Mafia na Slovensku - Osudy bossov Černákovej éry

Mafia na Slovensku - Osudy bossov Černákovej éry

Príbehy obsiahnuté v tejto knihe majú pozoruhodne všeplatné ponaučenie. Ich nositelia – Július Tóth a Peter Muszka, Róbert Holub, Holáň alias Gorila, Papa Joe, Ošo Kucmerka, Borženský a Kolárik, Alojz Kromka alias Čistič, Jozef Roháč alias Potkan, nájomný vrah Adamčo a nakoniec Mikuláš Černák – sa v 90. rokoch zviditeľnili tým ako sa brutálnym terorom a zastrašovaním pokúšali ovládnuť Slovensko. Sú to príbehy plné krvavých súbojov, brutálneho teroru voči bezbranným, bratstva zabijakov aj zrady najbližších, okamihov všemocnosti a zábleskov krutého vytriezvenia v spŕške smrtiacich striel. Doba sa zmenila. Tam kde oni tasili zbraň, ich nasledovníci vyťahujú zlatú kreditnú kartu. Dnes stačí jeden vládny tender, kde vybraný minister v úlohe novodobého bieleho koňa síce neporuší zákon, ale poteší vopred vybrané firmy a miliardy prejdú do tých správnych rúk... Ale to už prekračuje predstavivosť bežného občana. V 90. rokoch sa bál, ale vedel koho a prečo. Dnes sa už nebojí, lebo nevie kto a čo. Čo je lepšie? Hlavné mesto Slovenska sa len na krátky čas kraľovania Miroslava Sýkoru stalo aj hlavným mestom zločinu. Predtým aj potom bolo centrum mafiánskej moci inde. Najskôr v Dunajskej Strede, potom v Banskej Bystrici. Odtiaľ malo byť Slovensko v rukách capo di tutti capi, bossa všetkých bossov – Mikuláša Černáka. Kým nad inými impériami slnko nikdy nezapadalo, nad touto ríšou zla sa nemala nikdy zdvihnúť temná noc násilia a strachu......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25480/mafia-na-slovensku-osudy-bossov-cernakovej-ery-25480.jpg 3.626
Literatura faktu, Literatura slovenská
Vydáno:, Marenčin PT

wiix

Toto definitívne nie je moja šálka kávy a druh literatúry, ktorý považujem za oddychový či náučný.

Jodgo
08.01.2016

Asi do prvej tretiny to bolo velmi putave citanie, postupne som sa vsak v mnozstve "bossov" a ich vzajomnych vztahoch zacal stracat. Ale ked som si sadol ku googlu a zacal jednotlive mena a pribehy vyhladavat stala sa kniha az neprijemne zivou.

sackettboy
27.12.2013

Trochu viac rozšírená prvá kniha o Bratislave. Dokonca som mal pocit akoby som ju už ráz čítal. Škoda, že autor nepodáva sled udalosti viac podľa časovej osi ako postupovali. Znova sa venuje tým istým mafiánom pričom by boli určite zaujímavé i menej známe alebo iba okrajovo spomenuté "postavy". Škoda, že kniha pracuje len zo zozbieranými materiálmi z internetu viac investigatívnej žurnalistiky by určite nevadilo.

Komnenos

Je to dobra kniha, patri k tym od ktorych sa nemozete odtrhnut, kym ich nedocitate. Najviac je jej vytykane, ze su to vlastne poskladane ustrizky novin do jedneho celku. Je to sice pravda, ale ak by to bolo cosi viac, autor by si rovno podpisal rozsudok smrti. Aj takto je to silna kava. Byt na jeho mieste, tak uz sa na Slovensko nevratim (momentalne sa autor nachadza vo Francuzsku).