Krajina Pistolníků

Krajina Pistolníků https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174596/bmid_krajina-pistolniku-zeQ-174596.jpg 5 16 8

Městečko Confusion spalují bezpráví a násilí. Matt Coburn a Dick Felton chtějí nastolit zákon a pořádek a jsou schopni použít i oprátku, aby svého cíle dosáhli. Proti nim stojí nájemní zabijáci, kteří to s pistolemi umějí. Matt a Dick ve snaze chránit město, kde objev zlata znamená bohatství, nebo smrt, vědí, že každý další krok za spravedlností může být krokem posledním.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

The Empty Land , 1979

Cassidy.L
05.07.2023 5 z 5

Skvělé dílo autora, ikdyž za mne osobně lehce slabší, přesto skvěle propracované popisy situace, prostředí i povah postav.

helenkan
13.09.2020 5 z 5

Moje první od autora a asi i první western který jsem četla. Vždy jsem je spíš zkoukla v telce a ty jsem milovala. Pistolníky hrdiny s koltem nízko u pasu,co uměli bleskově tasit. Přijeli vyčistili město od padouchů a zas odjeli dál. Tady jsem si poprvé dokázala uvědomit, ten jejich nelehký život.Bez nich si nikdo neporadil a pak je nikdo nechtěl. Moc se mi tenhle příběh líbil a určitě si od autora vyhledám další jeho dílo.

Luigi1
06.08.2020 5 z 5

L´Amour mě opět potěšil Dan Cohan a Dick Felton objevili zlato,založili a vykolíkovali parcely a ulici pro nastávající město kterému dali jméno Confusion podle hor které se v blízkosti nacházely.Dick Felton byl snílek který si myslel,že se vše dá vyřešit v klidu a domluvou.V krátké době ho banda vrahů a pistolníků vyvedla z omylu.Vraždy,rvačky a krádeže byly na denním pořádku.Co nechtěl musel udělat a povolat Matta Coburna,který s pomocí Feltona a s pár usedlíky nastolil klid.Jaký bude osud Confusionu a odvozu zlata se dozvíte když si tuto knihu přečtete,je výborná.Doporučuji.

soukroma
23.05.2018 5 z 5

Moje první kniha od autora (zaujalo mě jeho jméno), a přestože nečtu (ani nesleduji) westerny, byla jsem velice potěšena. Báječné čtení, skvělý světový historický úvod, spousta různorodých postav, popis zrodu a výstavby městečka u naleziště zlata a dalších rud a boj na život s lumpy a vyvrheli.
Jediným negativem je, jak se zase naši překladatelé/vydavatelé projevili v nesmyslné tvorbě "svého" titulu knihy, namísto trefné a dodnes platné Prázdné země, jak svoji knihu pojmenoval autor.

Martin1974
02.03.2014 5 z 5

L´Amour aj v tejto knihe dostál svojej povesti výborného rozprávača. Hlavný hrdina je typ Clinta Eastwooda...namiesto zbytočných rečí rovno strieľa.

Francoa
02.01.2014 4 z 5

První třetina knihy mi moc nezaujala, poté příběh začal gradovat i chování postav začalo být zajímavé.Poté již typická akční Amourovka.Nenechat se odradit začátkem, pak již dobré počteníčko.

witko
28.12.2013 5 z 5

Dost čtivý western. Líbila se mi pasáž s dostavníkem, jenž převáží zlato. Možná tu pasáž měl zpracovat trošku delší, ale rozhodně nejsem nijak zklamán.

sackettboy
13.12.2013 5 z 5

Louis znovu nesklamal, aj keď zo začiatku sa to rozbiehalo veľmi pomaly. Podľa anglického názvu som myslel, že to bude obsahovo o niečom inom na štýl Bendigo Shafter, avšak každé jeho dielo poteší, som rád, že jeho diela nie sú ako cez kopírak, ale každá kniha je obsahovo vždy o niečom inom.

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988