s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Oheň srdce Oheň srdce Kate A. Boorman

Mmm. Tahle celá série je jen o tom, že se někam cestuje a nejhorší na tom je, že se všechno opakuje. Někam dojdou, ale pak jdou zase zpátky. Hrůza! Ty postavy jsou tak straně nezajímavý. Záporáci jsou prvoplánoví. Všechno je moc jednoduché, inteligence postav na bodu mrazu, život nedává smysl.

08.11.2020 2 z 5

Erekce srdce Erekce srdce Petr Soukup

Asi nejlepší insta 'poezie', co jsem zatím četla. Ale kdyby to bylo tak o sto stránek kratší, konzistentnější, nezlobila bych se.

04.10.2020 3 z 5

Hadrián z Římsů Hadrián z Římsů Václav Kliment Klicpera

Bylo to takové roztomilé.

02.10.2020 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tak nějak stále nevím, jestli se mi to líbilo či ne. Ze začátku to bylo takové originální a neotřelé. Ke konci jsem už jenom žasla nad spádem a úpadkem konce. Trošku mě mrzí, že tento Krysař se liší od původní legendy. Člověk od začátku ví, jak to skončí.

30.09.2020 3 z 5

Povedená sbírka s pár přešlapy.

01.09.2020 3 z 5

Ona Ona Ellen Jilemnická

Zajímavá kresba.
Strohé a propletené věty.
Jo.
Jde to.

25.08.2020 3 z 5

Úžasná kniha ve které se vyskytuje spoustu nejasností (asi tak 5ks). Musím se přiznat, že se ještě nevzdávám naděje, že někde na internetu najdu plnohodnotné vysvětlení. Velice dobře propracovaná, promyšlená a napsaná kniha.

24.08.2020 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Už to byla zase ta veselá Gregovina. Akurát ty obrázky jsou pěkně unylé a repetitivní. Ale sranda byla tu zas ju. Amerika je temné a strašidelné místo, brrrekeke.

16.08.2020 4 z 5

O soli O soli Zuzana Gabrišová

Jednohubečka s neznámým druhem mořského živočicha a s velice kyselou nakládačkou na které se objevuje šedivá chlupatá plíseň.

15.08.2020 3 z 5

Závěť a jiné balady Závěť a jiné balady François Villon

Dobré, jednoduché, srozumitelné, na maturitu ideální.

11.08.2020 4 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Je to těžko uvěřitelný příběh každým coulem, ale prvoplánový, postaven na špatných hodnotách a toxických tvrzení. Díky za Cashe a jeho "sobeckost", protože jako sorry, ale zbytek postav nelze ani nazvat průměrnými. Tupoučcí pidilidi, co jsou maturanti, kteří se chovají jako desetiletí a mají destruktivní názory. Super.

31.07.2020 1 z 5

Alkoholy Alkoholy Guillaume Apollinaire

Nejhorší na tom je, že přesně vím, co se na tom lidem líbí, ale já k tomu v tomhle podání nedokážu přilnout. Vyhledávám takové struktury básní a dokonce i takové píšu, ale prostředky mi jsou úplně cizí. Asi je to tím, jak kniha poukazuje na historii a místa, která nemám šanci se svým vzděláním znát. Hodně jsem se v tom ztrácela a nedokázala udržet pozornost. Best of: Pásmo, Rýnské básně, Zásnuby, V La Santé.(v podstatě to jediné co se mi ve sbírce líbilo)

28.07.2020 2 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Tenhlecten Shakespear nebo co to je za chalana, se musí smířit s tim, že na SONETY nic z jeho tvorby nemá a to jako fak(t). Omg, asi si od něho musím dát voraz. Na maturu to nechci, ani kdyby mi za to udělali řízky. Jména tam mají všichni jak z italský cimbálovky a postavy taky nic moc. Prostě taková banda mužatých cápků, co si vo sobě myslej bůhví co. Příběh taky prakticky a stručně a jednoduše taky vo ničem. Jako né, že by to nemělo potenciál to zas né, ale vytasit se s takovouhle pointou příběhu? To chce kuráž a taky pořádnou dávku nevkusu. Možná, že mě nejvíc zaujala předehra, a pak bych to ufikla a bylo by. Stejně to ten autor má určitě od někoho vopsaný.

26.07.2020 2 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Líbí se mi na co kniha poukazuje. Líbí se mi jazyk. Líbí se mi vykreslené postavy. Jsem zmatená ohledně dění příběhu. Jsem zmatená ohledně vyvrcholení příběhu. Jsem zmatená ohledně pořadí událostí v knize. Nelíbí se mi, že kniha působí nereálně. Nelíbí se mi ta ukrutná přímočarost spojená s předvídatelností.

22.07.2020 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Škodička no. Budu nejspíš vyvrhelem, ale filmy rozhodně jsou lepší, krásně propracované, božská provedení nadpřirozena, zato kniha nic moc nevykresluje. Když akce začne, tak zase pekelně rychle skončí. Vyvrcholení děje, na které čekám celý Harryho školní rok, je v okamžiku pryč a jede se domů na prázdniny tradá. Rowlingová měla úžasné nápady, ale o provedení by se dalo diskutovat. Mně se zkrátka nelíbí jak ona píše. Nelíbí se mi její úhel pohledu a především ta zaujatost v knížce, která značně omezuje naše vědění o světě kouzelníků. Postav stále málo. Naše hlavní trio se mi vůbec nejeví jako parta přátelských lidí, jejich přemrštěné názory na okolí jsou docela uf. Harry a Ron tak moc ve škole nic nedělají, že je až k neuvěření, že nějaká kouzla svedou, ale nad tím se autorka asi nezamyslela. Nemůžeš mít nejlepšího kouzelníka z kouzelníků ever, když nic ze školy neumí. Tajemnou komnatu na mém pomyslném žebříčku zatím dávám na vrchol, přeci jen asi to bylo promyšlenější než Kámen mudrců.

26.06.2020 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Osobité, zvláštní, ponuré. Dobře napsané postavy s kterými se dalo poměrně soucítit. Asi mám o kolečko míň, ale na pár otázek jsem si nezvládla najít odpovědi. Sem tam fakta příčící se se světem. Forma vysvětlování docela těžkopádná. Ale jinak wau.

14.06.2020 4 z 5

Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít Dánové mají hygge, Češi mají: poslední důvod, proč se nezabít Attilla Bič Boží (p)

Nevidím v tom takovou tragedii. Terapeutické to tedy není (zastihlo mě to v horší části života a občas jsem z toho měla akorát větší depky), na druhou stranu jsem se s tím snadno ztotožnila a moc se mi líbil prolínající životní příběh postav.

11.06.2020 3 z 5

Fakt smůla Fakt smůla Jeff Kinney (p)

Uvítala bych více humoru. Nebylo to špatné, ale už to nebylo takové uklidňující a nevinné. Ano, i náš milý povrchní Greg bez úcty si začíná všímat problémů kolem sebe. Zápletka a vyvrcholení nic moc.

07.06.2020 2 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Na co dělat pět dílů, když všechny mají strukturu a záchytné body v ději, které jsou úplně stejné? Vyvrcholení děje se nedá snad ani nazvat vyvrcholením. Záporáci jsou jen rádoby chytří panáci. Vůbec nebyli zajímaví. Jejich motivy postrádaly.. všechno? Žádný smysl, uvěřitelnost... Vývoj Kellena a jeden drsnější zvrat a to je vše, dámy a pánové. Intriky? Lidé na tohle slovo slyší, ale zde je intrika jen jedna a to ta která popohání děj, vzhledem k tomu, že Kellen se dvoru spíš straní a není žádný intrikán. Aspoň se zde desetkrát neopakuje stejný vtip.
Citáty, které stály za to:
-Strach, to je jen spousta zbytečných starostí, které nezmění konečný výsledek ani o chlup.
-V tomto životě hrajeme s kartami, které nám byly rozdány.
-Nakonec ale každý musíme zaplatit hostinskému za všechno, co jsme vypili, i kdyby nám servíroval jenom bolest a žal.

25.05.2020 2 z 5

Nejlepší české básně 2015 Nejlepší české básně 2015 Petr Borkovec

Připomnělo mi to časy, kdy jsem pravidelně chodila na různé dny poezie a autorská čtení. Moc povedené. Tu jednu hvězdičku tomu upírám, protože to na mně nezanechalo žádné ostatky.

11.05.2020 4 z 5