s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Cop Cop Lætitia Colombani

Skvělé a promyšlené příběhy. Krásně použitý jazyk. Konec mě trochu zklamal, protože byla celá spojitost násilně vysvětlena a bylo to chápatelné i bez toho.

06.05.2020 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Fuf. Viděla jsem seriál, který se mi líbil, tak jsem šmátla po předloze. Největší chyba jaké jsem se mohla dopustit... Styl psaní -100 z 10. Postav je tu oproti seriálu tak jedna šedesátina. Děj? Žádný. Zápletka nezápletka. Klišé klišé klišé.

22.04.2020 odpad!

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Příjemné čtení. Nic náročného na pochopení. Kdyby hra nekončila klasickým Čechovovským koncem, asi bych hodnotila plným počtem. Přidávám do maturitního seznamu. Teď už mě čeká jen rozbor, hurá.

18.04.2020 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nebylo to špatné, ale ani dobré. Knihu bych srovnala třeba s Grišou, aspoň co se týče nedostatků. Kniha nejde do hloubky v místech, kde by se to hodilo. Mám pocit, že příběh vůbec není dramatický, hrdinka neprojevuje emoce nijak silně nebo rozpoznatelně, tudíž to působí jako by se celou dobu v praxi cítila stejně. Je tu strašně málo postav, které by si člověk mohl oblíbit, nebo spíš žádné neznáme do hloubky. Hromada věcí tu není vysvětlena a to myslím úplné základy, třeba proč se lidé začali dělit do kast? Z jakého důvodu jsou zavedeny takové zákony? Atd. Zvraty neohromily. Styl psaní mi moc nesedl, poměrně kostrbatý. Kucí docela sympaťáci oba dva, ale mají své nedostatky. Maxon je prostě ňouma a občas povýšený a Aspen zas moc fyzický (víc šmatlá než mluví). Aspen je fakt kráásný jméno btw. Trojúhelník mi ale nepřipadá úplně mainstream, aspoň členama tohoto geometrického útvaru.

11.04.2020 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Velice jsem se těšila, že začnu s českou beletrií, ale byla jsem dost zklamaná. Kniha měla humor, který mi sedl. Postavy ze začátku byly jen prázdné nádoby, které měly za úkol posloužit k prostoru vyprávění jiným prázdným nádobám. Hlavní hrdinka měla neskutečně nesympatické názory. Trošku mě možná vyděsilo, jak moc věcí jsem měla z chováním hrdinky společné, až jsem se vyděsila, jestli ve mně taky nedřímá nějaká psychická porucha. Příběh byl takový nijaký a konec knihy je fakt na..... No vy víte na co. V podstatě postavy se za celou dobu nikam neposunuly a konec působil jako kdyby osoby ani nevyběhly ze startu
(Ne všechny, ale většina). Jako kdyby se jejich růst zastavil a zasekly se v nějakém meziprostoru.

05.04.2020 2 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

(Možná spoilery) Spoustu lidí říkalo, že dvojka je lepší, takže samozřejmě já musím být výjimka. Alina a Mal mi přišli celou dobu nabručení a bez pokory vůči výše postaveným lidem. Dobře, paní světlonoška si to může dovolit, ale Mal? Vždyť to je prachobyčejný drzý chlápek. Celý díl byl strašně výplňkový. Jakákoliv akce stála za nic a když už to mělo blízko k nějaké dobré akci, tak to po jednom odstavci skončilo. Příběh je strašně povrchový a bez detailů. Autorka se neobtěžuje příběhem jiných postav. Promyšlenost nulová. Do očí bijící jazykové zpestření je strašný. Použití těchto slov, rádoby ruského jazyka, je zkrátka nesmyslné, tím způsobem, jak jsou zde použita. Vývoj hlavní postavy je zajímavý, ale mám k němu výtky a to hlavně kvůli jejímu love interestu. Vztah mezi těmahle dvouma postavama je toxický a jsem naštvaná kvůli tomu, že s tím hrdinka nic nedělá, ačkoliv o tom ví. Trojúhelník se nám s 95% šancí uzavírá, bohužel. Z Temnyje se stal rutinní sociopat. Nový muž v příběhu se mi líbí, ale je ho tam málo a autorka mu vůbec nevěnuje pozornost. Spoustu otázek a žádné odpovědi, a to jenom proto, že si Alina neumí dupnout.

31.03.2020 2 z 5

Naslouchej noži Naslouchej noži Patrick Ness

Uuuuu, ten styl psaní a atmosféra. Už hodně dlouho jsem si takhke nepobrečela. A Todd a Ben a Cillian a Manchee a Viola mi ukradli srdce a zmuchlali ho na velikost špendlíkové hlavičky. Na druhou stranu povídka byla velice nepovedená. A všechno co se stalo, jsem věděla dopředu a strašně nemám ráda knížky pojednávající o někom kdo vlastně jen chodí a chodí a chodí....

20.03.2020 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ačkoliv ta kniha měla své mouchy. Občas byla trochu nereálná nebo třeba jsem se ztrácela ve větách, které podle mě postrádaly smysl. Ten humor, nálada nebo navození toho, že se mi to zdálo osobní, mi zrovna velice sedly do noty.

16.03.2020 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Bylo to naprosto o ničem. Postavy celou dobu oscilovaly mezi přehnanou dospělostí a infantilností. A reálné to nebylo ani trochu. Ale ty kresby! Uuuu, roztomilé.

10.03.2020 1 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Mám takový pocit, že je to celé přeceňované. Ve spoustě věcí je film lepší např. humor a větší nestranost [Rowlingová má prostě svého miláčka Harryho a kdokoliv kdo se mu postaví nebo není v Nebelvíru, je automaticky zrůda a Zmijozel (ano, vadí mi že tato celá kolej je jenom kvůli náhledu Rowlingové vlastně jen tlupa tupých hadů) a bečka]. Vždycky jsem se divila, proč je film tak časově fragmentovaný a těšila jsem se, že kniha bude plynulá ale omyl, ve výsledku mi to ale zas tak nevadilo. S Harrym jsem ze začátku měla potíže, byl to takový otravný nic, ale později už to bylo lepší. Mrzí mě, že kouzel a výuky i charakterů bylo v knize pomálu a připadám si, jako kdybych do toho vůbec ani neměla být zainteresována. Ron i Harry mi připadali jako kdyby se za celou dobu nic nenaučili. Po tomto počinu na mě autorka působí jako povrchní žába. Očekávám ale zlepšení a větší vyspělost psaní. Filmy se mi totiž také začínaly čím dál tím víc líbit, čím byly drsnější a ponurejší. Tohle byla ještě moc pohádka.
Spoiler: V knize byl jeden moment, kdy se pravděpodobně Rowlingová přepočítala a udělala chybu a to když lektvary po profesorovi Quirellovi nebyly vypité, ale troll zabit byl. A to finále? Děláte si srandu? Profesor černé magie nezvládne vytáhnout hůlku a říct zaklínadlo?

10.03.2020 3 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Ačkoliv se mi velice líbí jak Kellen dospěl a jaký nádech tahle knížka měla, tak už to prostě asi nikdy nebude tak dobré jako první díl. Do té doby co tam nebyla Nephenie tak mi to sedlo, ale očividně jsem vůči téhle holce alergická. Je mi to líto, že tahle série mě už asi nikdy dech nevytrhne a nepřekvapí. Celou dobu jsem čekala na nějaký vyspělý grandiózní zvrat a ono nic. Kupodivu mi sedlo Kellenovo osamocení.

01.03.2020 3 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Uuuuuu, ta nostalgie. Akce ale celkově nic moc. Poslední překvapení knihy které nebylo tak úplně překvapením se mi docela líbilo.

17.02.2020 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Oddechové. Občas mě obtěžoval nevkusný humor Johna Greena a nebo trash postavy.

08.02.2020 2 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Proč? Od téhle knihy jsem čekala určitou kvalitu. Šla jsem do toho, že to prostě bude aspoň ten průměr. Ale ne! Omyl! Žádná bilance mezi zbytečnostmi, které autorka popisovala a o kterých nás informovala a mezi podstatnýma informacema a akcí, v které bylo složité se zorientovat. Nedomyšlený svět se pozná díky tomu, že věci které se tam dějí nejsou vysvětlené a to byl u téhle knížky kámen úrazu. Mapa byla absolutně na nic, většina míst kde se hrdinové pohybovali tam nebyla. Jako je hezký, že vím kde v Ymslandě exportují nejlepší čaj, ale nevím kde právě se nachází hlavní hrdinka. Font který byl použit u mapy se mi špatně čte a to žádná vadná buchtice klokočivá nejsem. S postavami jsem celý příběh nedokázala nijak soucítit. Děj byl v podstatě plytké nic. Zajímavý nápad s radou a s Vidoucím, podtext těchto dvou věcí mi připadal jako ztělesněná recese na dnešní politiku a náboženství.

28.01.2020 odpad!

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

a.) Absolutně ploché a stejné postavy, které se nechovaly reálně a až moc dětinsky. Vývoj charakterů nedůvěryhodný.
b.) Wtf, co měly sakra znamenat ty vztahy? Pocity postav absolutně mimo.
c.) Příběh absolutně o ničem.
d.) Všechno hodnoceno slovy drahé nebo levné. Jiné přídavné jméno se tu prakticky neobjevuje.
e.) Prostředí vůbec nebylo promyšlené. Popis zde vůbec nefungoval. Fungování různých přístrojů nebo zákroků bylo z hodně důvodu (jako třeba fyzikální, technické a chemické nebo i medicínské) úplně praštěný a na hlavu. Je vidět, že autorka si vůbec o ničem nic nezjistila.
Je mi líto toho, že to mohlo být aspoň s trochou snahy aspoň průměrný, jelikož ten nápad s patry byl fakt dobrý.
Asi jsem ráda, že ty další díly nevyšly, aspoň mě nebude dohánět provinění, že jsem je nepřečetla.

20.01.2020 odpad!

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Nešikovné. Moderní básně mě prostě nebaví. Celkově je to docela dost přeceňované.

12.01.2020 2 z 5

Krutý.

11.01.2020 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Nebylo to vůbec špatné. Moc se mi líbily dialogy postav. Nemůžu zapírat, bylo to klišojdní. Autorka nám vůbec nenabídla žádné detaily světa. Kniha se ale četla sama. Hlavní hrdinka byla takový lepší průměr. Vedlejší postavy docela zajímavé. Z příběhu se dalo vytřískat tak o 300% víc.

08.01.2020 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Týhle knížce se zkrátka nedá věřit, možná proto mě tolik neoslovila. Docela drasticky mi vadil jazyk, kterým byl příběh psán, vůbec se k němu nehodil. Zach byl majetnický debílek, takže to, že tam neustále oxydoval, se mi moc nelíbilo. Upřímně v knížce moc akce ani poutavých zvratů není. Ovšem, kvůli tomu trojúhelníku to dočtu.

02.01.2020 3 z 5

Oko za oko Oko za oko Jenny Han

Dobře, fakt to nebylo tak sluníčkové, jako druhá série od stejné autorky. Nápad se mi líbil. Liliia byla kráva, ale i to se dalo přežít. Přes co už jsem se nezvládla přenést? Proč se sakra do toho příběhu motala magie? Tím to strašně sráží jakoukoliv serióznost a působí to směšně. Konec byl fajn, konečně něco, co není happy end.

14.12.2019 2 z 5