Gorila přehled

Gorila https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129675/gorila-129675.jpg 4 41 41

Dlhopripravovaná kniha o kauze Gorila a korupčných škandáloch, ktoré už niekoľko týždňov rezonujú celým Slovenskom. Autorom knihy je slovensko-kanadský novinár Tom Nicholson. “Chcem do toho celého priniesť kontext a vysvetlenie vzniku Gorily, lebo to, čo je na internete, nie je pôvodný spis. Prvá časť, ktorá sa označuje ako vývoj, prvých päť strán, je niečo, čo niekto vymyslel. To nie je súčasť Gorily. V knihe sú isté korekcie a vysvetlenia a chcem tiež poukázať na to, že skoro všetci politici sú súčasťou problému, ktorý máme na Slovensku, povedal pre denník Pravda o knihe sám Tom Nicholson. Kniha odkrýva pozadie finančných machinácií a korupcie na najvyšších politických miestach.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gorila. Přihlašte se a napište ho.

LordByron
13.04.2021 4 z 5

Fantastická kniha ,ktorá skutočne stojí za to a môžete ju čítať aj desať ráz...Ja osobne som ju prvý raz čítal ešte vtedy ako malý chlapec ked kauza Gorila vrcholila a už vtedy to bola premna osobne jedna z naj kníh čo ma prinútili zamyslieť sa nad kapitalistickým systémom a čo ma z dlhodobého hľadiska doviedli k ľavicovému a socialistickému videniu sveta...
A len pre tých čo to snád nevedia tak Nicholson sa nevenuje len čisto samotnému spisu ,ale podrobne a dosť ehm od srdca opisuje ako sa ešte od čias Mečiara korupcia zažierala do tejto krajiny a ako médiá trebárs aj obchádzali aj tú Dzurindovskú od začiatku .Analyzuje tam trebárs aj materiály Wikileaks z amerického veľvyslanectva v roku 2006 a potom aj rekacie jednotlivých aktérov na Gorilu samotnú.
Dnes vieme to čo sme vtedy ešte nevedeli -že originálne nahrávky nadalej existovali a existujú a že Haščák ,Kočner,Trnka a celá táto ohavná partička o ne hrali ešte dlhé roky neskôr. A ktovie čo za novú ,,gorilu "ešte len vyjde von o pár rokov ...
Rozhodne však je táto kniha absolútna nevyhnutnosť pre každého kto chce chápať súčasnej slovenskej politike .
Podobné a súvisiace diely na rozšírenie obzoru :Banda zlodejov, Nebo, peklo, politika, Slovenská mafia, Vlastnou hlavou..

gan112
20.06.2019 4 z 5

Super sumarizacia celej kauzy očami zahraničného novinára. Vytknem len to ze poznámky pod čiarou sú dakedy tazko zrozumiteľné až neptehĺadne.

kannibal28
31.03.2019 2 z 5

ved nič som sa nedozvedel v podstate že su všetci zlodeji to viem aj bez nikolsona

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gorila v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech2x

politika společensko-politická publicistika demokracie korupce

Autorovy knížky

Tom Nicholson