Dlouhý John Silver 1 a 2

Slavný pirát ve zcela novém dobrodružství! Kapitán Hastings zmizel kdesi v zemi Inků, kam vyrazil za obřím pokladem. Po vychladlé stopě se vydává jeho žena, toužící získat důkaz o jeho smrti, aby se mohla konečně znovu vdát. Bohužel, coby kapitána na tak nebezpečnou výpravu dokáže získat jednoho jediného muže. Neblaze proslulého pirátského kapitána Johna Silvera, který má s Hastingsem nevyřízené účty ještě z minula. A tak vyráží na cestu, ze které se nejspíš už nikdo nevrátí... Obsahuje díly: Lady Vivian Hastingsová, Neptun....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/366738/dlouhy-john-silver-1-2-i1Q-366738.jpg 4.252

Modrá Crew - světové komiksy česky (6.)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

Long John Silver, volumes 1 & 2 (2007)

Kniha Dlouhý John Silver 1 a 2

Nelíísek

I když tématiku pirátů a lovení pokladů moc nemusím druhá část se mi tedy líbila více než první, někomu děj může sednout ale mě to nebavilo. Kresba je pěkná ale místy až moc přeplácaná.

LordSnape

Fajn, svižné dobrodružství, kde se toho až moc nestane a ve výsledku je to vlastně jen příběh parazitující na klasice Ostrov pokladů. Každopádně kresba je super.

puml

Dobrodružná klasika s Johnem Silverem. Pěkná kresba, jen je to místy možná moc ukecané a trochu nepřehledné. Ale jinak paráda.

trudoš
19.08.2018

Poctivé námořní dobrodružství, kde není nouze o krvežíznivé hrdlořezy, dámy lehkých mravů a důstojníky posedlé mocí. Po výtvarné stránce francouzská klasika, detailní a přitom jednoduchá kresba Mathieua Lauffraye je dokonalá v námořních expozicích a zároveň živá v obličejové mimice. Oproti tomu Xavier Dorison tentokrát nezabředává do konspiračního balastu, ale soustředí se pouze na příběh a motivace. Návaznost na Ostrov pokladů je přitom volná, člověk ho znát nemusí, ale když ano, perfektně mu zaklapne charakter Johna Silvera. Zpočátku jsem měl sice trochu problém orientovat se v postavách, hlavně ty ženské se mi neustále pletly, ovšem bravurně zvládnuté tempo příběhu, kdy gradaci neposouvají vpřed krkolomné akční scény, ale potřeba aktérů dosáhnout svých cílů, tenhle drobný chaos rychle smetla ze stolu. Pro jednou dvaapadesáti stránkový komiks, který svůj rozsah využívá bezezbytku. Osobně jsem hodně zvědav, kam nás další díly zavedou, protože tajuplná Amazonie, to je něco pro mě.

Kapis
30.05.2018

Drsné pirátské dobrodrůžo, v kresbě, která mi přijde moc rozvrkočená. Má to spád a tohle pokračování Ostrova pokladů rozhodně není pro děti školního věku. Po nepříliš povedeném Třetím zákoně poměrně osvěžující příběh.

KillHurt
23.05.2018

Po Třetím zákoně od Dorisona se mi do tohoto dílka moc nechtělo, ale pak jsem se kousl a zklamaný jsme určitě nebyl. Pirátská tématika mi seděla podstatně více. Surovost pirátského života i Jižní Ameriky skvěle fungoval ve spojením s Lauffrayovou kresbou.

Ivan Kučera
30.04.2018

Sequel Ostrova pokladov??? A prečo nie!!! Vlastne super nápad. OK, miestami je to skôr remake (mapa k pokladu, exotické lokácie, vzbura, manipulátor John Silver v kuchyni), ale aj tak je to skvelé komiksové čítanie. Zo začiatku sa budete troška strácať v postavách, vzťahoch medzi nimi a ich motiváciách, ale v strede sa chytíte a ku koncu si uvedomíte, že sa strašne dobre bavíte. Plus krásny vizuál, tú stovku strán je proste božie otáčať, kochať sa nimi, rozplývať sa nad plnou a sýtou kresbou a ovoniavať rozvoniavajúci papier a obálka je proste nádherná. Otázkou je, či bolo správne si za hlavnú postavu vybrať vlastne dosť solídnu mrchu. Ale tak či tak sa teším na dokončenie príbehu. Nejde síce o nič výrazne explicitné, ale pomerne na dennom poriadku sa tu pracuje so sexom a umieraním, čiže rozhodne nejde o čítanie pre deti.

Woodinko
23.04.2018

Tak tento komix má všetko čo od Dlhého Johna môžete očakávať. Intrigy, akciu a prešibaného antihrdinu.

komiksy fantasy piráti

Autoři knihy