Muž proti muži

Jud Devitt s partou dřevařů chce vykácet rozlehlý les a ze dřeva nařezat pražce na stavbu železnice. Má vlivné konexe a často používá úplatky nebo zastrašování. Jenže Clay Bell, jemuž patří nejen pozemky, ale i obě přístupové cesty k nim, je pevně rozhodnut ubránit svůj majetek stůj co stůj. Nic jiného mu ostatně nezbývá.

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286744/muz-proti-muzi-XTv-286744.jpg 4.316

Guns of the Timberlands (1955)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Alpress

Highlander
26.08.2017

Nové vydání Střelců z Údolí borovic - to je asi moje nejoblíbenější kniha tohoto žánru/od tohoto autora, takže víc asi nemusím dodávat.
Četl jsem ji nejméně 4x a teď znovu.
Bylo by dobré, kdyby znovu vydali i celou ságu Sackettů. :)

sackettboy
30.07.2017

Kedysi dávno som čítal prvé vydanie s iným prekladom (Střelci z údolí borovíc). Neskúmal som teraz ako moc sa ten preklad líši, ale kniha ma bavila ešte viac ako toho času. Sám som bol prekvapený, že je to tak dobré. Znovu som si to užil. Dúfam, že Alpress vydrží i s ďalšími prekladmi diel LL.

jan6775
24.01.2017

Dobře napsaný western.

witko
01.09.2016

Chytlo a nepustilo. Jako vždy. Tady se člověk nemůže spálit.

Martin1974
07.04.2013

L´Amour tu okrem klasického boja dobra so zlom rieši aj otázku bezohľadného ničenia prírody, pravda v medziach pravidiel, ktoré sú pre western typické. Mužskí predstavitelia sú čestní alebo praví darebáci ( záleží od konkrétnej postavy) a hlavnej predstaviteľke nezostáva nič iné, ako byť krásna, pretože je určená pre hlavného hrdinu.

westerny dobrodružství pistole farmáři

Louis L