Dlouhý John Silver 3 a 4

Finále velkolepého pirátského příběhu! John Silver konečně dorazil ke svému cíli… a s ním i zbytek těch, kterým se povedlo přežít. Ovšem hrůzy oceánu nejsou nic proti tomu, co je čeká v amazonské džungli. A co teprve, když se do hry zapojí zrádní domorodci, zlovolní bohové a nebezpečí skrývající se v hlubinách prastarých měst. Tohle místo má s hrdiny své plány. A není to rozhodně nic příjemného... Obsahuje díly: Smaragdový labyrint, GuyanaCapac....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369572/dlouhy-john-silver-3-4-iHb-369572.jpg 4.345

Modrá Crew - světové komiksy česky (7.)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew

Long John Silver, volumes 3 & 4 (2013)

Kniha Dlouhý John Silver 3 a 4

LordSnape

Opět nádherná kresba a příběh dostal konečně grády. Objevují se i nadpřirozené prvky a to já moc rád. Myslím si, že to do příběhu skvěle zapadlo a udělalo komiks o dost lepším.

puml

Snad až příliš velkolepé a trochu rozpačité zakončení. Komiks je tak nejsilnější tam, kde se zdánlivě nic neděje, jako když Neptun proplouvá zátočinami a meandry Amazonky, to jsou nejsilnější momenty. Naopak, když dojde na akci, tak děj působí poměrně zmatečně.

Pro ty, co už komiks přečetli:
Myslím, že děj nemusel gradovat do takových epických výšin. Samotné prostředí vytváří už tak dost hutnou atmosféru a dle mého názoru nebylo potřeba ji až tak přikrmovat těmi závěrečnými ukvapenými dějovými zvraty, výbuchy a zběsilými souboji. Jinak ale velmi dobrý komiks.

Ivan Kučera
13.08.2018

Ešte lepšie, ako prvý zošit. A už ten bol super. Prostredie džungle ma však bavilo viac, pripadalo mi atraktívnejšie a ilustrátorovi umožnilo poriadne sa predviesť vo vytváraní parádnej, dusnej, exotickej, mystickej a mysterióznej atmosféry. Kým mnohé postavy v prvom zošite pôsobili jednorozmerným dojmom, tak pod vplyvom drsných okolností, aké sa začnú diať preživším členom posádky lode Neptún v pokračovaní, sa z nich stávajú postavy, ktoré si môžete obľúbiť, začnú vám byť sympatické a čím ste bližšie ku koncu, tým je vám viac ľúto, ako všetci umierajú. To nie je spoiler, to je džungľa a džungľa je miesto, ktoré sa správa mimoriadne nemilosrdne k ľudskému životu. Na konci zostáva smútok za starými, navždy stratenými nostalgickými časmi, ktoré sa už nikdy viac nevrátia. Čo mi vadilo? Vlastne nič, je to pecka.

Hwaelos
13.06.2018

Je tam všechno, co má dobrodružný příběh z pralesa mít: nebezpečné domorodce, překonávání překážek, tropické šílenství, magické rituály, zkrátka všechno. A Lauffrayova kresba je nádherná.

Kapis
01.06.2018

Nečekal jsem, že se příběh sveze po vlně takového mysteriózna a nadpřirozena - ale ve finále proč ne. Autor všechny své postavy kvalitně vyvraždil, což mám rád a na patře nezůstala žádná pachuť. Velice příjemné pirátské dobrodružství, až jsem dostal chuť vyrazit někde do neznáma a žít jen pro dnešek. Moje žena jaksi s těmito mými touhami neměla včera úplně pochopení, takže zase sedím v robotě a místo slaného oceánského větru mě ovívá klimatizace, která mi tu přináší dobrodružné bacily z celé budovy.

KillHurt
23.05.2018

Těžko srovnávat s předcházejícím dílem. Dynamika příběhu je v každém sešitě jiná a příběhy jsou diametrálně odlišné. Poslední čtvrtý díl plný mysticismu a zkázy mě chytil a nepustil. Celkově se jedná spíše o popis charakteru Dlouhého Johna než ucelený příběh, který by byl vymazlený do dokonalosti. Pár týdnů po přečtení si člověk nevzpomene o co v ději šlo, ale jaký byl John Silver si zapamatuje na jedničku.

FireOfFilth
13.05.2018

Ano, toto mě bavilo více než předešlé dvě alba. Třetí album Smaragdový labyrint nebylo špatné, stále se odehrávalo plus mínus na lodi. Ale čtvrté Guyanacapac mě doslova pohltilo, na toto jsme se těšil . Zajímavé zvraty, mysticismus co víc si přát.
Bohužel jako úplný celek mi to přijde dost nekonzistentní, jak mě první alba nebavila tak poslední hodně.
Přesto toto pirátské dobrodružství doporučiji.

jarynek
24.04.2018

Opravdu zdařilé využití literární klasiky pro vytvoření volného pokračování. Sice v druhém díle díky tomu, že se již příběh neodehrává na moři, ubylo něco z té tížívé sevřenosti konfliktu odehrávajícího se na omezeném prostoru paluby, ale dané je mírou vrchovatou nahrazeno tísní z neznámého při putování džunglí a následně při dosažení konečné destinace. Finálové rozuzlení příběhu podtrhuje Johna Silvera jako legendu, na níž se bude přátelům dobře vzpomínat a nepřátele bude budit ze sna. První díl se mi líbil o maličko více, ale i tak s tímto kouskem z Modré Crwe velká spokojenost.

komiksy fantasy piráti

Autoři knihy