Smrt přijde s úsvitem

Smrt přijde s úsvitem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376068/mid_smrt-prijde-s-usvitem-vAs-376068.jpg 4 10 3

Po útoku indiánů se Callaghenovi podařilo dostat patrolu zpět do bezpečí. Jen nezkušený poručík, který je vedl, zahynul. Ale proč vůbec zamířil tak hluboko do pouště? A jaké řeky zlata se týká mapa, kterou Callaghen našel v poručíkově pozůstalosti? Jisté je, že o mapě ví ještě někdo a necouvne ani před vraždou, aby ji získal.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

Callaghen , 1972

Loubooker
16.11.2019

Asi nemohu a nebudu hodnotit, přečetl jsem jen jednu stránku a vím, ze dale cust nebudu. Za prvé je to příšerně přeloženo - doslova, otrocky, ač to tak z angličtiny většinou nejde. Překladatel jistě umí anglicky, ale cit pro český jazyk míč nema... A tím jak se mi to pomalu četlo, tak to pro mne ztrácelo švih a stavu.
Přečetl jsem asi 10 knih od L'Amoura a většinou se mi líbily, některé moc, zvláště začátek sackettovske série, i díly s Tyrellem a Loganem...ale tuhle knihu si nechám klidně utéci.
Omlouvám se autorovi i fandům jeho fandům, ale bude to asi hlavně kvůli překladu. A těch překladů horšího kalibrunse v poslední době vyrojilo bohužel více....

sackettboy
14.01.2019 4 z 5

Väčšinou som u Louisa spokojný, ale v tomto románe mi niečo chýbalo. Takže dávám o hviezdičku menej.

witko
30.09.2018 5 z 5

Vždy se těším, až vyjde další kniha tohoto autora. Čekání je tak dlouhé a čtení naopak rychlé. Už aby byl další příběh přeložen a vydán.

westerny

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988
2000  77%Sackettova zem
1992  85%Vzdálené modré hory
1993  89%Jubal Sackett
2005  87%Osamělý jezdec
1992  89%Hondo

Kniha Smrt přijde s úsvitem je v