Boss všetkých bossov - Mikuláš Černák

Boss všetkých bossov - Mikuláš Černák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45180/boss-vsetkych-bossov-mikulas-cernak-45180.jpg 3 15 2

Príbeh muža, ktorý robil všetko inak, a predsa skončil predvídateľne. Výnimočná postava zločinu na Slovensku, najobávanejší mafián svojej doby, na ktorom sa názorne ukazovali vzostupy a pády politickej scény Slovenska, bieda i výhry justície a radikálne zmeny spoločenského pozadia zločinu. Černák je v histórii slovenského zločinu výnimočný. Jeho postava vysoko vytŕča nad ostatnými počtom vrážd s ním spájaných, výnimočnými sebaobrannými reakciami spoločnosti od vzoprenia sa podnikateľov Karcela aj Mojžiša po zmenu zákona o väzbe, využití nových prostriedkov súdneho procesu od chránených svedkov až po videokonferencie ich výpovedí. Výnimočná je aj jeho priama konfrontácia s vtedajším premiérom Slovenska, zrada jeho najbližších, manévre prokuratúry, aby ho udržali vo väzbe, i absurdné príklady žien schopných obdivovať či prehliadať jeho beštiálne činy.... celý text

deathmen
24.08.2015 2 z 5

Medialny obraz o Cernakovi. Zozbierane clanky a nabuchane do knihy. Tazko sa v tom orientuje autor skace v case neskutocnym tempom. Venuje sa najma procesu s cernakom vsetkemu ostatnemu, pre mna zaujimavejsiemu, len okrajovo. Asi mame na tuto temu uplne iny pohlad. Styl pisania mi tiez nesadol. Takze asi prva a posledna kniha. 2* za zber udajov

sackettboy
24.05.2013 4 z 5

Určite zaujímavá kniha, autor sa zlepšuje bolo to už viac ucelenejšie prerozprávanie ako kniha Mafia v Bratislave.

slovenská mafie

Kniha Boss všetkých bossov - Mikuláš Černák je v