jsem chvilku počkal, začalo se to rozjíždět. První perly naznačeného dobrodružství začaly, když se lady Hastingsová setká s Johnem Silverem. Tady začne bujet ďábelský plán. Oba jsou totiž tak trochu podvodníci a lháři, a já si myslel, že jejich zajímavá spolupráce nabere na obrátkách. Nesplnilo to však mé očekávání.

Citát: Vzpoura znamená, že už nikdy neuvidíme svoje děti a ženy. Tohle vážně chcete?

Už jen podivné zrekvírování lodi, kdy bylo nutné vytvořit jakýsi oslí můstek, aby mohl děj dále pokračovat, ve mně vyvolalo jisté obavy. Následný přeskok asi pětadvaceti dní na moři nás čtenáře zavede rovnou na pokraj vzpoury. Absence jakéhokoliv napětí a důvodů, které vedou k vyhrocené situaci, činí tento příběh jaksi bez špetky napětí. Příběh, respektive scénář, je protkám spoustou divných nelogických situací. Vůbec jsem si to neužíval. Tak že krom povedené kresby je to jen půlka dobrého příběhu.

Citát: Beze mě nebude ani poklad, ani návrat domů.

* - Do smrti a ještě dál


Sidonka3
28.08.2022 3 z 5

Pěkně ilustrovaný komiks s nepříliš výrazným dějem, díky němuž jsem objevila sérii "Modrá Crew". Zde v tomto dobrodružném dvoudíle je o kladné hrdiny nouze a o radosti života též. Lidem osud nepřeje. Ať už se jedná o manželem opomíjenou, s kdovíkým těhotnou Lady Vivian Hastingsovou, která se po zmizení dobrodružného manžela zavedla po svém a nyní může přijít o vše. Nebo třeba o piráta Johna Silvera, který k moři prostě patří. Zatím to vypadá, že tato sebranka pluje lodí ne především za zlatem a za vyřešením potíží, ale že míří hlavně do další nepohody. Čeká mě ještě druhá kniha, v níž se příběh uzavře v amazonské džungli se zrádnými domorodci a špatnými bohy.

Jaruš7
08.07.2022 4 z 5

Fajnůstka, ale jaksi rozplizlá, hrdinu ne a ne ukotvit. Takže jízda jako na obálce.

Ambiciózní a zlatachtiví aktéři se snaží zdolat oceán i konkurenci.
Chtěla jsem najít drsného Adonise, ale zjevně se autorovi (kreslíři) zatím hrdinu daří tajuplně skrývat. Hezká Lady by si vzhledný protějšek zasloužila.
Tak snad v dalším díle.
Zatím dobrý.

špulo
02.09.2021 4 z 5

Máme tú presnú polovicu príbehu. A to tak presnú, že sa v nej na prvý pohľad nič veľké a zásadné neudeje. Ten pohľad samozrejme klame. V tejto prvej polovici si ujasníme pravidlá hry, vzťahy medzi postavami, rozmiestnime figúrky na šachovnici a zahájime prvé oťukávačky a vyfarbovačky charakterov. Kresebne a scénaristicky dosť temné, ale zaujímavé. Jediné, čo mi tu trochu chýbalo, bola tá exoticko-romantická atmosféra Stevensonovej knihy. Ale, to by sa táto séria asi musela volať inak, že?!

1972Sixo
08.01.2021 5 z 5

Prvý dvojzošit je temne intrigánsky s hutnou atmosférou špinavého prístavného mesta. S pôvodnými postavami Stevensnovho originálu je naložené vcelku realisticky a nevybočujú z originálneho charakteru. Jedno čo mi vadí je expresívna kresba u mužských protagonistov je na hranici karikatúry. Hlavne titulný John Silver, kde sa pri jeho anatómii stráca skrytá inteligencia v prospech zdanlivej brutality. No dá sa zvyknúť a je to len (môj) malý nedostatok na parádnej dobrodružnej jazde historického thrilleru a temnému pokračovaniu k takej klasike akej pôvodný "Ostrov pokladov" nepochybne bol a stále je.

Disease
07.07.2020 3 z 5

Fajn pirátské dobrodrúžo s lehce potemnělou kresbou, která vcelku koresponduje s obsahem.

Kate18
29.02.2020 4 z 5

Text může obsahovat SPOILERY.

Lady Vivian Hastingsová
Mylady už dlouho nemá zprávy o svém muži, který se vydal hledat legendární poklad do Guyanacapac. Chce ho nechat prohlásit za mrtvého, aby se mohla znovu vdát. Manžel ji však pošle zprávu po svém bratru Edwardovi, který ji vzkaz přečte a Mylady se nestačí divit. Lord Hastings chce prodat všechny své statky, aby měl na další pátrání po pokladu. Manželku chce poslat do kláštera svatého Viléma. To není nic pro ni a tak se rozhodne lstí vydat za ním. Potřebuje sehnat kapitána a jediný k mání je John Silver, pro přátele Dlouhý John Silver.

Neptun
Cela posádka se vydává na dalekou cestu. Kapitán před nimi tají podrobnosti cesty, protože si nemůže být jistý, komu může věřit. A dobře dělá, ne všichni členové posádky jsou stejně loajální a navíc stejné věci. Mylady má vlastní plány. Jak se bude vyvíjet příběh námořníků plujících na Neptunovi, když se k nim bohové otočili zády a začíná pořádná bouře?

sackettboy
02.01.2020 4 z 5

Zbožňujem pirátsku tématiku a aj keď román patrí medzi tie lepšie niečo mi v scénari chýbalo, preto o hviezdičku menej. Inak je to dobré čítanie.

Nelíísek
05.05.2019 3 z 5

I když tématiku pirátů a lovení pokladů moc nemusím druhá část se mi tedy líbila více než první, někomu děj může sednout ale mě to nebavilo. Kresba je pěkná ale místy až moc přeplácaná.

LordSnape
28.04.2019 3 z 5

Fajn, svižné dobrodružství, kde se toho až moc nestane a ve výsledku je to vlastně jen příběh parazitující na klasice Ostrov pokladů. Každopádně kresba je super.

puml
28.04.2019 4 z 5

Dobrodružná klasika s Johnem Silverem. Pěkná kresba, jen je to místy možná moc ukecané a trochu nepřehledné. Ale jinak paráda.

trudoš
19.08.2018 5 z 5

Poctivé námořní dobrodružství, kde není nouze o krvežíznivé hrdlořezy, dámy lehkých mravů a důstojníky posedlé mocí. Po výtvarné stránce francouzská klasika, detailní a přitom jednoduchá kresba Mathieua Lauffraye je dokonalá v námořních expozicích a zároveň živá v obličejové mimice. Oproti tomu Xavier Dorison tentokrát nezabředává do konspiračního balastu, ale soustředí se pouze na příběh a motivace. Návaznost na Ostrov pokladů je přitom volná, člověk ho znát nemusí, ale když ano, perfektně mu zaklapne charakter Johna Silvera. Zpočátku jsem měl sice trochu problém orientovat se v postavách, hlavně ty ženské se mi neustále pletly, ovšem bravurně zvládnuté tempo příběhu, kdy gradaci neposouvají vpřed krkolomné akční scény, ale potřeba aktérů dosáhnout svých cílů, tenhle drobný chaos rychle smetla ze stolu. Pro jednou dvaapadesáti stránkový komiks, který svůj rozsah využívá bezezbytku. Osobně jsem hodně zvědav, kam nás další díly zavedou, protože tajuplná Amazonie, to je něco pro mě.

Kapis
30.05.2018 4 z 5

Drsné pirátské dobrodrůžo, v kresbě, která mi přijde moc rozvrkočená. Má to spád a tohle pokračování Ostrova pokladů rozhodně není pro děti školního věku. Po nepříliš povedeném Třetím zákoně poměrně osvěžující příběh.

KillHurt
23.05.2018 4 z 5

Po Třetím zákoně od Dorisona se mi do tohoto dílka moc nechtělo, ale pak jsem se kousl a zklamaný jsme určitě nebyl. Pirátská tématika mi seděla podstatně více. Surovost pirátského života i Jižní Ameriky skvěle fungoval ve spojením s Lauffrayovou kresbou.

Ivan Kučera
30.04.2018 4 z 5

Čože? Sequel Ostrova pokladov? A prečo nie! Vlastne geniálny nápad. OK, miestami je to skôr remake (mapa k pokladu, exotické lokácie, vzbura, manipulátor John Silver rafinovane schovaný v kuchyni), ale aj tak je to skvelé komiksové čítanie. Zo začiatku sa budete trochu strácať v postavách, vzťahoch a motiváciách, ale v strede sa chytíte a ku koncu si uvedomíte, že sa strašne tešíte na dokončenie príbehu číslami 3 a 4. Krásny vizuál: stovkou strán je božie otáčať, kochať sa nimi, rozplývať sa nad plnou a sýtou kresbou, nádhernými farbami, krásne nakreslenými postavami, ovoniavať papier a obálka je nádherná. Otázkou je, či bolo správne si za hlavnú postavu vybrať mrchu, ale na to nech už si odpovie každý sám. Nejde síce o nič explicitné, ale na dennom poriadku sa tu pracuje so sexom a umieraním, čiže rozhodne žiadne čítanie pre deti.

Woodinko
23.04.2018 5 z 5

Tak tento komix má všetko čo od Dlhého Johna môžete očakávať. Intrigy, akciu a prešibaného antihrdinu.

jarynek
05.04.2018 5 z 5

Pro mne určitě dosud nejlepší Modra Crew. Trochu jsme měl obavy, jak se autoři popasují s odkazem původního Ostrova pokladů a musím konstatovat, že se jim to povedlo skvěle. Dobře zvládnuté charaktery jednotlivých postav, především pak samozřejmě DJS. Příběh plný napětí, intrik, ponuré atmosféry rozbouřeného moře, který však přesto dává pocit, že je pouze předehrou velkého finále. Kniha se dá číst i bez znalosti Ostrova pokladů, ale povědomí o tom, co tomuto příběhu předcházelo, jistě neuškodí.

FireOfFilth
08.02.2018 3 z 5

Pirátská tématika mě docela baví, hledání pokladů námořní bitvy atd. Proto jsem se těšil na tento komiks. Bohužel mě nebavil tolik, kolik bych si přál. Hlavně z důvodu toho, že vlastně to co mě baví na pirátech se mi dostalo velmi málo. Pravděpodobně toho víc dostaneme v dalších dvou dílech. Chápu tyto dva díly jako takovou předehru, rozehřátí. Přesto se mi tento komiks nečetl moc dobře, i přes ne úplně špatné dialogy a určitě ne špatnou kresbu.
Proto tyto dva díly hodnotím průměrně. Uvidíme co předvede další díl Modré Crwe.

Štítky knihy

piráti komiksy fantasy

Autoři knihy

Mathieu Lauffray
francouzská, 1970
Xavier Dorison
francouzská, 1972