Co nesmíte vědět!

Peníze vládnou světu! Kdo však vládne penězům? Malá skupinka privátních bankéřů vládne ze zákulisí světu. Ovládají nejen FED nebo ECB ale i nadstátní organizace UNO, Světovou banku, Mezinárodní měnový fond anebo BIZ. Manipulují ceny zlata i stříbra, naprogramovali krizi nemovitostí i bankovního sektoru a cíleně řídí svět na pokraj propasti. Již staletým cílem této peněžní elity je vláda nad světem alias nový světový řád! Žádná oběť není tak velká aby jej zastavila. Úplně veřejně plánují kromě jiného, dle jejich názoru, nutnou redukci obyvatel naší planety....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117233/co-nesmite-vedet-117233.jpg 4.190
Literatura naučná, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Anch-books

Was Sie nicht wissen sollen! (2011)

Kniha Co nesmíte vědět!

EinAr

Už to víte. Svět není však lepší ani horší.

Pepa5008
25.11.2018

Doporučuji přečíst.

RenataP
26.06.2018

Shrnuto je tady opravdu vše v základu. Někdy mi přišlo, že témata jdou víc do hloubky, někdy jsou opravdu jen povrchně. Ale i tak pro někoho, kdo o tomto vůbec nic neví, nebo před tím zavírá oči, je to dost šokující čtení.
Rozhodně bych k tomu doporučila třeba i knihy B. Kurase, který o podobných tématech píše v širších souvislostech a se zdroji.
Ale v podstatě se dá říci, že se informace shodují. Tohle je dobrá učebnice ZÁKLADU. Už tak je dost problém ji rozdýchat, protože informace jsou vážně síla.

Veve131
16.03.2018

Knihu doporučuji k přečtení. Je až děsivé, jako to dnes funguje a vše do sebe zapadá. Rozhodně mám o čem přemýšlet!

starman
18.09.2017

Rozhodne prinuti cloveka premyslat o tom, ako svet moze fungovat.

peju
15.08.2017

Největší pozitivum knihy vidím právě v tom, že shrnuje většinu podstatných věcí. Největší negativum knihy vidím právě v tom, že shrnuje většinu podstatných věcí dost povrchně a nepřináší nic nového pro člověka který se o tato témata zajímá. Na druhou stranu pro člověka pro kterého jsou tyto věci novinkou, může být kniha dobrým startovním bodem, díky kterému se o jednotlivá témata může začít zajímat podrobněji.

Eldar80
15.07.2017

Pro mě jednoznačně zklamání. Tomu kdo se o konspirační teorie nebo alternativní pohled na svět zajímá, kniha nepřinese nic nového. A ten kdo bude doufat, že se v této problematice zorientuje, nejspíš poselství knihy nepřijme.
První velká kapitola vysvětluje, že ve světě ve kterém vládnou peníze budou mít logicky největší vliv bohatí lidé. Jsou popsány některé finanční instituce, které místo toho, aby dělaly svět lepším místem, jsou spíše byrokratickou a zkorumpovanou zátěží. Myslím, že skepticky smýšlejícím lidem bude spousta uvedených informací přirozeně samozřejmá. Naopak lidé, kteří si myslí, že kapitalismus a evropská unie je to nejlepší co nás potkalo nejspíš knihu zhnuseně odloží. Kdo očekává kvalitní analýzu toho jak funguje globální ekonomika a centrální banky bude zklamán. Pohled celé knihy je značně povrchní a zjednodušující. Zkrátka kniha vychází vstříc konspiračním teoretikům a pouze jim říká co chtějí sami slyšet. Tomu odpovídá i odborná úroveň knihy.
Autor se sice trochu věnuje příčinám finanční krize v roce 2008, ale bez toho jak fungují swapy úvěrového selhání nelze tuto problematiku zcela vysvětlit. V tomto už je lepší dokument Inside Job:
Autor se věnuje bankovnictví, ale i zde jsou jeho znalosti docela tristní. Přednáší tvorbu peněz jako senzační fakt, ale už neříká, že tímto způsobem banky běžně fungují. Moderní přednáška o tvorbě peněz:
Mluví o FEDu, ale tuhle problematiku mnohem lépe zpracovaly různá konspirační videa jako např. zde:
Takže opět nic. Mluví o rodinách, které vládnou světu, ale já v tom žádnou šokující pravdu nespatřuju. Vnímám to jako přirozenou součást tohoto světa. O tom jakou moc mají peníze myslím mnohem lépe mluví dokument Korporace:
V další kapitole popisuje různé bankéřské rodiny a organizace, které mají globální vliv. Opět nic nového. Třetí kapitola popisuje snahu těchto rodin a organizací prosadit Nový světový řád (NWO). A nejbídnější závěrečná kapitola popisuje některé dnešní konspirační teorie.
Nemůžu si pomoct, ale podle mě tahle kniha spíše škodí než pomáhá. Může nadchnout snad jen konspirační teoretiky a pak lidi, kteří jsou rádi, že se tyto informace dostávají ven. Jenže já bych raději skutečně odbornou analýzu. Jenže logicky si s tím nikdo nechce špinit ruce a tak u psaní takových knih zůstanou asi jen amatéři. Ani důvěryhodnost autora není zrovna co by člověk čekal. Na internetu o něm nenajdete prakticky nic.
Myslím, že kdo má v dnešní době internet musel na spoustu uvedených informací mnohokrát narazit. Kniha může být přínosná hlavně pro lidi 50+, kteří jako hlavní zdroj informací používají televizi a noviny.
Přínosem knihy je snad jen shrnutí problematiky. Po informační stránce bída. A ohledně koloidního stříbra - opravdu není dobrý nápad to pít. Tedy pokud nechcete vypadat jako šmoula:
Je mi líto a ikdyž jsem příznivcem konspiračních teorií, nemohu dát lepší hodnocení než 65%

Kapis
26.10.2016

Tak, že tomuto světu vládne pár rodin, které ovládají jak politiku, tak vědu, tak média, přes které na nás sypou propagandu – momentálně nejhustěji o satanovi Zemanovi a zlém Rusku, které vraždí pouze civilisty a hodném USA, které vraždí pouze teroristy – je snad jasné úplně každému. V této knize dostaneme nejzákladnější výcuc, který může překvapit jen někoho, kdo žije v ulitě a myslí si, že nejbohatším člověkem světa je opravdu Bill Gates a pobouřit pouze snad zaryté voliče toho divného rakušáka nebo co to je, kterému nepomohlo k zvolení ani číro a zhysterizovaní studenti pražských gymnázií. Pro mne osobně byla nová informace o tom, že Rotschildové, kteří rutinně sponzorují všechny strany válečných konfliktů, nechali po porážce Napoleona u Waterloo vyhlásit, že Napoleon vyhrál a skoupili tehdá půlku Londýna.

Nemusíte všemu, co je v knize popsáno věřit, ale jak známo, pojem “konspirační teorie“, který vytvořilo CIA a opatřila ho negativními konotacemi, aby mohla zesměšnit lidi, hledající pravdu, bývá konspirační teorii jen do doby, než se ukáže, že je to pravda. Kdo by třeba před dvaceti lety věřil v autentičnost Operace Northwood – vysmáli by se vám jako bláznovi – a ejhle, už si o tom můžete přečíst i na Wikipedii, protože už to nejde skrývat. A pokud někoho napadlo něco takového před šedesáti lety, jaká je pravděpodobnost, že něco podobně zvráceného se nevylíhlo v hlavě nějakého neokonzervativního jestřába, odstřiženého od reality, znova?

Pokud někdo žije v naivních pohádkách, že Bill Gates je nejbohatším mužem planety, že americký prezident je nejmocnějším mužem světa a že (jakékoliv) volby mohou něco změnit, ten by si tohle měl okamžitě přečíst!