Asgard

Z vůle bohů se narodil jako mrzák, kterým Vikingové říkají „skraëling“. Jmenuje se Asgard Železná noha… Býval válečníkem královské Hildy, teď je největším lovcem Fjörlandu. Je obrovský mořský dravec pouhé zvíře nebo opravdu had světa Jörmundgand, syn bohů z dávných proroctví? Tím líp, nevyřízené účty s bohy hodlá nyní vyrovnat hlavou jejich syna! Ale netuší, že tohle bude ten nejtěžší souboj jeho života…“ Další strhující příběh scénáristy Xaviera Dorisona v kresbě Ralpha Meyera…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388744/asgard-C6s-388744.jpg 4.319

Asgard (1.)

Asgard, Tome 1: Pied-de-fer (2013)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Josef Vybíral

Kniha Asgard

Ivan Kučera
včera

Trocha ma to mrzí, ale musím dať „len“ 60%. Vizuálne je to pekné, čo je pre komiks samozrejme dôležité, ale tak zas ani po vizuálnej stránke to nie je niečo, čo by ma úplne odrovnalo a priznám sa, že ani scenár ma bohvieako nebavil (povedal niekto Biela veľryba?); postavy sú až moc ukecané a zápletka je na môj vkus príliš priamočiara a jednoduchá a nie je v nej bohvieako cítiť inokedy nezameniteľný štýl zbožňovaného Xaviera Dorisona (pecka Dlouhý John Silver). Železná noha, hlavný hrdina, je tvrdý oriešok. Dlho trvá, kým si k nemu nájdete cestu. A on k vám. Ostatné postavy nezaujímavé, ale poteší u nich aspoň to, že sa často vyzliekajú (najmä ženy teda). V komiksových Vikingoch v mojom rebríčku zostáva Thorgal úspešne neprekonaný, napriek tomu kúpu Asgarda určite nevnímam ako vyhodené peniaze, skôr naopak, som hrdý, že je súčasťou mojej domácej knižnice. Len som od toho proste čakal predsa len o čosi viac.

FireOfFilth

Od tohoto komiksu jsem nečekal moc, pořídil jsem si ho hlavně kvůli chvále čtenářů, ale i z důvodu mé slabosti k Vikingům.
Ano jedná se o vikingské prostředí, krásně nám tu jsou nastíněna i severská mytologie, ale tento příběh by mohl krásně fungovat i bez toho. Jedná se o skvělé dobrodružství, máme tu u survival část. Prostředí se nám krásně mění, takže absolutně nenudí.
Musím říct, že mě Dorison už 2x zklamal, ale tady mě neskutečně potěšil. Kresba tohoto komiksu je opravdu pěkná a dá se říct neokoukaná, hlavně scény ve tmě jsou parádní, hra stínů a světel tu funguje na jedničku.
Kniha má velký formát, takže si ji užijeme na maximum.
Tento komiks mohu doporučit nejen fandům vikingů, ale hlavně čtenářům, kteří rádi skvělé dobrodružství!

davidurban1973

Pěkný ucelený příběh s hezkou kresbou.

Norri

Mám rád mytologie a jejich příběhy. Tu severskou mám ze všeho nejraději. Jsem citlivý na to, jak autor s bohy a hrdiny příběhů zachází. Naprosto nesnáším, když někdo jenom použije cool jména a pak celou tu mytologii znásilní. To ale, bohům dík, není případ komiksu Asgard. Ten je na úplně opačné straně. Dorison ukázal, že severskou mytologii zná a napsal příběh, který se na slavné příběhy z Eddy odkazuje. Je to komiks s vikingy a se severskou mytologií, ale přitom je stále o obyčejných lidech. Asgarda jsem přečetl jedním dechem a chrochtal si spokojeností. Povedená je i Meyerova kresba. Tady je jasné maximální hodnocení.

jarynek

Zase jedna kniha, u níž je radost ji jen dostat do rukou - velký formát, tvrdé desky, pěkná kresba. A k tomu i napínavý vikingský příběh, kde boj s nestvůrou je pouze jedna z linií vyprávění. Děj plyne rychle, nemá naštěstí žádné velké logické zaškobrtnutí a hlavní postavy jsou dobře vystižené, takže se svými chybami a pochybami čtenáři nezbývá než jim od začátku držet palce. Zamlouvalo se mi i ukončení, které nemělo žádných epických rozměrů, ale o to více bylo uvěřitelnější a zapadající do kontextu celé knihy. Dorisonova Třetím zákonem trochu padlá hvězda byla Johnem Silverem opět pozvednuta na nebe a Asgard ji vyleštil, že opět jen září.

Nevimm
21.12.2018