Poušť nezná slitování

Poušť nezná slitování https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344732/bmid_poust-nezna-slitovani-j4R-344732.jpg 4 17 10

V den, kdy je z vězení propuštěn Dan Rodelo, uprchnou i jeho komplicové Joe a Tom, kteří si odpykávali trest za loupež zlata. Joe se bojí, že mu Dan chce ukryté zlato vyfouknout, a tak se všichni vydají přes poušť vyzvednout lup ze skrýše. Vedro, žízeň, rozbroje, krvelační indiáni i to, že Dan má v úmyslu vrátit zlato majitelům, tak tohle asi nedopadne dobře…... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Alpress

Kid Rodelo , 1966

Jack Bauer
24.07.2023 4 z 5

Kratičký western velice jednoduše napsaný, ale čte se parádně. Oddechovka k vodě nebo do vlaku. Zatím se mi líbí všechny Amourovy westerny, jeden lepší jak druhý tak jak jsem v mládí četl dnes už naivní Mayovky.

Kakho-Oto
13.11.2021 4 z 5

První třetina knihy mě moc nebavila, ale až se děj přesunul do pouště, začalo pravé nefalšované dobrodružství. Konec podle očekávání, nakonec dávám čtyři hvězdičky, ovšem ve skutečnosti je to 3,5 hvězdičky, tj. 7/10.

Luigi1
09.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Dan Rodelo opouští věznici v Yumské poušti.Rok zde strávil za trest který nespáchal,nacházel se na cestě s mužem který se jmenoval Tom Badger.On mohl dosvědčit Rodelovi,že s loupeží zlata nemá nic společného,mlčel.Hodně vězňů se pokoušelo uprchnout,ale v cestě jim stáli idiáni z kmene Jakiů,kteří za každého přivezeného(pochpitelně mrtvého muže vždy střeleného do hlavy)inkasovali padesát dolarů.O tom zlatu vědělo hodně lidí.Strhlo se šílenství.

soukroma
01.07.2020 5 z 5

Mám tyhle krátké příběhy autorovy čím dál raději - přenesou do jiného prostředí a doby, kde panovaly zcela jiné zákony a mravy, muži byli muži, vždy schopní a ochotní bojovat nejen za sebe (podle svého charakteru ovšem různě čestnými prostředky), občas ale i za "slabší" pohlaví (osobně nemám pocit, že se tehdy tam vyskytovaly nějaké slabé ženy, snad jen nešťastnou náhodou, většinou musely být ještě tvrdší než muži, ale holt stejnou silou nikdy nemohly oplývat - ale to jsem odbočila, o tom autor nepíše, naštěstí právě o ženách píše dost okrajově, i když většinou v podstatě romanticky).
Tento příběh ale z mnou přečtených přesto vybočuje - prostředí nemilosrdné pouště je prostě stejně hrozivé pořád. Způsoby překonání vražedného území někde pod dnešní hranicí s Mexikem směrem na západ mezi horami a oceánem (naprosto děsivá poušť, nejen plná dun, hnusných otrněných rostlin, lávových polí a kráterů), schopnosti a zdatnost, stejně jako znalost a zkušenost, to má naprosto stejnou váhu i dnes, na tom se nic ne(z)mění. Moc se mi ten dramatický příběh, s jistým poselstvím líbil.

Francoa
08.01.2020 4 z 5

Zase dobrá kniha od autora, který dokonale zná prostředí o kterém píše.Námětově podobný jako kniha Zákon prérie.Zase nesourodá parta, která prochází pouští, kde voda je nad zlato.Po jejich stopách jde tlupa indiánů a znepříjemňuje jim cestu.

astroweb
20.07.2018 3 z 5

Občas si dopřeji přečíst western, na rozdíl od starších autorů sáhnu po tomto. Trochu mi vadí jednoduché věty, ale příběh je krátký, brzy přečtený.

sackettboy
16.06.2018 4 z 5

Neviem, či to bolo prekladom alebo slabším príbehom ako od Louisa zvyčajne očakávám, ale tentokrát len za štyri hviezdičky.

alnahu
04.11.2017 4 z 5

Já jsem po dlouhé době sáhla po dobrodružném žánru a nelituju,klasický western se mi líbil a dobře se mi četl.

Martin1974
12.08.2017 5 z 5

Typický L Amourov western, pri ktorom platí len jedno. Buď máte westerny radi, alebo nie. Je v ňom všetko, čo do príbehu patrí, ale zároveň nie je ničím výnimočný a pravdepodobne po čase zabudnete, o čom kniha bola. Ja, ako westernový fanúšik hodnotím plným počtom...

witko
11.07.2017 4 z 5

Při pár dialozích jsem byl trošku zmaten a nevěděl kdo z nich to vlastně říká. Jinak poměrně krátký a čtivý příběh.

westerny pouště dobrodružství zlato kovbojové

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988
2000  77%Sackettova zem
1992  85%Vzdálené modré hory
1993  89%Jubal Sackett
2005  87%Osamělý jezdec
1992  89%Hondo

Kniha Poušť nezná slitování je v