s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Dvojitá tma Dvojitá tma Jiří Ohrenstein

Jediný soubor básní, který mě málem rozplakal, několikrát. Skvělé spojení slov v dokonalé výrazy.

12.05.2021 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pěkná kniha, která buď měla mít o padesát stránek míň, nebo se mohl autor trochu víc zamyslet, předtím než napsal po sedmdesáté tu samou větu. Díky tomu, že ta kniha je slohově opravdu jednoduchá, tak nehrozí, že něco do maturity zapomenete.

03.05.2021 3 z 5

Lišák Pseudolus Lišák Pseudolus Titus Maccius Plautus

Bylo to vtipné, co víc si přát?

30.04.2021 4 z 5

Letní byt Letní byt Carlo Goldoni

Skvělá hra.

08.04.2021 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Wuuuhuuu. Další skvělý díl, ale, ALE! Divím se, že Gwenny nemá žádný PTSD, protože co si budeme, na šestnáctiletou holku docela silný kafčo. Také celkové rozhřešení příběhu bylo trochu přitažený za vlasy. Gideon se nakonec stal mojí guilty pleasure. Guilty proto, že se občas chová jako majetnický maskulinní blbeček. Vypíchla bych drama, zvraty a jemné citové nuance s duchy, které nám byly naservírovány.

04.04.2021 4 z 5

Král jelenem Král jelenem Carlo Gozzi

Moc se mi líbila fantaskní složka. Hra byla svižná a rychle odsýpala. U mě hra klesla zejména kvůli přeplácanosti a záporákovi, který vůbec neměl dostatečnou motivaci.

23.03.2021 3 z 5

100 infekcí (epidemiologie pro praxi) 100 infekcí (epidemiologie pro praxi) Dana Göpfertová

Velice příjemně napsaná a uspořádaná kniha.

10.03.2021 5 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Už to miluju.

08.03.2021 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Nikdy nezklame. Opravdu doporučuji si přečíst tuto hru. Myslím si, že je mnohem údernější a svižnější, než kdejaké inscenace této hry, které jsem viděla.

04.03.2021 5 z 5

Osel a stín Osel a stín Jan Werich

Kdo nečte hry o hodně přichází, ale udělejte v tomto případě výjimku, protože tohle musí zaujmout každého. Dobře vystavené dialogy a plynulé přecházení jednotlivých scén a obrazů. Vytknout můžu jen to, že kniha občas byla velmi kýčovitá, ale řekla bych, že to nebylo občas záměrem.

04.03.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Stále je tam, co objevovat, ale pamatuji si, že když jsem to četla poprvé, že se mi to líbilo víc, což mě trochu zklamalo. Asi budu jedna z mála, když jsem to mnohem víc dokázala ocenit ve čtrnácti než teď. Nemůžu se zbavit jakéhosi pocitu, že princ není tak vznešená a líbezná postava, nebo aspoň teď už se mi to tak vůbec nezdá. Rozhodně tahle debata by byla na dýl, ale není princ ke svému okolí jaksi neomalený? Pokud jsem to pochopila správně, on reprezentuje dětství, ale je v tom případě ten konec adekvátní jeho problémům a věku? Symbolizoval odchod t planety hledání smyslu života?

21.02.2021 5 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Velice významná hra ve které vidím smysl realizace, personalizace, depersonalizace a derealizace; mě, tebe, vás, jeho, jí.

24.01.2021 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Dialogy ve vážných situacích zněly dětinsky a trapně. Záporáci jsou skici. Děj neměl vyvrcholení, ale to nemusí nutně být mínus. Všechno, co tady píšu, nemusí být nutně mínus. Žádné popisy. Fakt, žádné.... Jen málokdy se člověk dozví, jak někdo doopravdy vypadá. Jason... Ach, Jason. Tak to byla fakt tragikomická postava s komplexem hrdiny, což bylo fakt otravný. Začátek knížky byl marnej, konec knížky byl marnej. Ta střední část se mi líbila asi nejvíc, ačkoliv Luco taky má svoje mouchy, tak rozhodně mě to tolik neiritovalo. Zvraty byly fajn, ne bombový, ale šlo to. Svět zajímavý.

16.01.2021 3 z 5

Zpráva pro Adolfa 1 Zpráva pro Adolfa 1 Osamu Tezuka

Můj hlavní problém je, že mi to nepřipadalo jako plnohodnotné médium. Občas se scénář tak nějak zadrhával a nepřipadal mi plynulý. Myslím si, že větší péče by toto dílo víc zhýčkala.

28.12.2020 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Vřele doporučuji. Jen měnění vyprávění příběhu je něco, kde by se člověk snadno spálil při matuře, takže bacha. Nápad je moc pěkný a o pointě příběhu by se dalo mluvit veledlouho.

25.12.2020 5 z 5

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Ačkoliv k této knížce mám výhrady, tak při správném dávkování, jsem je s chutí schopna opominout. Zábavné a zoufalé stejně jako většina vysokoškolských studentů, co znám. Stačilo by mi jen zlepšit styl psaní a bylo by to tip ťop.

22.12.2020 5 z 5

Umění milovati Umění milovati Publius Ovidius Naso

Nein nein nein. Jsem jen ráda, že pár tisíc let žijeme v jiné době. Láska není o předstírání, omezování se a jen o kráse. Můj vnitřní feminismus mě podněcuje se této knihy, co nejrychleji zbavit. Četba poměrně jednoduchá, pokud se soustředíte na význam slov, což je dost těžké, když je to takové ukrutné exkrementíčko. Nekonečné srovnávání s postavami dávné Antiky, které jsem ze sedmdesáti procent neznala (což je moje chyba). Morálně velice nemorální a špatný vtip.

10.12.2020 odpad!

V Tvých rukou V Tvých rukou Jaroslava Dusílková Hudcovicová

Konečně je to za mnou.... Bohužel, je to úplně z jiného soudku. Jako kdyby mi natočili místo Kozla Gambáč. Vhodné pro začátečníky, pokud máte rádi křesťansky zaměřenou poezii, jen do toho. Nebudete se ztrácet ve významu a pointě básní.

08.12.2020 1 z 5

Moc krásné ilustrace. Příběh mi připadal pro děti do deseti let absolutně nevhodný, protože mi připadá, že jim to musí připadat jako vtip a nebo to vůbec nemůžou chápat, proč postavy říkají takové "nesmysly". První příběh se mi moc nelíbil. Byl docela nudný. Ten druhý už byl průměrný. Krásné detaily a informace o obrech a trollech, které byly buď za a nebo před kapitolou, ale jinak tam nebylo nic promyšlené. Tssss. To nemohlo stačit nikomu.

29.11.2020 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Stejně jako u Krysaře to domrvil ten konec. Upřímně, jsem ráda, že styl psaní se stále inovuje, protože ty příběhy byly takové strnulé, strohé a neosobní.

15.11.2020 4 z 5