Muž proti muži

Jud Devitt s partou dřevařů chce vykácet rozlehlý les a ze dřeva nařezat pražce na stavbu železnice. Má vlivné konexe a často používá úplatky nebo zastrašování. Jenže Clay Bell, jemuž patří nejen pozemky, ale i obě přístupové cesty k nim, je pevně rozhodnut ubránit svůj majetek stůj co stůj. Nic jiného mu ostatně nezbývá.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286744/muz-proti-muzi-XTv-286744.jpg 4.323
Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno, Alpress

Guns of the Timberlands, 1955

Kniha Muž proti muži

Luigi1

Další krásná kniha o lásce nejen k přírodě.Zde je ukázaná chamtivost lidí které nazajímá krásná příroda,ale mamon je mamon.Tato kniha by se mohla s trochou filipa zařadit do dnešní dobyTak uvidíme zda Stag Harvey odolá přesile dřevorubců,kteří dokáží nejen kácet stromy ale s potěšením zmlátit ty kteří jsou proti nim.Tuto bandu najal a platí Jack Kilburn,který vidí jen peníze za dokončení železnice.Doporučuji

Šungitka
18.12.2019

Opět příjemné pohlazení po duši...

soukroma
16.11.2019

Je skvělé přečíst si v dnešní době něco takového: příběh krátký, prostý a jasný, kde spravedlnost vítězí v boji "muž proti muži", bez soudce a šerifa, kde je jasné od samotného počátku, na čí straně zákon je a jak si ten zákon bude bránit. Postavy se nevyvíjejí, hrdinové jsou už hotoví, mají v životě za sebou dostatečně dlouhou cestu, kdy si vybrali, na které straně budou stát. V příběhu není zrada, není překvapení, ani v romantické drobné lince, prostě spravedlnost zvítězí, byť se to neobejde bez jistých ztrát.

Je to bezvadná připomínka doby a Ameriky, kde si každý sám musel uhájit svoje, před sebou i ostatními. Doby, kdy zakladatel ničím významného městečka jej ještě s potěšením obhlížel a zpovzdálí sledoval veškeré dění v něm. Doby, kdy se ještě stavěla železnice směrem na západ, ale už se nebojovalo s indiány.

Jakkoli nemá v příběhu roli soud, tak spravedlnost a zákon je pěkně charakterizován právě v mysli soudce:
"Nezáleží na tom, co přesně praví zákon, ten má všeobecnou platnost. Význam dává zákonu teprve soudce a jeho smysl pro spravedlnost. Vždy se vyskytnou rozdíly. Žádný případ není černý nebo bílý - existuje mezi nimi bezpočet odstínů šedi. ... Zákon je bludiště s nesčetnými odbočkami a spravedlnost jediná správná cesta, která tím bludištěm vede..."

Až netradičně autor barvitě popisuje krajinu, scenérii, přírodu okolo městečka, protože o ni v příběhu hodně jde.

Highlander
26.08.2017

Nové vydání Střelců z Údolí borovic - to je asi moje nejoblíbenější kniha tohoto žánru/od tohoto autora, takže víc asi nemusím dodávat.
Četl jsem ji nejméně 4x a teď znovu.
Bylo by dobré, kdyby znovu vydali i celou ságu Sackettů. :)

sackettboy
30.07.2017

Kedysi dávno som čítal prvé vydanie s iným prekladom (Střelci z údolí borovíc). Neskúmal som teraz ako moc sa ten preklad líši, ale kniha ma bavila ešte viac ako toho času. Sám som bol prekvapený, že je to tak dobré. Znovu som si to užil. Dúfam, že Alpress vydrží i s ďalšími prekladmi diel LL.

jan6775
24.01.2017

Dobře napsaný western.

witko
01.09.2016

Chytlo a nepustilo. Jako vždy. Tady se člověk nemůže spálit.

Highlander
19.04.2016

Kniha již dříve vyšla v ČR (1992) pod názvem Střelci z Údolí borovic.
Je to skvělá kniha, jedna z nejlepších od tohoto autora, dle mého skromného názoru. :)

Etiketa & špionáž
Etiketa & špionáž