V tieni mafie

Drsný a zároveň dojímavý mafiánsky román o úpadku jednej celej generácie. Autor so znalosťou veci analyzuje príčiny formovania prvých zločineckých skupín, teritoriálne rozdelenie moci a vplyv podsvetia na politickú klímu v krajine. Jozef Karika sa neskrýva za pseudonym, umožňuje nahliadnuť do zákulisia nielen gangstrov nižšieho rangu, ale i mafie v bielych golieroch, fungovania regionálnej politiky i práce médií. Román V tieni mafie so šokujúcou otvorenosťou opisuje bezohľadné mafiánske praktiky od výpalníctva, nakrúcania pornografie, obchodu s bielym mäsom až po korupciu, ktorá rozožiera štátne a samosprávne štruktúry. Román však hovorí aj o priateľstve dnešných tridsiatnikov. Traja kamaráti dozrievajú pod vplyvom spoločenského diania. Život im ponúka rozličné spôsoby, ako si vydobyť spoločenskú prestíž. Odolá ich priateľstvo nástrahám, alebo ich rozdelí v svete financií a zločinu taký neočakávaný cit, ako je láska? Autor o románe: "Príbeh odkrýva zákulisie fungovania našej spoločnosti, je v ňom motív rozvratu osobnosti, témy zla, smrti, násilia i šialenstva, vzťah mentora a učeníka – zasväcovanie do mocenskej filozofie podsvetia, investigatívne prvky… Román obsahuje aj citlivé a dojímavé pasáže, no verím, že v primeranom a opodstatnenom rozsahu. Je to generačná výpoveď o tom, čím ľudia na Slovensku žijú, s čím sa každodenne stretajú a čo ich obklopuje. Za najväčší autorský úspech budem považovať, ak po publikovaní tejto knihy prežijem v zdraví ďalšie tri mesiace. Na rozdiel od mojich starších kníh je táto naozaj na hrane."...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32357/big_v-tieni-mafie-Fta-32357.jpg 4.3264

Kniha V tieni mafie

lachtan77

Popravdě trochu negativně jsem přistupoval k této knížce. Jsem totiž jeden z mála koho nechytla Trhlina. Začátek téhle byl hodně vláčný skoro do poloviny snad o ničem. Říkal jsem si, to snad není možný, čím to je, že mě ten Karika nezaujme. Myšlenky jsem měl i na to, že to vzdám. Zpětně přečtení samozřejmě nelituju a naopak chválím.
Začátek byl opravdu bez náboje, akce a napětí. Vlastně šlo jen o popis hlavních hrdinů. Jenže pak to dostávalo spád a mně se to začalo líbit. Nejvíc mě chytla Denisa a taky Vojtěch. Michal byl celou dobu tuctovej kluk a nakonec jak to bývá i největší hajzl (sorry za SPOILER ).
Dávám za pět hvězd a Kariku už od teď nezavrhuju :)

janina66

SK audiokniha skvěle načtená Peterem Sklárom. Té politiky zas nebylo tolik, o to více mafie. Dost syrový příběh tří spolužáků od střední školy až po dospělost. Ač se zdá Michal od počátku velmi slabým, tak naopak v dospělosti nejvíce tvrdým, který si jde tvrdě za svým cílem. Nejvíce mě asi zasáhl příběh Denisy a v závěru i Vojtěcha.

nai.ivka

Násilí je v trilogii až moc. Příběh od začátku drapne a nepustí, i když se vám občas zvedne žaludek, musíte číst dál. Píšu to hlavně jako varování pro jemnější povahy.

Kerberos

Skvěle napsané i namluvené (poslouchala jsem audio ve slovenštině).Velmi tvrdě popisovaný příběh tří spolužáků, které doba a osud rozdělily. Nejhorší byl osud Denisy, natáčení porna, drogy ,nemoc. Vojtěch a Michal to taky nemají jednoduché, ale na šikmou plochu je nikdo netlačí, je to jejich volba. Už se těším až si poslechnu další díl.

akcive11

Naprostá bomba! Knihy s mafiánskou tématikou od pana Kariky zbožňuji. Příběh je vždy velmi napínavý, čtivý, svižný. Velkým zklamáním pro fanoušky, není druhý díl Ve stínu mafie v českém jazyce :(

Klamm

Ta syrovost mě bavila, dávala tomu pořádný říz. Jako když si přidáte do polévky lžíci chilli.
90%

Majto

Prvá kniha, ktorú som od Kariku čítal. Vtedy som sa pri tom zabavil. Druhé čítanie po rokoch už odkrývalo aj určité nedostatky, no nie je to úplný prepadák. Stále sú desivé mnohé paralely so skutočnosťou.

jprst
10.12.2021

Lehce nadprůměrný příběh, některé scény jako bych už někde četl, další mi připadly pro zápletku zbytečné a do příběhu zapracované spíše pro úžas čtenáře. Co se autorovi docela podařilo, je vykreslení většiny postav, které působily dokonce až uvěřitelně. A hodnocení? Ke čtení to sice bylo, ale k potlesku tomu dost chybí, takže jednou stačilo a v knihovně by proto bylo škoda místa.

Na smrt
Na smrt