s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Nemůžu vysvětlit, proč ve mně Úsporná pohádka vzbuzuje takovou úzkost.

18.03.2022 4 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Pamatuju si, jako by to bylo včera, kdy se v našem souboru inscenoval Evža. Ah. Hvězdičku ubírám za zdlouhavý začátek a autorovy vstupy do příběhu.

12.03.2022 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čapek nikdy nezklame. To si zapište za uši a nechte tesat do kamene.

04.03.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Moc dobrá knížka, které by slušel delší formát a zároveň míň opakovat informce, které už vímeeee. Tralala.

02.03.2022 4 z 5

Ad acta Ad acta Patrik Ouředník

Autorovu tvorbu mám velice ráda, ale tahle knížka pro mě byla trochu zklamáním. Moc se mi líbilo, jak si s námi autor pohrával, mám ráda takové knížky, ale samotné vstupy autora byly... Otravné? K tomu všemu jsem ještě měla pořádný maglajs v postavách.

29.01.2022 3 z 5

Okamžik medvěda Okamžik medvěda Olga Tokarczuk

Pokud bude Olga Tokarczuk v budoucnu studijním programem vysoké školy, nemůžu se dočkat až se celá ponořím do její tvorby v prostorách kampusu.

28.01.2022 4 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Já nevím, proč si sakra autor myslí, že jsme tak hloupý a neustále nám opakuje informace. Nové postavy ničím nezaujaly. Toriana je otravná a tak strašné hloupá, že se na to nedá koukat. Shujan byl milý, ale nikdo nám nedal čas ani informace k tomu ho poznat. Kellieshe jsem vůbec nechápala. Jak si k němu mohl Kellen za dvě kapitoly vytvořit tak silné pouto? A co si budeme, není moc zábavné sledovat hrdinu, který na všechno přijde kapitolu po vás a dělá se z toho obrovský zvrat. SPOILER(Taky mě mrzí, že nikdo neumřel, protože by to bylo lepší.)

21.12.2021 3 z 5

Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) William Shakespeare

Asi jsem čekala trošku víc?

01.12.2021 4 z 5

Faidra Faidra Lucius Annaeus Seneca

Příjemné, rychle se to četlo

07.11.2021 3 z 5

Marianniny rozmary / Neradno s láskou zahrávat si Marianniny rozmary / Neradno s láskou zahrávat si Alfred de Musset

Příjemné, leč někdy moc zdlouhavé.

04.11.2021 4 z 5

Probuzení jara Probuzení jara Frank Wedekind

Asi nejlepší hra, kterou jsem četla. Výjevy se mi velmi dobře tvořily ve fantazii a tu atmošku, která byla jiná s každou scénou, jsem žrala. Příběh byl příjemným osvěžením dramatu.

04.11.2021 5 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Bylo to nudný. Postavy mě celou dobu moc nezajímaly. Příběh nebyl nějak velkolepý. Pokračovat ve čtení budu, protože je mi jasné, že není Antariům konec.

12.10.2021 2 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Multidimenzionální ač přespříliš dramatické drama.

06.10.2021 3 z 5

Nejlepší české básně 2019 Nejlepší české básně 2019 Radek Fridrich

Nemůžu říct, že by 2 19 zklamal

26.09.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Zatím nejlepší díl. Nejkrásnější obrázky, které začínají být trochu více propracované. Nejsilnější příběh. Akorát mi moc nevyhovoval způsob vyprávění některých pasážích, na druhou stranu to bylo super ozvláštnění. Postavy se stávají staršími a vyspělejšími a já si to užívám.

26.09.2021 3 z 5

Měsíc nad řekou Měsíc nad řekou Fráňa Šrámek

Rozkošné. Trochu smutňoučké. Malilinko nespravedlivé.

25.09.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

vodka time byl extrémní, schvaluju. akorát mě pěkně štve, že to vůbec není realistický, myslela jsem, že se to má přiblížit a zapůsobit na lidi stejně staré s hlavníma postavama, ale řekněte mi, kolik šestnáctníků by se nechtělo ztřískat, když k tomu mají šanci? kmon. a jakto, že oba dva mají tak hodný maminy? a zas ten stejný nešvar: furt melou o tom samým dokola a dokola.

19.09.2021 2 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Strašně mě to uspává tím, jak se tam všechno opakuje. Ale very cute.

17.09.2021 2 z 5

Zimní pohádka Zimní pohádka William Shakespeare

Povedená záležitost. Moc mě bavil humor, děj i prostředí. Kdyby nebyl takový konec hodnotím plným počtem hvězd.

02.09.2021 4 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Měsíc s touhle knížkou byl čirým utrpením. Vážně se tohle někomu líbí? Goethe očividně chtěl mít hru o mnoha žánrech, ale nedá se říct, že by se mu to povedlo. Děj nebyl plynulý, jakmile se autorovi nehodila skutečnost do krámu a potřeboval děj posunout dál, zavolal bludičky nebo mýtické řecké postavy aby mu Fausta očarovaly a on tak zapomněl na to, co se zrovna stalo. Všechno bylo neopodstatněné, vtáhnuto násilím do hry. A slovní obraty typu "strýček síček? To opravdu nemyslí vážně, ne?

22.07.2021 1 z 5