Co nesmíte vědět!

Peníze vládnou světu! Kdo však vládne penězům? Malá skupinka privátních bankéřů vládne ze zákulisí světu. Ovládají nejen FED nebo ECB ale i nadstátní organizace UNO, Světovou banku, Mezinárodní měnový fond anebo BIZ. Manipulují ceny zlata i stříbra, naprogramovali krizi nemovitostí i bankovního sektoru a cíleně řídí svět na pokraj propasti. Již staletým cílem této peněžní elity je vláda nad světem alias nový světový řád! Žádná oběť není tak velká aby jej zastavila. Úplně veřejně plánují kromě jiného, dle jejich názoru, nutnou redukci obyvatel naší planety....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117233/big_co-nesmite-vedet-Jsp-117233.png 4.2130
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , Anch-books

Was Sie nicht wissen sollen!, 2011

Kniha Co nesmíte vědět!

helena8303

Knihy tohohle typu už nečtu. Jsem ekonomicky negramotná, bez základního povědomí o finančních tocích si laik moc nepočte.
A navíc mne odrazuje fakt, že obyčejný člověk stejnak nemůže ovlivnit důsledky chování těch opravdu mocných, skrytých za oponou. Tak proč bych si měla takovými úvahami třepit mozek.
Navíc si ty v dýpstejtu ani nedémonizuji, protože i oni dělají hrubé chyby a často se jim něco vymkne. Třeba “ umravnění” Iráku se jim vymklo docela dost, přivést k moci nenáviděné šiíty asi nechtěli a vytvoření tzv. šiítského půlměsíce už vůbec.

Hobo

Každá konspirační teorie je teorií jen do doby, v níž se pozná, že byla pravdivá.

Mellivora

Když jsem tuhle knížku před lety četla, docela mi bylo ouzko. Jeden by řekl - že autor je zdatný konspirátor.

Dovolím si citovat jeden odstavec, každý může posoudit sám:

"Oba, Gates a Rockefeller již řadu let přes své nadace investují do výzkumu sterilizace. Stále dokola veřejně prohlašují, že část obyvatelstva musí zmizet! Avšak jak přimět k tomu, aby se dobrovolně nechali naočkovat škodlivými látkami?
Zcela jednoduše: o tom, že po očkování budou neplodní, nebo je to dokonce zabije, se jim neřekne. Naopak se jim vysvětlí, že vakcína slouží pouze k jejich dobru a ochraně!
Aby sami dobrovolně běželi k lékaři, a škemrali o očkování, k tomu je potřeba jen nějaké hrozící nebezpečí, něco, co by nezasvěcené dostatečně vystrašilo. Pak si za to, že mohou být i odstraněni, dokonce zaplatí sami. Ale co může být takovým nebezpečím? Je něco takového vůbec možné?..."

Kniha z roku 2012. No není to náhoda :) ?

Gleam

Do první poloviny knihy mě mrazilo, ve druhé polovině jsem začala doufat, že se jedná spíše o konspirační teorii. Ovšem vzhledem k tomu, že mám širší povědomí o ekonomice i historii, navíc sleduji nejenom okaté titulky, ale i zprávy v pozadí, Tak mě opět zamrazilo. Co když opravdu... ?

DYRKA98

Pecka!!! Úžasná kniha - jakou jsem četla za poslední měsíc.

frog707

"Náš svět skrytě řídí malá skupinka lidí - prostřednictvím peněz a bank, které má do značné míry pevně ve své moci. Tyto klany neovládají jen hospodářství, nýbrž také vlády a nadnárodní organizace jako je OSN, Světová banka, MMF a BIS. Ovládají značnou část tisku, vědy, školství. "
Velmi aktuální kniha právě v této době (rok 2021). Přitom byla vydaná v Německu v r. 2011. Konspirační teorie se stává realitou. Bohužel! Co můžeme dělat? Zatím nám musí stačit to alespoň vědět. Vědění znamená moc. Už se těším na 2. díl.

Riedl
21.06.2020

Autor nemá příliš vědomostí o tom, jak funguje ekonomika. Korunu tomu všemu ale dal český překlad Zuzany Žáčkové - tolik chyb a nepřesností... divím se, že něco takového mohl vůbec někdo vydat. Díky příšernému překladu mi nezbývá, než knihu zařadit mezi brakovou literaturu.

Artim
18.05.2020

Uff, dočetl jsem ji a ke konci už jsem se i trochu uklidnil. Druhá část knihy o tajných spolcích, organizacích, klanech a rodinách a jejich cílech ve mně nevyvolala úplně pozitivní pocity. Pokud bych s knihou v této fázi seknul (jako že jsem o tom uvažoval), pak bych se musel obsahu buď vysmát, nebo si opatřit revolver, provaz či něco podobného.
Autor vám postupně servíruje čím dál tím neuvěřitelnější pozadí hospodářského a především finančního světa.
Pokud bych tomu měl věřit stejně jako kvalitě překladu nebo snad ještě horší vazbě knihy, která se mi prakticky rozsypala a to jsem byl první, kdo ji otevřel, pak bych řekl, že to je snůška za vlasy přetažených senzachtivých keců.
Já si ale myslím, že to opravdu z prstu vycucané není a dohromady to smysl dává.
V dnešní době koronavirové (2020) bych se vsadil, že by autor neobviňoval za rozšířením viru tržnici s netopýry, ale cílený únik viru z laboratoře s cílem vyvolat redukci obyvatelstva. A co nedokoná vir, dokoná ekonomická krize, kterou budou ovládat banky. Už nyní se s koronavirem čile kšeftuje, viz dotace na pacienty s koronavirem v USA, kde je díky tomu kupodivu 5x více infikovaných než ve zbytku světa. Doba postpandemická bude opravdu jiná, než ta, na kterou jsme byli zvyklí.